Dzisiaj jest Środa, 17 października 2018 r. Imieniny: Wiktora i Małgorzaty
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO
05 grudzień 2017 r., 11:39

01 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego w Warnicach, utworzonego w ramach projektu Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Gminie Warnice na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 
Placówka mieści się w budynku szkoły w Warnicach, a swym zasięgiem obejmuje teren Gminy Warnice. Do punktu uczęszczają dzieci w wieku od trzech do pięciu lat.

Na uroczystości nie zabrakło gości: Anny Hackiewicz-Gębskiej – Wójta Gminy, Stanisława Stępnia – Starosty Pyrzyckiego, Jana Chmielewskiego oraz Jacka Chmielewskiego – Radnych Rady Powiatu, Piotra Sas Ilnickiego – Proboszcza Parafii Warnice, Małgorzaty Piotrowskiej, Haliny Pągowskiej, a także dyrekcji Szkoły Podstawowej w Warnicach. Również rodzice dzieci i ich babcie nie zawiedli i wspierali dzielnie swoje pociechy. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13:00, Wójt przywitała wszystkich zgromadzonych, a następnie przedstawiła informacje od prac nad projektem do uruchomienia punktu przedszkolnego. Przypomniała również historię powstania pierwszego punktu przedszkolnego na terenie gminy Warnice w 2008 roku, a nowo otwarty punkt przedszkolny jest już jednym z czterech punktów obecnie funkcjonujących na terenie gminy. Projekt upowszechnienia edukacji przedszkolnej w ramach Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” obejmuje swoim działaniem nie tylko nowy punkt przedszkolny ale również trzy pozostałe punkty. Pani Wójt wyraziła również nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom, dzieci, które urodziły się w poprzednim i bieżącym roku będą miały w pełni zagwarantowane miejsca w przedszkolach. Następnie Stanisław Stępień razem z Janem Chmielewskim i Jackiem Chmielewskim przekazali maluchom upominki. 
W kolejnej części uroczystości nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi, którego dokonała Anna Hackiewicz-Gębska, Franek, Jan Chmielewski oraz Stanisław Stępień, a Proboszcz Piotr Sas Ilnicki dokonał poświęcenia.

Następnie opiekunka Małgorzata Chouwer zaprosiła wszystkich zebranych na występ „minionków”. Wszyscy byli odświętnie ubrani, a na głowie każdego dziecka widniał biret. Niektórym doskwierała trema, ale wszyscy dzielnie śpiewali i recytowali wierszyki, których się nauczyli przez ten krótki czas funkcjonowania przedszkola. A po występie przyszedł czas na pasowanie na przedszkolaka. Pani dyrektor Ewa Rebeko wspólnie z maluchami odczytała tekst przysięgi przedszkolaka, a następnie pasowała wszystkie „minionki”, które od tego czasu zostały prawdziwymi przedszkolakami. Były także dodatkowe prezenty od rodziców, Pani Wójt i dyrekcji. Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

Przez całą uroczystość towarzyszyła nam również ekipa TVP3 Szczecin, której relacje można było zobaczyć w „Kronice” emitowanej 1 grudnia br. o godz. 18:30.
Maluchy w nowo otwartym Punkcie Przedszkolnym w Warnicach korzystają z opieki, nauki i zabawy pod okiem wykwalifikowanej kadry. Pobyt dziecka w Punkcie Przedszkolnym jest bezpłatny, rodzice zapewniają jedynie dowóz, II śniadanie, a za pozostałe posiłki dokonują opłaty. Punkt przedszkolny funkcjonuje w godzinach od 6:30 do 15:30.

Podczas trwania projektu dzieci ze wszystkich punktów przedszkolnych objęte są również m.in. bezpłatną opieką logopedyczną, a także uczestniczą w zajęciach językowych (lingwistycznych), z rytmiki, zajęciach sportowych oraz rehabilitacyjno-kompensacyjnych.

// galeria zdjęć //BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4428742

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia