Dzisiaj jest Piątek, 17 sierpnia 2018 r. Imieniny: Jacka i Mirona
 

kliknij aby powiekszyc

Prawa i obowiązki właścicieli psów

Prawa i obowiązki właścicieli psów – przepisy prawne (oczywiście jest to tylko wybór przepisów nie wykluczone, że są też i inne przepisy w tej sprawie, do których nie zdołano dotrzeć). Przypisy dokonane kursywą są tylko subiektywną próbą interpretacji i nie można na nie się powoływać jak na źródła prawa (opracowano na podstawie danych pozyskanych częściowo ze strony internetowej „zamerdani.pl”).


OSTRZEŻENIE przed zażywaniem substancji psychoaktywnych nieznanego pochodzenia!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zażywaniem substancji psychoaktywnych nieznanego pochodzenia.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego 5 czerwca 2018 r. doszło do ciężkiego zatrucia kilkunastu osób, z których część wymaga leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach OSTRZEGA

DOPALACZE - TO ŚMIERĆ !!!
Środki zastępcze tzw. dopalacze, to substancje, które w ten sam sposób uzależniają, co narkotyki i mogą być też śmiertelnie niebezpieczne.


POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZNALEZIENIA KOŹLĘCIA SARNY

Informacja o sposobie postępowania w przypadku znalezienia koźlęcia sarny

Maj i czerwiec to okres, kiedy sarny rodzą swoje młode zwane koźlakami. Sarna po porodzie usuwa wszystkie ślady po porodzie, wylizuje dziecko i zostawia je w trawie – w pokrzywach – w zaroślach. Młode koźle przebywa w takim miejscu praktycznie w bezruchu, nie wydaje żadnych dźwięków ani nie posiada zapachu. Matka powraca do niego prawie co trzy godziny, aby je nakarmić. Dopiero po około dwóch tygodniach zacznie chodzić ono za matką.


LKS "SPARTAKUS" PYRZYCE WCIĄŻ NIEPOKONANY W SUMO

Młodzi zawodnicy i zawodniczki „Spartakusa” Pyrzyce i w tym roku  okazali się najlepsi  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w sumo ,które odbyły się w Międzyrzeczu 26.05.2018 r. W punktacji drużynowej zdecydowanie wygrali zdobywając łącznie 71 pkt. wyprzedzając Sobieski Poznań 24 pkt. i KS Akademia Judo Poznań 15 pkt. Dzięki doskonałej współpracy klubu  ze szkołami powiatu pyrzyckiego barwy Spartakusa Pyrzyce w liczbie 54 osób reprezentowali na zawodach podopieczni ...


ZMIANY W CEIDG

Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. przepisów RODO, na stronie www.ceidg.gov.pl w sekcji "Formularze i instrukcje" została opublikowana nowa wersja formularza CEIDG-1, uzupełniona o sekcję 31 zawierającą Informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych w CEIDG (Informacja).


UBEZPIECZENIA UPRAW ROLNYCH I ZWIERZĄT

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018 r.


 Na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2017 r. poz. 2047) stosowane są z budżetu państwa dopłaty do składek producentów rolnych z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia od wystąpienia następujących zdarzeń losowych:


KRUS - ZGŁOSZENIE POMOCNIKA

KASA  ROLNICZEGO  UBEZPIECZENIA  SPOŁECZNEGO

W związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.


INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Uwaga!!! 

Zgodnie z II raportem suszowym, ogłoszonym przez IUNG w Puławach, całe województwo zachodniopomorskie jest zagrożone suszą.


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NA ROK 2018

 
Razem wpisów: 3024   Wpisów na stronie: 10    Strona:8 z 303


  <-10 poprzednich   1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 303    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4286892

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia