Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 września 2018 r. Imieniny: Gerarda i Teodora
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
14 listopad 2017 r., 11:17

   11 listopada odbyły się gminne uroczystości związane z obchodami 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele pw. NMP Matki Kościoła w Warnicach o godz. 12.30 rozpoczęła się Msza Święta Patriotyczna w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Wikariusz Rafał Szutra. W nabożeństwie udział wzięły poczty sztandarowe OSP Warnice, OSP Obryta i OSP Wierzbno, Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska, Radni Powiatu Pyrzyckiego, Radni Gminy Warnice, Sołtysi oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy. Wspaniałą oprawę artystyczną uroczystości zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warnicach, pod kierownictwem P. Izabeli Nahorskiej i Renaty Maciążek. Bardzo wzruszające i sugestywne inscenizacje, m. in. „rozrywanie” Polski przez zaborców oraz pieśni i wiersze patriotyczne były doskonałym dopełnieniem Narodowego Dnia Niepodległości.
   Po Mszy Św. delegacje wraz z uczestnikami uroczystości przenieśli się na plac przy kościele, aby pod krzyżem złożyć kwiaty i znicze wszystkim poległym za naszą Ojczyznę. Po hołdzie złożonym Bohaterom, w odświętnych nastrojach udano się do domów.

//GALERIA ZDJĘĆ//BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4381299

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia