Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

XIX Sesja Rady Gminy Warnice

25 cze 2020

Uprzejmie informujemy, że 3 lipca 2020 r. (piątek) odbędzie się XIX Sesja Rady Gminy Warnice

Rozpoczęcie obrad: godz. 12.00

Miejsce: Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej w Warnicach

Jednocześnie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną obrady XIX Sesji Rady Gminy Warnice odbędą się bez udziału mieszkańców.

czytaj więcej

Koty szukają domu!

25 cze 2020

4 wesołe małe kocięta szukają nowego domu. Osoby chętne zaopiekować się kotami proszone są o pilny kontakt z Urzędem Gminy w Warnicach tel. 91 561 28 90 wew. 27.

czytaj więcej

Sterylizacja i kastracja zwierząt - 2020

24 cze 2020

Szanowni mieszkańcy!!!

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że akcja sterylizacji i kastracji zwierząt domowych w Gminie Warnice zostanie przeprowadzona jesienią 2020 r.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku pogorszenia stanu epidemiologicznego termin ten ulegnie zmianie.
Osoby zainteresowane wykonaniem zabiegu proszone są o składanie wniosków do 14 sierpnia 2020 r w Urzędzie Gminy Warnice
(pok. nr 4 i 10) - psy i koty do bezpłatnych zabiegów.

czytaj więcej

Program #Moja Woda rusza od 1 lipca 2020 r.

23 cze 2020

Program dotyczy przedsięwzięć, które doprowadzą do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, w efekcie czego wody opadowe lub roztopowe z nieruchomości nie będą odprowadzane poza jej teren (np. do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji ogólnospławnej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, na ulice, place itp.).

Program ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej, w tym dzięki rozwojowi zielono-niebieskiej infrastruktury.

czytaj więcej

Wypłata pomocy suszowej

23 cze 2020

ARiMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej dla rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku wystąpienia w 2019 roku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Komisja Finansów Publicznych dokonała przesunięć środków, Premier podpisał Uchwałę Rady Ministrów, a Minister Rolnictwa podpisał i przekazał ARiMR odpowiednią umowę.

czytaj więcej

Internetowy konkurs Mojemu tacie...

23 cze 2020

Z powodu zbyt małej ilości nadesłanych prac, konkurs Mojemu tacie... pozostaje nierozstrzygnięty.

Wszystkim zaangażowanym, bardzo dziękujemy za włożony trud i zainteresowanie naszą propozycją. Już niedługo do osób, które przesłały swoje prace trafią słodkie upominki i dyplomy potwierdzające udział w konkursie.

czytaj więcej