Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

Igrzyska Sołectw

16 sie 2023

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do uczestnictwa w Igrzyskach Sołectw, które odbędą się w ramach obchodów Dożynek Wojewódzkich 16 września 2023 r. w Przelewicach.

czytaj więcej

Płatność dla małych gospodarstw

16 sie 2023

Wprowadzone zostało ułatwienie dla rolników, którzy posiadają małe gospodarstwa – o powierzchni do 5 ha – i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Rolnicy mogą składać żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wszystkie wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów).

czytaj więcej

Podpisanie umów na "Granty sołeckie 2023"

08 sie 2023

21 lipca br. w Warnicach zawarte zostały umowy dotacji na „Granty sołeckie 2023” dla Sołectwa Kłęby oraz Sołectwa Warnice Przysiółek. Umowy w imieniu Województwa Zachodniopomorskiego podpisał wicemarszałek Olgierd Kustosz, w imieniu Gminy Warnice – Zastępca Wójta Stanisław Wudarczyk oraz Skarbnik Renata Morgner. Umowy zostały zawarte przy udziale sołtys Emilii Werstak oraz sołtys Danuty Stoińskiej.

czytaj więcej

UWAGA - ROBOTY BUDOWLANE

03 sie 2023

W związku z realizacją inwestycji pn. „Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, gmina Warnice” w okresie od 9 sierpnia 2023 r. do 25 września 2023 r. będą prowadzone roboty budowlane związane z przebudową drogi prowadzącej do oczyszczalni ścieków.

czytaj więcej

KOMUNIKAT

27 lip 2023

Do Straży Gminnej w Warnicach zgłosiła się rodzina, która ze względów finansowych nie jest w stanie dalej opiekować się dwoma psami – samcami w wieku po około trzech lat. Jeden z psów – większy – jest wiązany na łańcuchu przy budzie, drugi biega luzem po podwórzu. Psy są zdrowe, mają stały kontakt z dziećmi.

Osobom chętnym do adopcji (oczywiście bez żadnych opłat) Gmina gwarantuje udział w bezpłatnym programie kastracji psów oraz opłacenie szczepień i odrobaczeń.

 

czytaj więcej