Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

Dopłaty dla rolników

05 cze 2020

Drodzy Rolnicy! Przypominamy o obowiązujących w tym roku terminach dotyczących oświadczeń i wniosków o dopłaty. Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie 8 czerwca 2020 r. (poniedziałek). Tydzień później, 15 czerwca 2020 r. przypada ostateczny termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz wybranych płatności w ramach PROW.

czytaj więcej

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

05 cze 2020

Jedzenie, które spożywamy, powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy oraz klimat, który sprawia, że ​​nasza planeta nadaje się do zamieszkania, pochodzą z natury.

Są to jednak wyjątkowe czasy, w których natura wysyła nam wiadomość: ABY DBAĆ O SIEBIE, MUSIMY DBAĆ O NATURĘ! 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym dniu nadszedł czas na naturę.

czytaj więcej

Program czyste powietrze 2.0

04 cze 2020

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że od dnia 15.05.2020 r. obowiązują nowe zasady Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, dzięki któremu mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą uzyskać atrakcyjne bezzwrotne (dotacyjne) dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego.

czytaj więcej

Szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą

04 cze 2020

W związku z pismem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie informuję, że od 2020 r. zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków o oszacowanie strat w uprawach spowodowanych przez suszę i sporządzanie protokołu dokonywane będzie poprzez aplikację publiczną, bez udziału Komisji.

                           

czytaj więcej

Wyjazd do Brukseli dla sołtysów

03 cze 2020

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu zaprasza sołtyski i sołtysów wsi zachodniopomorskich do udziału w wyjeździe studyjnym do Brukseli, który odbędzie się w dniach 30 września - 2 października 2020 r. Podczas wizyty uczestnicy zapoznają się z działaniami KE oraz dowiedzą się więcej o podejmowanych przez nią inicjatywach dotyczących wsi i jej mieszkańców.

czytaj więcej