Dzisiaj jest Piątek, 17 sierpnia 2018 r. Imieniny: Jacka i Mirona
 

kliknij aby powiekszyc

BĘDĄ ŁAWKI NA BOISKU W WARNICACH

Już drugi tydzień trwają prace modernizacyjne na boisku sportowym w Warnicach. Obecnie stawiane są nowe ławki dla widzów. Betonowe wylewki zastygły już na tyle, że można było dziś zdjąć szalunki. Następnie betonowe stopnie pokryte zostaną drewnianymi ławkami. Wkrótce będzie można wygodnie, na siedząco oglądać mecze i inne wydarzenia sportowe.


KOŃCZĄ SIĘ ŻNIWA W GMINIE

Za nami pierwsza połowa sierpnia, a zatem przed nami końcówka żniw. W tym roku mimo kapryśnej aury zbiory z pól są nawet dość zadowalające. Nie dość zadowalające są natomiast, jak zwykle, ceny w skupach – wzbudzają kontrowersje i zazwyczaj odbiegają od wymarzonych kwot, jakie za swoje plony dostać chcieliby rolnicy.


PRODUKCJA BRYKIETU - FIRMA BIO-TRANS Z CIESZYSŁAWIA

Od kilku tygodni mieszkańcy gminy mogą zauważyć wielkie ilości słomy zgromadzone przy hali w Cieszysławiu. To firma BIO-TRANS; zajmuje się ona produkcją brykietu właśnie ze słomy. Jest to ekologiczne paliwo, dające porównywalnie takie samo ciepło, jak spalanie drewna czy węgla; jest jednak dużo tańsze i przede wszystkim przyjazne dla środowiska - zero emisji spalin, zero popiołu.


WAKACYJNE WYJAZDY NAD MORZE

30 lipca z Warnic wyjechała ostatnia wycieczka nad morze. Dla mieszkańców Urząd Gminy Warnice zorganizował tanie wyjazdy nad morze do wybranych miejscowości. Najchętniej podróżowano do Niechorza i Międzyzdrojów. Choć pogoda nie zawsze dopisywała, chętnych nie brakowało – w sumie podczas 13 wyjazdów z oferty skorzystało 300 osób z Gminy Warnice – dzieci, młodzież i dorośli.


BUDOWA CHODNIKA W KŁĘBACH

Zgodnie z umową i zapowiedzią, ruszył remont pobocza i budowa chodników w Gminie Warnice. Pierwszą miejscowością, która cieszyć się będzie bezpiecznymi spacerami poza jezdnią - będą Kłęby. Wójt Gminy Warnice Ireneusz Szymański osobiście odwiedził plac budowy i dowiedział się, że prace trwają od kilku dni. Wkopane zostały obrzeża chodników, a być może jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się układanie kostki polbrukowej.


VII TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN PIŁKI NOŻNEJ JUŻ ZA NAMI!
29 lipca na boisku w Warnicach odbył się VII Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn z Gminy Warnice. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn – Barnim, Reńsko, Wierzbno i dwie z Warnic. Wójt Gminy Warnice Ireneusz Szymański powitał na boisku wszystkich zgromadzonych miłośników futbolu i życzył sportowego ducha oraz udanej zabawy.

RUSZYŁY PRACE NA PLAŻY W WIERZBNIE

 Wszystkich odwiedzających plażę w Wierzbnie wita nie tylko czysty, zadbany teren i piękny widok z linii brzegowej jeziora. Duże zainteresowanie wzbudza ogrodzony plac budowy. Ruszyły prace zagospodarowania części terenu przy plaży w Wierzbnie. Jest to efekt zebrania wiejskiego z ubiegłego roku, na którym zapadła propozycja i zgoda na wydzierżawienie części plaży panu Orlińskiemu.


ZAPRASZAMY NA WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

ZAPRASZAMY NA VII TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN PIŁKI NOŻNEJ


MAMMOBUS W WARNICACH
W środę, 22 lipca br. do Warnic przyjechał mammobus. Specjalistyczny pojazd wyposażony w aparaturę do badania piersi i wczesnego wykrywania zmian został sprowadzony w celu przebadania mieszkanek Gminy Warnice. Akcja profilaktyczna prowadzona jest we współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.Razem wpisów: 3024   Wpisów na stronie: 10    Strona:284 z 303


  <-10 poprzednich   1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 303    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4286866

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia