Dzisiaj jest Czwartek, 17 stycznia 2019 r. Imieniny: Antoniego i Rościsława
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
11 wrzesień 2018 r., 14:08

3 września 2018 r. nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół, by rozpocząć kolejny rok nauki. Rok ten będzie kończył zmiany organizacyjne w szkołach podstawowych, uczniowie III klasy gimnazjum są ostatnimi uczniami oddziałów gimnazjalnych. Jednocześnie po raz pierwszy od reformy oświaty do szkoły uczęszczają także uczniowie klasy VIII. Nie zapomniano również o obchodzonej 1 września 79. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, a pamięć o ofiarach wojny uczczono minutą ciszy.


Pierwszy apel rozpoczął się ok. godz. 8.20 w Starym Przylepie. Wójt Anna Hackiewicz-Gębska w słowach skierowanych do rodziców i dzieci wyraziła nadzieję, że nowy rok szkolny będzie owocny dla uczniów. Pogratulowała również Dorocie Nizio, która awansowała z nauczyciela stażysty na nauczyciela kontraktowego. Odebrała również ślubowanie Aleksandry Hackiewicz, która uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego. Dyrektor Ewa Rebeko przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli. W bieżącym roku w SP w Starym Przylepie uczyć się będą klasy: 0, I, II, IV, V, VI.
O godz. 9.30 przywitano nowy rok szkolny w Warnicach. Podczas apelu, dyrektor Ewa Rebeko przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, a także wyzwania związane z wprowadzoną w poprzednim roku szkolnym reformą oświatową. W bieżącym roku szkolonym uczniowie III klasy gimnazjum zakończą wygaszanie oddziału gimnazjalnego. Odbędzie się ostatni egzamin na zakończenie gimnazjum. Jednocześnie w tym samym roku szkolnym uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą również po raz pierwszy pisać egzamin końcowy. Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska życzyła dzieciom i nauczycielom udanego roku szkolnego.

// zdjęcia z uroczystości //BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4672739

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia