Dziś jest czwartek 06 października 2022, imieniny: Artura i Brunona

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Warnice

16 kwi 2020

W trudnych dniach walki z pandemią koronawirusa nie ma nic cenniejszego niż zdrowie mieszkańców naszej gminy. Jest ono obecnie priorytetem dla władz gminy Warnice.

Od dnia 17.04.2020 r. Gmina Warnice przekazuje nieodpłatnie maseczki wielokrotnego użytku każdej potrzebującej osobie zamieszkującej na terenie Gminy Warnice.

 

czytaj więcej

Od 16 kwietnia obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

15 kwi 2020

W czwartek (9 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki w obecności ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego ogłosił przedłużenie dotychczasowych obostrzeń w walce z koronawirusem (między innymi zamknięcie szkół). Od przyszłego tygodnia obowiązkowe będzie zasłanie ust i nosa w miejscach publicznych.

czytaj więcej

Dziś jest Światowy Dzień Trzeźwości

15 kwi 2020

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

czytaj więcej

ZAPLĄTANY KOZIOŁ URATOWANY

14 kwi 2020

Mieszkaniec Zaborska na długo zapamięta poranek Niedzieli Wielkanocnej. Podczas porannych czynności na swojej nieruchomości usłyszał niepokojące odgłosy. Gdy poszedł sprawdzić, skąd pochodzą odgłosy, spostrzegł kozła (samca sarny) zaplątanego w siatkę bramki do piłki nożnej na boisku sportowym.

czytaj więcej

SKRZYNKA POCZTOWA - OBOWIĄZKOWA

09 kwi 2020

Skrzynka pocztowa obowiązkowa

 Na wypadek gdyby  przyszło nam głosować w dniu 10 maja 2020r. w wyborach prezydenckich informujemy, że wszyscy mamy obowiązek posiadania skrzynki na listy. Obowiązek taki nakłada na nas  ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (t.j.  Dz. U. z 2018r. poz. 2188, z 2019r. poz. 1051, 1495, 2005). Konkretnie chodzi o artykuł 127. Mówi on o karze pieniężnej, jaka czeka osoby, które nie realizują obowiązku umieszczenia  skrzynki pocztowej bądź umieszczają taką, która nie spełnia wymogów.

czytaj więcej