Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

W dniu 19 maja 2023 r. odbyły się warsztaty ekologiczne wraz z imprezą integracyjną podsumowującą realizację projektu „Zielono i bezpiecznie” w ramach otrzymanego wsparcia finansowego z Programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Społecznik 2022 – 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W trakcie wydarzenia, dzięki współpracy pomiędzy gminami Warnice i Marianowo mieliśmy okazję poznać nie tylko walory przyrodnicze, ale również historię Marianowa, Sydonii oraz zwiedzić kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie wraz z podziemiami. P. Monika wygłosiła prelekcję na temat możliwości ochrony przyrody w życiu codziennym oraz poznaliśmy florę i faunę w gminie Marianowo i na obszarze Natura 2000.

Stowarzyszenie "Razem dla Gminy Warnice" dziękuje Pani Wójt Danucie Akuntowicz za udostępnienie i przygotowanie ogniska, możliwość wspólnej integracji i poznania walorów przyrodniczych oraz historycznych gminy Marianowo, ks. Proboszczowi Ryszardowi Czajce Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP za możliwość zwiedzania przez uczestników wydarzenia kościoła oraz piwnic kościelnych, Pani Annie Leszczyńskiej za ciekawą prelekcję na temat historii Marianowa.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w wydarzeniu i zapraszamy na kolejne imprezy i wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie "Razem dla Gminy Warnice".

uczestnicy projektu w Marianowie - podziemia kościoła

uczestnicy projektu w Marianowie z plakatem programu Społecznik

plakat programu Społecznik