Dzisiaj jest Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny: Piotra i Ziemowita
 

kliknij aby powiekszyc

DROŻSZY WYWÓZ ODPADÓW

Od 01 stycznia 2008r. Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. podwyższyło cenę za wywóz nieczystości . Wzrost ceny wynika z Rozporządzenia w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska ( Dz. U. z 2007r. nr 106 poz. 723), które zwiększyło cenę za składowanie odpadów z 15 na 75 zł za tonę. Dla osób mających podpisaną umowę z PPK cena wzrosła z 12,01 zł do 21,19 zł. na kwartał.


ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW WSI WARNICE

NA SPOTKANIE,
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 25 STYCZNIA 2008r.
O GODZINIE 17.00

W DOMU STRAŻAKA W WARNICACH.


POWSTAJĄ PLANY ODNOWY MIEJSCOWOŚCI

 W środę 09 stycznia odbyło się robocze spotkanie sołtysów pięciu miejscowości gminy Warnice dla których zostaną w pierwszej kolejności opracowane plany odnowy miejscowości. Spotkanie poprowadziła Ewelina Bogacka - Olsza przedstawiciel zespołu z Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie, która będzie koordynowała prace nad planami. Sołtysi poszczególnych miejscowości - Warnic, Barnimia, Obrytej, Starego Przylepu i Wierzbna pokrótce przedstawili oczekiwania mieszkańców dotyczące poszczególnych miejscowości. W najbliższym czasie zostaną dodatkowo zwołane zebrania wiejskie podczas których mieszkańcy będą mogli wysunąć swoje propozycje i pomysły dotyczące zagospodarowania poszczególnych miejscowości. Gotowe dokumenty zostaną przedstawione do zatwierdzenia na zebraniach wiejskich w pierwszym kwartale br..


Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Z obiektywem po Ziemi Pyrzyckiej

Pyrzycka Akademia Turystyki przy Zespole Szkół nr 1 oraz Pyrzycki Dom Kultury, Pracownia Plastyczna w Pyrzycach ogłaszają konkurs fotograficzny o tematyce turystycznej.


DLA DOBRA DZIECI

 W dniu 20.12.2007r. w Szkole Podstawowej w Starym Przylepie odbyła się impreza szkolna zorganizowana z okazji 18 rocznicy uchwalenia przez Zgromadzenie ONZ Konwencji o prawach dziecka. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warnicach. W imprezie wzięła udział p. Teresa Mamos - koordynator GKRPA. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Agnieszki Chodanowskiej i pani Emilii Wojtkun zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności w przedstawieniu o prawach dziecka. Celem przedstawienia było - przybliżyć dzieciom przysługujące im prawa. Po spektaklu każda z klas miała wykonać pracę plastyczną dowolną techniką na powyższy temat.


Świąteczne życzenia

WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH

 W czwartek 19 grudnia w Obrytej odbyła się wigilia dla osób samotnych zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W uroczystej Wigilii oprócz zaproszonych osób wzięły udział Sekretarz Gminy Aneta Kremer – Seredyńska, Przewodnicząca Rady Gminy Maria Rzadkowska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Marianna Margiel Mikołajczak oraz pracownicy OPS. Przy pięknie udekorowanym stole podzielono się opłatkiem i częstowano tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Uroczystość przebiegła w miłej świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Szkoda tylko, że spośród ponad 20 zaproszonych osób przybyło na nią zaledwie kilka.


GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 W niedzielę 16 grudnia w Warnicach odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Do udziału w turnieju zgłosiły się zespoły z Grędźca, Obrytej, Warnic, Barnimia, Reńska i Starego Przylepu. Turniej przeprowadzony był systemem każdy z każdym, a mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Po pięciu godzinach zmagań zwycięskim i niepokonanym zespołem okazał się zespół z Grędźca, który otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Wójta Gminy Warnice. Drugie miejsce zajął zespół z Barnimia., a trzecie z Warnic. Pozostałe lokaty zajęły kolejno zespoły z Obrytej, Reńska i Starego Przylepu. Nagrodami za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca były piłki, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Spotkanie z przedsiębiorcami

 Z inicjatywy Wójta Gminy Warnice w dniu 14 grudnia 2007r. odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami z terenu naszej gminy .

W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Pyrzyckiego Wiktor Tołoczko, Pełnomocnik Starosty do spraw Funduszy Pomocowych oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Pyrzycach. Spośród przedsiębiorców z zaproszenia skorzystali: Sławomir Szełemej – firma EKO INWEST, Jerzy Mielczarek – firma MAK, Jerzy Król – Prezes firmy WARMET Spółka z o.o. Czesław Kmieciak – Prezes firmy WM POMTOR . Spotkanie miało na celu zaprezentowanie przedsiębiorcom możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne na rozwój firmy w okresie programowania 2007 – 2013. Przedstawiono również zasady ubiegania się o dodatkowe środki na doposażenie stanowisk pracy dla osób bezrobotnych, przyjęcia ich na staż, przygotowanie zawodowe. Omówiono także kwestię zatrudnienia subsydiowanego w ramach prac interwencyjnych oraz możliwości zatrudnienia obcokrajowców z której coraz częściej korzystają przedsiębiorcy z naszego regionu. W trakcie spotkania przedsiębiorcy otrzymali druki wniosków oraz materiały szkoleniowe.


Jubileusz 50-lecia małżeństwa

 W dniu 11 grudnia 2007r. w Domu Strażaka w Warnicach odbyła się doniosła uroczystość poświęcona jubileuszowi długoletniego pożycia małżeńskiego pięciu par z terenu gminy Warnice. Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

 
Razem wpisów: 2716   Wpisów na stronie: 10    Strona:263 z 272


  <-10 poprzednich   1 ... 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 [263] 264 265 266 267 268 269 270 271 272    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3688497

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia