Dziś jest sobota 13 lipca 2024, imieniny: Ernesta i Małgorzaty

11 listopada, w Narodowym Dniu Niepodległości w Pyrzycach odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu, na której wręczono statuetki Nike i przyznano tytuły Ludzie Ziemi Pyrzyckiej. Z wielką radością informujemy, iż w tegorocznym gronie laureatów znalazła się mieszkanka gminy Warnice – Zdzisława Baran.
Zdzisława Baran nagrodzona statuetką Nike – z chwilą przejścia na emeryturę postanowiła się zaangażować w życie społeczne swojej miejscowości. Od 2008 roku jest członkiem zespołu śpiewaczego „Biesiada” z którym to zespołem bierze udział w występach na imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a także poza województwem. W 2010 roku aktywnie uczestniczyła w zarejestrowaniu stowarzyszenia „Biesiada”, co wiązało się z zarejestrowaniem członków, zakupem strojów, instrumentów i wyposażeniem pomieszczenia w którym odbywają się próby zespołu.
Od chwili założenia stowarzyszenia pełniła różne funkcje: sekretarza, wiceprezesa a obecnie prezesa. Prowadzi kronikę zespołu. Chętnie organizuje wyjazdy na spotkania i przeglądy zespołów.

zdjęcie wspólne - wyróżnienie dla Zdzisławy Baran