Dziś jest środa 19 stycznia 2022, imieniny: Henryka i Mariusza

2 stycznia 2022 roku Jubileusz Setnych Urodzin obchodził Pan Jan Harmoza. Z tej okazji Wójt Gminy Warnice Pani Alina Werstak oraz Sekretarz Gminy Monika Ostrowska złożyły Jubilatowi wizytę. Pani Wójt wręczyła Solenizantowi przepiękny bukiet kwiatów oraz specjalną statuetkę z życzeniami. Dołączyła do tego również życzenia. Wzniesiony został również toast za zdrowie Jubilata.

Pan Jan otrzymał również list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego, który przekazał życzenia najlepszego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata.

Mimo zacnego wieku Jubilat tryska wyjątkową energią, dobrym humorem oraz jak się okazało doskonałą pamięcią. Jak sam powiedział bardzo lubi mieć gości i z nimi rozmawiać. Pan Jan sięgnął pamięcią do wcześniejszych lat i opowiedział wiele zabawnych historii i anegdot. Długie życie zostało ubogacone błogosławieństwem dzieci, wnuków, prawnuków i praprawnuczki. Są Oni wielką dumą i radością Pana Jana. Solenizant w swoim stuletnim życiu doczekał się 4 dzieci, 9 wnucząt, 11 prawnucząt oraz praprawnuczki.

Córka Pana Jana, Pani Bogda Gawrych pracowała w Urzędzie Gminy Warnice. W późniejszych latach sprawowała również funkcję Sekretarza Gminy, zaś syn Pan Zdzisław Harmoza był Radnym I Kadencji Rady Gminy Warnice.

Pan Jan urodził się w miejscowości Bućkiewicze na wschodnich krańcach historycznej Wileńszczyzny po czym przeniósł się w rejony naszej Gminy. Był On pierwszym mieszkańcem miejscowości Dębica, gdzie mieszka do dziś. Tam też od roku 1947 pełnił funkcję sołtysa przez 34 lata. Wiele w życiu przeżył i na własne oczy widział zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumny myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. 

Jeszcze raz w imieniu całej Gminy Warnice składamy najlepsze życzenia dla Solenizanta. Cieszymy się bardzo, że jest w naszej Gminie tak wyjątkowa osoba, która obchodziła niecodzienny jubileusz setnych urodzin.