Dzisiaj jest Poniedziałek, 18 marca 2019 r. Imieniny: Cyryla i Edwarda
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

KOMUNIKAT - ODŁOWIONY PIES
12 marzec 2019 r., 11:57

K  O  M  U  N  I  K  A  T

  W dniu 12 marca 2019 r. w rejonie Wierzbna odłowiono wychudzonego młodego psa – samca rasy podobnej do Amstafa z raną szarpaną lewego ucha i okolicy pyska. Pies wygłodniały, widoczne pod skórą kości żeber i łopatek, na środku kręgosłupa gojące się otarcia skóry. Pies wyjątkowo spokojny, przyjaźnie reagujący na kontakt z mężczyzną. Pies umieszczony został w schronisku w Choszcznie. Jeśli ktoś rozpoznaje pieska na załączonych fotografiach prosimy o kontakt ze Strażą Gminną na adres e-mailowy lub telefoniczny.

Komendant Straży Gminnej

/ - / Czesław Fiałko

 

13.03.2019 r.

 Dzięki informacjom od mieszkańców Gminy Warnice  ustalono właściciela porzuconego psa.
 Wobec tego, że porzucenie psa i głodzenie go wyczerpuje znamiona przestępstwa określonego w art. 35 ust 1a ustawy z dnia 21 sierpnia1997 r. o ochronie zwierząt ( tj. Dz. U. z 2019r. poz. 122) zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3 złożono zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach  o popełnieniu przestępstwa.
 Oprócz tego poczyniono starania, aby w charakterze oskarżyciela posiłkowego do sprawy przyłączyło się Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami oraz aby właściciel psa został obciążony kosztami interwencji, leczenia i pobytu psa w Schronisku.

Komendant Straży Gminnej

/ - / Czesław FiałkoBIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4822389

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia