Dziś jest środa 08 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego i Januarego

WSPARCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WARNICACH W KSZTAŁCENIU OGÓLNYM DZIAŁANIAMI EDUKACYJNYMI I DOPOSAŻENIOWYMI NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARCZEGO KONTRAKTU SAMORZĄDOWEGO „PYRZYCE +”

Strona internetowa szkoły: Szkoła Podstawowa w Warnicach


02.07.2019 r.

Z dniem 30 czerwca 2019 roku zakończyła się realizacja projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego „KS Pyrzyce +”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 2020, Oś Priorytetowa RPZP.08.00.00 Edukacja, Działanie RPZP.08.05.00 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Kontraktów Samorządowych.
Celem szczegółowym działań realizowanych w ramach projektu było doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwój systemu indywidualnej pracy z uczniami,prowadzące do wzmocnienia ich zdolności do przyszłego zatrudnienia.
Całkowita wartość projektu to kwota 667 836,48 zł, w tym dofinansowanie ze środków wspólnotowych:  kwota 565 368,11 zł, wkład własny: 102 468,37 zł.
Projekt zakładał przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Były to zarówno zajęcia wyrównawcze z takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia, języki obce, ale także zajęcia rozwijające umiejętności dla uczniów zdolnych oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności dzieci, m.in. zajęcia artystyczne, gastronomiczne, motoryzacyjno-turystyczne. Dodatkowo uczniowie z klas gimnazjalnych objęci zostali wsparciem doradcy zawodowego, gdzie w ramach zajęć mogli nie tylko zapoznać się z zasadami rynku pracy, ale również poznać własne predyspozycje zawodowe.
Prowadzenie zajęć w grupach 8 lub 10 osobowych zapewniło możliwość indywidualnej pracy z uczniami. Różnorodność prowadzonych zajęć pozwoliła nie tylko na poprawę wyników w nauce w przedmiotach ścisłych ale również na rozwinięcie zainteresowań uczniów w takich dziedzinach jak informatyka i programowanie, motoryzacja czy tez majsterkowanie. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zajęcia gastronomiczne, które były prowadzone w kuchni znajdującej się w Domu Strażaka w Warnicach, a dzięki uprzejmości Pani Sołtys dzieci mogły korzystać z wyposażenia będącego własnością Sołectwa Warnice. Dodatkową atrakcją dla uczniów były zajęcia motoryzacyjno-turystyczne, w ramach których uczniowie odbywają wycieczki rowerowe oraz nabywają wiedzy na temat gminy i regionu.
Oprócz zajęć realizowanych z uczniami w projekcie zaplanowano prace remontowo adaptacyjne sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Warnicach; wykonano prace malarskie, wymianę stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej. Całkowita wartość prac remontowych w projekcie wyniosła 71 676,43 zł z czego 66 667,19 zł zostało pokryte z dofinansowania w ramach projektu.
Projekt zakładał również zakup 3 zestawów sprzętu TIK (tablica interaktywna, rzutnik, komputer przenośny) do Szkoły podstawowej w Warnicach, które zostały zakupione w grudniu 2017 roku. Jednak dzięki oszczędnościom wygenerowanym w trakcie realizacji projektu w październiku 2018 roku udało się zakupić czwarty zestaw interaktywny, w który została wyposażona kolejna sala lekcyjna w Szkole Podstawowej.


24.05.2019 r.

W szkole Podstawowej w Warnicach oraz w Filii w Starym Przylepie od listopada 2017 roku realizowany jest projekt pod nazwą Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu nauczyciele i uczniowie z SP Warnice wraz z filią SP Stary Przylep podczas Majówki organizowanej przez Urząd Gminy Warnice przedstawili część swoich prac jakie wykonywali w czasie zajęć artystycznych ( 4 grupy: zajęcia artystyczne dla klas I - III SP Warnice, dla klas IV - VI SP Warnice, dla klas I - VI filia Stary Przylep, dla Klas VII - III Gimnazjum Warnice) . Pochwalili się również swoimi umiejętnościami ucznia – badacza, które zostały uwiecznione na zdjęciach - koła „Młody Badacz” ( 2 grupy:  Młodego Badacz Filia Stary Przylep, Młody Badacz dla klasy VI SP Warnice ).

Zajęcia realizowane w ramach projektu są bardzo różnorodne, a także dostosowane dla dzieci w każdym wieku. Głównym ich celem jest nie tylko pomoc uczniom z trudnościami w nauce, ale również rozwinięcie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych a także kreatywności, innowacyjności, umiejętności pracy w zespole.


