Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 września 2018 r. Imieniny: Gerarda i Teodora
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

CO NAM W DUSZY GRA
13 listopad 2017 r., 13:19

   W dniu 04.11.2017 r. w Zaborsku w ramach realizacji Programu Społecznik współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego pt. Co w wiejskich sercach gra spotkały się zespoły ludowe z terenu trzech powiatów: Kalinka - Dolice, Pyrzyczanka - Pyrzyce, Biesiada - Warnice, Seniorita - Pyrzyce, Borzymianka z Borzymia, Macierzanka z Pacholęt  oraz Teatr Eliksir z Gryfina. Projekt powstał dzięki współpracy zaprzyjaźnionych zespołów z inicjatywy p. Marii Wybranowskiej z Stowarzyszenie Seniorita, p. Marii Rzadkowskiej – Stowarzyszenie Biesiada, p. Zdzisława Szczepkowskiego - Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Projektodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie Jaskółka – Katarzyna Kosno i Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich Agnieszka Odachowska.

   Zespoły omawiały swoje sukcesy i porażki, wskazywały kierunki przyszłych działań i zaniku tradycji śpiewania pieśni ludowych na obszarach wiejskich. Kolejne spotkanie odbędzie się już w marcu 2018 roku w Gminie Warnice. Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Wójt Annie Hackiewicz-Gębskiej  za pomoc w organizacji, p. prof. Bogdanowi Matławskiemu za wsparcie merytoryczne.

//GALERIA ZDJĘĆ//BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4381326

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia