Dziś jest poniedzialek 15 sierpnia 2022, imieniny: Marii i Napoleona

30 czerwca 2019 r. na plaży w Wierzbnie odbyły się „Wakacje z folklorem”, będące imprezą promującą występy zespołów ludowych. Impreza rozpoczęła się przemówieniem Wójta Gminy Warnice Aliny Werstak, która przywitała zgromadzonych gości oraz podziękowała radzie sołeckiej Wierzbna oraz wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji imprezy. Gości przywitał również sołtys Wierzbna Waldemar Kienig.
Pierwszy wystąpił zespół „Kresowianka” z Letnina. Zespół istnieje już ponad 30 lat i śpiewa bez muzyki, czyli a,capella zgodnie z tradycją kresową. Po nich na scenie zagościł zespół "Saframenstka kapela", zespół uczniów Szkoły Muzycznej i Artystycznej z miasta Vysoké Mýto w Czechach, które jest miastem partnerskim Pyrzyc. Zespół przedstawił czeskie i morawskie utwory ludowe pod przewodnictwem mgr Heleny Vedralovej. Publiczność nagrodziła występy uczniów gromkimi brawami. Po występach dzieci ze szkoły na scenę wkroczył zespół „Biesiada” z Warnic, który oprócz licznego repertuaru przedstawił także nowe stroje Pań, a za swój występ otrzymał duże brawa.

Dziękujemy serdecznie:
- Burmistrz Pyrzyc Marzenie Podzińskiej oraz Dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Pyrzyckie Spotkania z Folklorem Rafałowi Roguszce,
- Waldemarowi Kienigowi – sołtysowi Wierzbna oraz radzie sołeckiej Wierzbna za pomoc i przygotowanie imprezy,
- Kołu Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” w Wierzbnie,
- wszystkim osobom i instytucjom za pomoc i wsparcie w naszym przedsięwzięciu.