13.05.2019 r.

Uczestnicy projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” ,dnia 6 kwietnia 2019, mieli okazję wziąć udział w wycieczce do punktu uzdatniania wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Stargardzie.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Warnicach i Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie z następujących kół: chemicznego, dziennikarskiego, matematycznych i Młody Badacz. Podczas zwiedzania dzieci obserwowały, krok po kroku, proces uzdatniania i oczyszczania wody. Cały proces uzdatniania wody jest zautomatyzowany, woda oczyszczana jest w basenach nazywanych odstojnikami. Dodatkową atrakcją okazały się małże, które doskonale filtrują wodę z zanieczyszczeń.
Na terenie zakładu znajdują się nowoczesne zbiorniki magazynujące wodę dla całego miasta. Dużo miejsca zajmują też kolektory słoneczne produkujące prąd dla całego obiektu.
Dowiedzieliśmy się również, że Stargardzki Zakład Gospodarki Komunalnej w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Na zakończenie otrzymaliśmy od przewodnika upominki. Wycieczka była ciekawa i pouczająca.

19.03.2019 r.

18 marca 2019 roku uczniowie uczestniczący w zajęciach gastronomicznych dla klas I-III  oraz IV-VI ,,Mistrz Kuchni” wraz z prowadzącymi E. Swat i B. Samson  wzięli udział w warsztatach kulinarnych w miejscowości Kłęby. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kłębowianki  przygotowały razem z dziećmi oponki i smaczną pizzę. Dzieci skorzystały z doświadczenia  pań oraz same pomagały w przygotowaniu potraw. Było smacznie, dzieci wróciły zadowolone i obiecały, że jeszcze raz chętnie coś ugotują z Kłębowiankami.  Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach kulinarnych.

08.11.2018 r.

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie koła gastronomicznego prowadzonego przez Panią Katarzynę Tchórz w ramach projektu Wsparcie szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS Pyrzyce + wyszli z inicjatywą przygotowania słodkiego poczęstunku dla osób uczestniczących w uroczystych obchodach organizowanych w SP Warnice w dniu 11.11.218 roku.

W ramach zajęć przygotowali 100 ciasteczek na 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

30.10.2019 r.

Uczniowie z zapałem biorą udział w zajęciach gastronomicznych gdzie poznają zasady zdrowego odżywiania, zasady zachowania się przy stole oraz przygotowują sami różne potrawy.
Na początek dzieci przygotowały dżem jabłkowy z cytryną i pomarańczą który wykorzystamy przy pieczeniu szarlotki. Nie mogło też zabraknąć naleśników ale tym razem amerykańskich z syropem klonowym. Przygotowujemy się też do świąt Bożego Narodzenia i już piernik (ciasto) dojrzewa i czeka na grudzień.
Pieczone jabłka z czekoladą okazały się hitem wśród małych kucharzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć kotletów schabowych dla smakoszy mięsa. Czeka nas jeszcze wiele smacznych potraw.
Uczniowie przygotowują swoją książkę kucharską na podstawie potraw przygotowywanych podczas zajęć.

 

13.09.2018 r.

W związku z realizacją projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego informujemy, że po przerwie wakacyjnej rozpoczynają się zajęcia dodatkowe w ramach projektu.
W zajęciach uczestniczą uczniowie SP Warnice oraz filii w Starym Przylepie. W związku ze zmianami wynikającymi z organizacji nowego roku szkolnego w SP Warnice oraz w Filii w Starym Przylepie prowadzony jest nabór uzupełniający w poszczególnych grupach zajęciowych. Dodatkowo w SP Warnice będą utworzone 2 dodatkowe grupy dla klas I-III, na których będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki.
W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:
• Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, fizyki, chemii oraz języków obcych (angielski i niemiecki);
• zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów takie jak: koło matematyczno-fizyczne i biologiczno-chemiczne, koło szachowe, koło gastronomiczne, koło Młodego Technika, koło promocyjno-dziennikarskie, koło motoryzacyjno-turystyczne, koło naukowe Młody badacz, koło programistyczne.
• zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas VII i VIII SP Warnice i klas Gimnazjalnych.
Celem głównym projektu jest doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk  matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwój systemu indywidualnej pracy z uczniami prowadzące do wzmocnienia ich zdolności do przyszłego zatrudnienia. 

 

 

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 4308069 osób