Dzisiaj jest Piątek, 23 lutego 2018 r. Imieniny: Romany i Damiana
 

kliknij aby powiekszyc

20-LECIE SAMORZĄDÓW W GMINIE WARNICE

08 czerwca w Domu Strażaka w Warnicach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu samorządów gminnych. Dokładnie 20 lat i 2 dni po pierwszej sesji Rady Gminy, która odbyła się 06 czerwca 1990 roku, w sali posiedzeń obecnej Rady na zaproszenie Wójta Ireneusza Szymańskiego spotkali się przedstawiciele 5 kadencji Rad Gminy, a także radni powiatowi, sołtysi, dyrekcja szkół oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Warnicach.


CERTYFIKAT "ZIELONA FLAGA" - DLA SP W STARYM PRZYLEPIE
Szkoła Podstawowa w Starym Przylepie osiągnęla wielki sukces, spełniła wszystkie kryteria i tym samym otrzymała certyfikat „ZIELONEJ FLAGI” (certyfikat nr 56/2010/ZF). „Zielona Flaga" jest tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu.

OGŁOSZENIE

W dniach od 01 do 16 czerwca br.
trwa nabór kandydatów
na rachmistrzów spisowych
Powszechnego Spisu Rolnego 2010.
Szczegółowe informacje na www.bip.warnice.pl 
w zakładce SPIS ROLNY.


PRZEKAZANIE DARÓW POWODZIANOM ZE SŁUBIC

01 czerwca br. (we wtorek) o godz. 4.00 rano wyruszył transport darów dla powodzian, zgromadzonych w tygodniowej zbiórce na terenie naszej gminy. Jadąc przez Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Płock dotarliśmy po 9 godzinach na miejsce z pełnym busem i przyczepką - łącznie około 2 tony darów.


DZIEŃ DZIECKA - PRZEDSZKOLE
 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Wójt Ireneusz Szymański odwiedził maluchy w Starym Przylepie. Dzieci uczęszczające do przedszkola w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka”, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego były mile zaskoczone wizytą.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DARÓW DLA POWODZIAN

Zakończyła się zbiórka żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla osób poszkodowanych w powodzi na południu Polski. Przez ponad tydzień w Urzędzie Gminy w Warnicach zbieraliśmy dary od mieszkańców naszej gminy. Bardzo wielu ludzi o dobrym, szczerym sercu zareagowało na apel Wójta I. Szymańskiego i z chęcią przynosili, a nawet przywozili ogromne ilości darów. W sumie udało się zebrać około 2 ton żywności i środków chemicznych.


ZAPROSZENIE


TRWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA POWODZIAN

Od poniedziałku, 24 maja trwa zbiórka żywności dla osób poszkodowanych w ostatniej powodzi. Akcja cieszy się dużym powodzeniem - codziennie kilka osób przynosi do Urzędu żywność, środki czystości i artykuły pierwszej potrzeby. Przypominamy, że zbiórka potrwa do końca tygodnia. W poniedziałek zapadnie decyzja o gminie, do której pojadą dary mieszkańców Gminy Warnice.


10-LECIE GIMNAZJUM W WARNICACH

22 maja 2010 r. w Gimnazjum w Warnicach odbyły się obchody 10-lecia istnienia szkoły. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła w Warnicach. Następnie wszyscy przemaszerowali przed budynek szkoły, gdzie dokonano uroczystego odkrycia pamiątkowej tablicy ufundowanej przez sponsorów.


POMOC DLA POWODZIAN

21 maja w Urzędzie Gminy odbyło się zebranie zwołane z inicjatywy wójta Ireneusza Szymańskiego; uczestniczyli w nim sekretarz gminy I. Michno, kierownik ośrodka Pomocy społecznej w Warnicach M. Margiel-Mikołajczak, Kierownik Referatu Organizacyjno-Społecznego A. Werstak, przedstawiciel Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego I. Laps. Tematem zebrania była pomoc dla powodzian.
Razem wpisów: 2844   Wpisów na stronie: 10    Strona:250 z 285


  <-10 poprzednich   1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 [250] 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 285    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3941205

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia