Dziś jest czwartek 06 października 2022, imieniny: Artura i Brunona

Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony

07 wrz 2020

W kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła w Warnicach 05 września odprawiona została Msza Święta Koncelebrowana. Ks. Wikariusz Łukasz Wójtowicz przewodniczył Eucharystii, a Ks. Proboszcz Robert Gnych współuczestniczył w koncelebracji.
Mimo wirusowego zagrożenia rolnicy nie zawiedli – przygotowanych zostało 5 wieńców dożynkowych, z najpiękniejszych kłosów i kwiatów oraz wstążek. Wszystkie zostały złożone pod ołtarzem jako dar dziękczynny za zbiory.

czytaj więcej

"Mała książka - wielki człowiek"

03 wrz 2020

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi.

czytaj więcej

81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

01 wrz 2020

Dokładnie 1 września 1939 roku o godz. 4.47 niemiecki pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsku, co stało się symbolem ataku Niemiec.

czytaj więcej

Bezpieczny powrót do szkoły – spot informacyjny

31 sie 2020

#BezpiecznyPowrótDoSzkoły - tak został zatytułowany spot informacyjny przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

W materiale filmowym zostały zawarte istotne informacje dla uczniów, którzy 1 września rozpoczynają naukę w szkołach.

czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

28 sie 2020

Drodzy Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego: w Starym Przylepie o godz. 8:20, w Warnicach o godz. 9:20.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem Nowego Roku szkolnego 2020/2021 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu informuje, że:
1. W dniu 1 września 2020 odbędzie się spotkanie uczniów z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych, do których wejdą tylko uczniowie.
2. Dowóz uczniów odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem...

czytaj więcej