Dziś jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego i Tymoteusza

Uczestnicy projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” ,dnia 6 kwietnia 2019, mieli okazję wziąć udział w wycieczce do punktu uzdatniania wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Stargardzie.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Warnicach i Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie z następujących kół: chemicznego, dziennikarskiego, matematycznych i Młody Badacz. Podczas zwiedzania dzieci obserwowały, krok po kroku, proces uzdatniania i oczyszczania wody. Cały proces uzdatniania wody jest zautomatyzowany, woda oczyszczana jest w basenach nazywanych odstojnikami. Dodatkową atrakcją okazały się małże, które doskonale filtrują wodę z zanieczyszczeń.
Na terenie zakładu znajdują się nowoczesne zbiorniki magazynujące wodę dla całego miasta. Dużo miejsca zajmują też kolektory słoneczne produkujące prąd dla całego obiektu.
Dowiedzieliśmy się również, że Stargardzki Zakład Gospodarki Komunalnej w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Na zakończenie otrzymaliśmy od przewodnika upominki. Wycieczka była ciekawa i pouczająca.

 

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 3983306 osób