Dzisiaj jest Piątek, 20 kwietnia 2018 r. Imieniny: Czesława i Agnieszki
 

kliknij aby powiekszyc

ĆWICZENIA - "ZIMA 2017"

15 grudnia 2017 r. na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, odbyły się ćwiczenia „ZIMA 2017”. W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze PSP w Pyrzycach, oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Wierzbna, Obryty oraz Warnic. Ćwiczenia miały na celu przypomnienie zasad organizacji ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Celem szczegółowym ćwiczeń było ratowanie osób tonących, oraz postępowanie w przypadku wystąpienia u osób poszkodowanych stanu hipotermii. Jednym z założeń było podejmowanie osoby tonącej z wykorzystaniem łodzi ratowniczej.


DOTACJE DLA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

W roku 2017 dla Ochotniczych Straży Pożarnych: Wierzbno i Zaborsko została przyznana dotacja MSWiA na realizację zadania publicznego pod tytułem „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Ponadto dla jednostek OSP: Obryta i Warnice przyznano dotację na dofinansowanie zadania publicznego pod tytułem „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego".


ŻYCZENIA


GAZETA GMINNA

Informujemy, że jest już dostępne nowe wydanie kolejnego numeru gazety gminnej. Biuletyn informacyjny 'Z życia Gminy Warnice' w nakładzie 1000 egz. jest rozprowadzany w sołectwach; jego wersję elektroniczną można pobrać, klikając na obrazek (plik PDF). Zapraszamy do lektury.


WIECZÓR EDUKACYJNY

Z inicjatywą realizacji „Wieczoru edukacyjnego” wyszli nauczyciele prowadzący  zajęcia w ramach projektu Wsparcie Szkoły podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego „KS Pyrzyce +”. „Wieczór edukacyjny” odbył się w piątek 8 grudnia 2017 roku bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych tj. od godziny 14.30.


MIKOŁAJ - NOWY PRZYLEP

9 grudnia o godzinie 16-ej w Sołectwie Nowy Przylep odbyło się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. W czasie oczekiwania na Mikołaja dzieci umilały sobie czas poprzez gry i mały  słodki poczęstunek.
 


WIGILIA SENIORÓW

18 grudnia w Domu Strażaka w Warnicach odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów. Przy jednym stole spotkali się przedstawiciele Zarządu i członkowie koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Biesiada, Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska, Ks. Proboszcz Kan. Piotr Sas Ilnicki, Pani Małgorzata Chmielewska. Po słowach powitalnych p. Przewodniczącej – Antoniny Drabczyk-Palusińskiej – Fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa przeczytał ks. Proboszcz.


KULINARNE WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

17 grudnia w Starym Przylepie zrealizowano szereg zajęć i warsztatów kulinarnych o tematyce mikołajkowej. Dzieci biorące udział w projekcie „Pozytywne wzorce drogą do aktywności” mogły przygotować wspólnie sałatkę jarzynową, domki-szopki z ciastek, truskawkowe czapki św. Mikołaja, sałatkę owocową, koktajle mleczno-owocowe i wiele innych potraw, które wpadały do głowy uczestnikom. Rodzice-wolontariusze także chętnie pomagali i byli bardzo zaangażowani. Po przygotowaniu potraw nastąpiła ich degustacja.


PIERWSZA POMOC

W grudniu strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Warnic przeprowadzili cykl zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w ramach projektu POZYTYWNE WZORCE DROGĄ DO AKTYWNOŚCI. Szkolenia zrealizowane zostały wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy projektu nauczyli się, jak rozpoznawać osobę przytomną i nieprzytomną, w jakiej kolejności wykonywać czynności ratownicze, kogo prosić o pomoc, a przede wszystkim jak przywoływać akcję serca i oddech u osób najbardziej zagrożonych.


SENIORZY W TEATRZE

W niedzielę, 10 grudnia, w ramach podsumowania projektu AKTYWNI SENIORZY GMINY WARNICE odbył się wyjazd do Teatru Polskiego w Szczecinie na spektakl pt. Przyjazne dusze. Wycieczka udala się doskonale, a przedstawienie bawiło, wzruszało... w sumie bardzo się podobało.
Razem wpisów: 2898   Wpisów na stronie: 10    Strona:11 z 290


  <-10 poprzednich   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 290    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4037652

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia