Dziś jest czwartek 28 marca 2024, imieniny: Anieli i Sykstusa

Rozporządzenie nr 21/2021 Wojewody Zachodniopomorskiego

20 lip 2021

ROZPORZĄDZENIE NR 21/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO
z dnia 19 lipca 2021 r.
w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz wprowadzenia minimalnych zasad bioasekuracji przy udostępnianiu wybiegów dla stad gęsi reprodukcyjnych i rzeźnych w związku z sytuacją epizootyczną spowodowaną wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) u drobiu i dzikiego ptactwa

czytaj więcej

Zachodniopomorski pilotaż Programu „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”

19 lip 2021

Celem programu jest poprawa jakości powietrza przez wymianę minimum 500 nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynkach wielorodzinnych. Za nabór wniosków będzie odpowiadał WFOŚiGW w Szczecinie.

            Zapowiadany pilotaż jest uzupełnieniem oferty obecnego programu „Czyste Powietrze”. Jest to kolejne z rozwiązań zaproponowanych przez resort klimatu i środowiska, którego celem jest  rozwiązanie problemu smogu w Polsce poprzez wymianę tzw. kopciuchów. Tym razem jednak wsparciem mają zostać budynki wielorodzinne, mieszczące od 3 do 20 lokali mieszkalnych.

czytaj więcej

Spisz się w Reńsku i Wójcinie

19 lip 2021

Informujemy, iż w ramach trwającego aktualnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, 20 lipca 2021 r. (wtorek) w Remizie Strażackiej w Reńsku w godz. od 17:00 do 19:00 oraz 22 lipca 2021 r. (czwartek) w Świetlicy Wiejskiej w Wójcinie w godz. od 17:00 do 19:00 będzie możliwość spisania się w ramach obowiązkowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

Aby dokonać spisu należy mieć ze sobą  numery pesel osób zamieszkujących pod danym adresem na dzień 31.03.2021 r. 

Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych w sierpniu

15 lip 2021

Związek Gmin Dolnej Odry przypomina, że odpady wielkogabarytowe będą odbierane tylko po zgłoszeniu, którego należy dokonać co najmniej na 7 dni przed terminem wskazanym w harmonogramie.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych należy zgłosić do Biura Związku Gminy Dolnej Odry – telefonicznie 91 461 5088; 519 096 627 lub mailowo – biuro@zgdo.eu lub pocztą tradycyjną.

czytaj więcej

Nasze śmieci – Wspólny problem

15 lip 2021

Obraz zawiera treść:

Od 1 lipca 2021 roku pracownicy firm odbierających odpady będą sprawdzać, czy w pojemnikach na odpady zmieszane nie znajdują się odpady, które podlegają zbiórce selektywnej.

Kontroli podlegać będą również pojemniki i worki do zbiórki selektywnej.

Pamiętaj! Im więcej odpadów zmieszanych, tym wyższe koszty systemu gospodarowania odpadami, a tym samym wyższe stawki za odpady dla mieszkańców.

W przypadku stwierdzenia przez pracowników firm odbierających odpady, nieprawidłowo zebranych odpadów, nie zostaną one odebrane, a pojemnik lub worek zostanie oznaczony żółtą lub czerwoną naklejką. W przypadku pojawienia się naklejki na worku/pojemniku, właściciel zobowiązany będzie posegregować odpady ponownie.

Selektywna zbiórka dotyczy wszystkich i jest obowiązkowa.

Prawidłowo posegregowane odpady zostaną odebrane podczas kolejnego odbioru, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

15 lip 2021

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Obszar: Województwo zachodniopomorskie

Ważność (cz.urz.): od godz. 7.30 dnia 15.07.2021 (czwartek) do godz. 7.30 dnia 17.07.2021 (sobota)

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1. Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie opady gradu.

czytaj więcej

QA I ARGUMENTACJA DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ

14 lip 2021

Czy szczepionka jest bezpieczna? Jakim badaniom i procedurom podlega?
Niezależnie od rodzaju szczepionki, każda z nich przechodzi staranne badania i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje. Skrócono do minimum procedury rejestracyjne, ale badania wykonywano według najwyższych standardów bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku innych szczepionek. Szczepionki, tak jak pozostałe produkty lecznicze, przed wprowadzeniem na rynek wymagają uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Wymagania dot. ich rejestracji są bardzo rygorystyczne.

Za dopuszczenie do obrotu szczepionek pandemicznych odpowiada Komisja Europejska, po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP). EMA wdrożyła szereg mechanizmów wspierających prace rozwojowe nad szczepionkami przeciw COVID-19, takich jak: szybkie i bezpłatne doradztwo naukowe oraz szybką weryfikację i zatwierdzanie planu badań pediatrycznych.

W Polsce dopuszczeniem szczepionek do obrotu zajmuje się Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Decyzja może być także podjęta przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską po przeprowadzeniu przez Europejską Agencję Leków procedury scentralizowanej.

czytaj więcej