Dzisiaj jest Piątek, 23 lutego 2018 r. Imieniny: Romany i Damiana
 

kliknij aby powiekszyc

ZAPROSZENIE


CZYSZCZENIE DRÓG PO PRACACH POLOWYCH

Jak wiadomo jesień to trudny czas dla kierowców. Kierowanie samochodem nie jest łatwe gdy, dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, a w nocy jest lekki mróz. Niestety, często jazdę utrudniamy sobie sami. Szczególnie w okresie jesiennym, kiedy kierujący ciągnikami wyjeżdżając z pól pozostawiają na drodze grubą warstwę błota. Podobne ślady pozostawiają również osoby, które wyjeżdżają samochodami ciężarowymi wykonują prace przy transporcie płodów rolnych.
Pomijając fakt, iż błoto na drodze nie wygląda estetycznie, to przede wszystkim stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo dla kierowców. Kierowcy, wyjeżdżając zza wzniesienia lub zza zakrętu mogą nie zauważyć zanieczyszczonej drogi i wpaść w poślizg. Obecnie coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje grożą za zanieczyszczenie drogi i starają się temu zapobiegać sprzątając po sobie.
 


LUDZIE ZIEMI PYRZYCKIEJ

11 listopada, w Narodowym Dniu Niepodległości w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu, na której wręczono, jak co roku, statuetki NIKE i przyznano tytuły Ludzie Ziemi Pyrzyckiej. Z wielką radością informujemy, iż w tegorocznym gronie laureatów znalazły się aż dwie osoby, których działalność wyróżnia się na terenie Gminy Warnice.


KONCERT PATRIOTYCZNY

10 listopada w Starym Przylepie odbyła się uroczystość świętowania Dnia Niepodległości. Na zaproszenie organizatorów przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. O godz. 16.00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie zgromadzono się w nieodległej świetlicy, gdzie swoje występy zaprezentowali widzom uczniowie filii SP w Starym Przylepie. Następnie Stowarzyszenie Podążajmy Wspólną Drogą rozpoczęło koncert patriotyczny pt. „Gdy wolności nadszedł czas...”.


GMINNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada odbyły się gminne uroczystości związane z obchodami 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele pw. NMP Matki Kościoła w Warnicach o godz. 12.30 rozpoczęła się Msza Święta Patriotyczna w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Wikariusz Rafał Szutra. W nabożeństwie udział wzięły poczty sztandarowe OSP Warnice, OSP Obryta i OSP Wierzbno, Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska, Radni Powiatu Pyrzyckiego, Radni Gminy Warnice, Sołtysi oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy.

 


GIEŁDA PRACY Z AMAZON

08 listopada w Domu Strażaka w Warnicach odbyło się spotkanie rekrutacyjne realizowane przez firmę Amazon. Giełda pracy miała na celu przybliżyć szczegóły dot. zatrudnienia w firmie Amazon, która poszukuje pracowników magazynowych do swego oddziału w Kołbaskowie. Jest to najnowocześniejszy, w większości zautomatyzowany oddział firmy; pracodawca zachęca do podjęcia zatrudnienia i motywuje bezpłatnymi dowozami do pracy, posiłkami, dodatkowymi premiami za frekwencję oraz dodatkami pieniężnymi za pracę w trudnym, przedświątecznym okresie.


ZŁOTO I TRZY BRĄZY HUSARII NA MISTRZOSTWACH POLSKI W ZAPASACH

W dniach 3-5.11.2017 jednocześnie w dwóch miejscach odbyły się zapaśnicze Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w stylu wolnym. Młodziczki swoje Mistrzostwa odbywały w Piotrkowie Trybunalskim, zaś Młodzicy w Brzegu Dolnym.


CO NAM W DUSZY GRA

W dniu 04.11.2017 r. w Zaborsku w ramach realizacji Programu Społecznik współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego pt. Co w wiejskich sercach gra spotkały się zespoły ludowe z terenu trzech powiatów: Kalinka - Dolice, Pyrzyczanka - Pyrzyce, Biesiada - Warnice, Seniorita - Pyrzyce, Borzymianka z Borzymia, Macierzanka z Pacholęt  oraz Teatr Eliksir z Gryfina. Projekt powstał dzięki współpracy zaprzyjaźnionych zespołów z inicjatywy p. Marii Wybranowskiej z Stowarzyszenie Seniorita, p. Marii Rzadkowskiej – Stowarzyszenie Biesiada, p. Zdzisława Szczepkowskiego - Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Projektodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie Jaskółka – Katarzyna Kosno i Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich Agnieszka Odachowska.


REMONT ŚWIETLICY W KŁĘBACH

W dniu 30 października 2017 r. została podpisana umowa na zadanie pod nazwą: „Przebudowa i remont istniejących pomieszczeń na świetlicę w miejscowości Kłęby, gmina Warnice". Wykonawcą robót budowlanych jest Sztyber Maciej Zakład Ogólnobudowlany Dekarstwo-Blacharstwo, ul. Gorzowska 51, 74-320 Barlinek. Koszt wykonania prac budowlanych wynosi: 227 610,25 zł netto, tj. 279 960,61 zł brutto. Termin zakończenia robót - do dnia 30.03.2018 r.


REMONT PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W WARNICACH

W dniu 24 października 2017 r. rozpoczął działalność Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach. Punkt Przedszkolny powstał w ramach realizacji przez Gminę Warnice projektu Osi priorytetowej VIII Edukacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, działanie 8.5 „Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Gminie Warnice na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”.
Razem wpisów: 2844   Wpisów na stronie: 10    Strona:10 z 285


  <-10 poprzednich   1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 285    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3941209

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia