Dzisiaj jest Sobota, 22 lipca 2017 r. Imieniny: Magdaleny i Bolesława
 

kliknij aby powiekszyc

WYCIECZKA NA DZIEŃ DZIECKA

W sobotę, 27 maja sołectwo Warnice Przysiółek zorganizowało z okazji Dnia Dziecka wyjazd do Krainy Zabaw Bogilu. Zaskoczenie było ogromne, gdy pociechy zobaczyły tyle wspaniałych atrakcji. Dzieciaczki rzuciły się w wir zabawy: były trampoliny, kulki, tory przeszkód, wioska Smerfów, gokarty i wiele innych atrakcji. W czasie krótkiej przerwy spotkaliśmy się na wspólnym grillowaniu. Po posiłku maluchy wróciły do zabawy. Był pot, łzy oraz adrenalina, ale wszyscy dali radę. W drodze do autobusu wszystkie dzieci otrzymały lody. Miłą niespodzianką były paczuszki ze słodyczami, wręczone przez Rade Sołecką. Zmęczeni oraz szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.


KOLEJNA NAGRODA DLA OSKARA

W piątek, 26 maja, podczas XXXII sesji Rady Gminy Warnice, wręczona została kolejna nagroda dla Oskara Kozanki-Lipka - naszego sumity z Obrytej. W ostatnich tygodniach Oskar zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Młodzieżowców w Tbilisi (w Gruzji), złoty medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Strzelcach Opolskich oraz srebrny krążek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Strzelcach Opolskich. W dowód uznania Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska wraz z Przewodniczącym Rady Markiem Brodowskim wręczyli Oskarowi nagrodę pieniężną oraz rzeczową – z życzeniami dalszego powodzenia w zdobywaniu sukcesów sportowych oraz promowania Gminy Warnice na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.


AKTYWNI SENIORZY

Zakończył się cykl spotkań informacyjno-rekrutacyjnych, prowadzonych w ramach projektu AKTYWNI SENIORZY GMINY WARNICE. W Barnimiu i Warnicach odbyły się ostatnie spotkania, podczas których wyjaśnione zostały zasady rekrutacji, przybliżona została tematyka zajęć, objaśniono, jak wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz odpowiadano na pytania seniorów. Choć w Dębicy spotkanie się nie odbyło z braku chętnych - w dalszym ciągu trwa nabór i rekrutacja; można się zapisać do końca maja.


INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI MIĘDZYSESYJNEJ


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W dniach 16-24 maja w szkołach w Warnicach oraz Starym Przylepie przeprowadzony został cykl zajęć profilaktycznych. Spotkania tematyczne obejmowały m. in.:
- budowania poczucia wartości i zachowań asertywnych,
- kształcenia umiejętności komunikacji interpersonalnej,
- przeciwdziałania problemom: wagary, agresja, przemoc, wyłudzenia itp.,
- szkodliwości spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, spożywania dopalaczy.


BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE I PIERWSZA POMOC

25 maja w Zespole Szkół w Warnicach przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Warnicach przeprowadzili cykl zajęć, dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik mógł przećwiczyć podstawowe czynności ratownicze na fantomie; dzieci i młodzież dowiedzieli się również, jak doraźnie pomóc przy zakrztuszeniu osobie dorosłej, a jak małemu dziecku.


CZYTANIE ZBLIŻA!


KOLEJNE SPOTKANIA DLA SENIORÓW

W środę, 24 maja odbyły się kolejne z zaplanowanych spotkań informacyjno-rekrutacyjnych, w ramach projektu AKTYWNI SENIORZY GMINY WARNICE. Choć w Nowym Przylepie nikt się nie pojawił, to w Starym Przylepie i Zaborsku nie można narzekać na frekwencję. Przyczynili się do niej m. in. księża - którzy pomogli w  dystrybucji ulotek informacyjnych i zachęcali do przybycia.


PROGRAM "SPOŁECZNIK" - SPOTKANIE INFORMACYJNE

1 maja 2017 r. na całym Pomorzu Zachodnim wystartował Program Społecznik!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej

w Barnimie w czwartek 25 maja 2017 r. o godzinie 18:00.
Zachęcamy do śledzenia stron www Programu Społecznik.


AKTYWNI SENIORZY

Ruszyła realizacja projektu dla aktywnych seniorów. Rozpoczęły się spotkania rekrutacyjno-informacyjne w sołectwach naszej gminy. We wtorek, 23 maja w Wierzbnie, Obrytej i Reńsku odbyły się pierwsze spotkania z seniorami, zainteresowanymi nową, ciekawą formą bezpłatnego spędzania wolnego czasu. Kilka słów wprowadzenia wygłosiła Wójt Anna Hackiewicz-Gębska, a o szczegółach projektu opowiadała Koordynator Ewa Hancz.
Razem wpisów: 2597   Wpisów na stronie: 10    Strona:7 z 260


  <-10 poprzednich   1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 260    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3522164

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia