Dziś jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego i Tymoteusza

W czwartek 2 maja w Warnicach na boisku sportowym odbyła się „Majówka 2019”. Mimo niesprzyjającej pogody, miłośnicy dobrej zabawy spotkali się, aby aktywnie spędzić wolny czas.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą przy udziale pocztu sztandarowego OSP Warnice. Nabożeństwo koncelebrowane było przez Ks. Piotra Sasa-Ilnickiego oraz Ks. Roberta Gnycha. Po Mszy Św., odprawionej również w intencji  Św. Floriana – patrona strażaków, Wójt Alina Werstak przywitała zgromadzonych gości słowami:
„Spotykamy się dziś nie tylko aby miło spędzić czas podczas wydłużonego weekendu, ale również aby uczcić rocznice wydarzeń, które na stałe wpisały się do historii naszej ojczyzny.”

W słowach skierowanych do gości, Wójt przypomniała o 15-ej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 228-ej rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3-go Maja, a także Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Międzynarodowym Dniu Strażaka.
Następnie sceną zawładnęły dzieci ze SP Warnice, przygotowane przez p. Tomasza Pieńkowskiego. Dziękujemy za piękne występy artystyczne, które mimo utrudnionych możliwości przygotowania się z powodu nie odbywających się zajęć szkolnych, wypadły wyśmienicie. Wielkie brawa dla Patrycji, Natalii, Nikoli, Mai i Julii. Występy dziewcząt rozpoczęły jednocześnie blok rozrywkowo-sportowy. Po nich na scenie zagościł zespół śpiewaczy „Biesiada” wraz z prowadzącym Stanisławem Kolarczykiem.


Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Event Kolektyw Kids z Żarowa. Autorski program zabaw i konkursów dla dzieci, modelowanie balonów, malowanie buziek, kolorowe włosy, bańki mydlane, a także wata cukrowa bez ograniczeń. Wszystko to przy wsparciu specjalistów, animatorów zawodowo zajmujących się dziećmi na co dzień. Prowadzone przez nich zabawy i konkursy zgromadziły wielu chętnych, chcących zmierzyć się sportowo i zręcznościowo.

Nie zabrakło także darmowego wstępu dla wszystkich dzieci na zamek dmuchany oraz dużą zjeżdżalnię. Można było skosztować słodkich wypieków Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki”, a także pieczywa z piekarni „U Lonii” z Obryty. Zainteresowani mogli również obejrzeć prace zrealizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Warnicach w ramach zajęć artystycznych, a chętni do wykonania własnych prac mogli skorzystać z pleneru malarskiego. Przedstawione prace uczniów zrealizowane zostały w czasie zajęć artystycznych w ramach projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Były to prace 4 grup, a także zdjęcia z zajęć koła "Młody badacz".

Kolejnymi punktami programu artystycznego były: konkurs Limbo „pod wężem strażackim” oraz konkurs wiedzy p.poż. W konkursie Limbo w kategorii dziecięcej wzięło udział bardzo wielu uczestników, a ostatecznie najniższą pokonaną wysokością było 15 cm. Czwórka spośród najlepszych otrzymała nagrody – za pierwsze III miejsca oraz nagroda wyróżnienie. W kategorii dorosłych wzięło udział mniej zawodników niż w kategorii dziecięcej, ale walka była równie długa. Najlepszy wynik wyniósł tylko 20 cm. Zwycięzcom gratulujemy.

W konkursie wiedzy p.poż wzięło udział 8 uczestników, którzy odpowiadali na  20 pytań oraz 1 pytanie dodatkowe. Komisja konkursowa po podliczeniu zdobytych punktów przedstawiła zwycięzców konkursu:

1. miejsce – Noemi Ś.
2. miejsce – Nikola D.
3. miejsce – Szymon B.

Wieczorną zabawę taneczną poprowadził zespół AKORD MUSIC. Po występach zespołu całonocną paradę hitów poprowadził DJ.
Majówka 2019 jest już za nami, a impreza przebiegła bez zakłóceń.


Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zarówno finansowo, jak i organizacyjnie przy zorganizowaniu imprezy, a w szczególności:

- Okręgowemu Związkowi Plantatorów Buraka Cukrowego w Szczecinie z siedzibą w Stargardzie – fundatorowi głównych nagród w konkursach,
- Jackowi Chmielewskiemu – sponsorowi Majówki 2019,
- Firmie W.M. Pomtor - sponsorowi Majówki 2019,
- Janowi Chmielewskiemu – sponsorowi Majówki 2019,
- Marioli i Jerzemu Mielczarek – sponsorom Majówki 2019,
- Firmie DEZET-PLAST Łukasz Makowski – fundatorowi słodkich paczek dla dzieci,
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – fundatorowi animacji i atrakcji dla dzieci,
- Piekarni „U Loni” – fundatorowi poczęstunku,
- „Rollo Grill” Katarzyna Taraska – fundatorowi poczęstunku,
- Panu Piotrowi Bęćkowskiemu – firma Impex,
- Radzie Sołeckiej Barnima, Radzie Sołeckiej Obryta, Radzie Sołeckiej Warnic,
- strażakom OSP Obryta, OSP Warnice oraz OSP Wierzbno,
- Zespołowi Biesiada,
- dzieciom ze szkół oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu.

a także Stowarzyszeniu Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

 

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 3983304 osób