Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r. Imieniny: Grzegorza i Aleksandra
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Starym Przylepie

.
 

 

Kontakt:
SP w Starym Przylepie
Stary Przylep 60
74-211 Brzesko Szcz.
tel. 91 5630997

 

 

 

Pliki do pobrania:

1. REGULAMIN działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
2. Zmiany w REGULAMINIE działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie - 2011 r.
3. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego
4. Oświadczenie woli przyjęcia do Punktów Przedszkolnych
4. Deklaracja pozostanie dziecka w punkcie przedszkolnym
5. Rezygnacja z Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
6. Rozkład dnia Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
7. Wyprawka dla dzieci - rok szkolny 2016/2017: grupa wiekowa od 2 do 4 lat (plik PDF) grupa wiekowa 5 latki (plik PDF)

 

29.03.2017 - KINO

Dnia 29.03.2017r. grupy przedszkolne: „Sówki” i  „Smerfy”  wybrały się na wycieczkę do kina w Stargardzie.  Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Lego Batman”.
Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Galeria zdjęć

21.03.2017 - WITAJ WIOSNO

21 marca grupa „Smerfów” przywitała wiosnę kolorowo i wesoło. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas wykonania kukły Marzanny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję obejrzeć występy dzieci starszych, które brały udział w Konkursie Talentów. Po występach dzieci wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w reku Marzannę. Głośnymi okrzykami pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Na zakończenie przedszkolaki zjadły kiełbaski z grilla.

Galeria zdjęć

17.03.2017 - KTO PIJE SOKI TEN DŁUGO ŻYJE!

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do pracy, po umyciu owoców i warzyw  pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja  zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców i warzyw:

marchewka z jabłkiem,
pomarańcza, banan, marchewka,
marchewka, jabłko, buraki, pietruszka, seler.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

Galeria zdjęć

10.03.2017 - WIOSENNE KANAPKI

Przedszkolaki z grupy „ Smerfów” podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „ Robimy zdrowe kanapki”. Zajęcia kulinarne wiosną to sama przyjemność. Świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, ogórki to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Kanapki wyglądały bardzo smakowicie, wszyscy jedli z ogromnym apetytem. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania przy stole i zdrowego odżywiania się.
Jesteśmy dumne z naszych Smerfów!!!.

Galeria zdjęć

09.03.2017 - WIOSNA W PRZEDSZKOLU

Wiosna w naszym przedszkolu zagościła już z pierwszymi promieniami słońca. Przedszkolaki zaprosiły Panią Wiosnę do przedszkola.  Aby było Jej  u nas miło i wesoło, utworzyliśmy ogródek przedszkolny, w którym zasialiśmy kwiaty i posadziliśmy warzywa. Również podczas spaceru dzieci poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Naszą pracę można oglądać na załączonych zdjęciach.

Galeria zdjęć

02.03.2017 - TEATRZYK

Dnia  2 marca 2017 roku przedszkolaki w Starym Przylepie brały udział w teatrzyku profilaktycznym pt „ Reksio poznaje świat” zaprezentowany przez Teatr Duet. Przedstawienie opowiada o zabawnych, humorystycznych przygodach sprytnego, pełnego uroku pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym oraz zaradności życiowej. Spektakl ten pokazał dzieciom, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłaca. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka, były radosne i zadowolone.

Galeria zdjęć

10.02.2017 - BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw.  W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Dnia 10 lutego 2017 roku w Gminnym Punkcie Przedszkolnym  w Starym Przylepie w grupie   „Smerfów” i „ Sówek” odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełniony uśmiechem i wypiekami na twarzy.

Galeria zdjęć

30.01.2017 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. W grupie „ Smerfów” uroczystość ta odbyła się 30 stycznia 2017 roku. Przedszkolaki pięknie przedstawiły przygotowany  program artystyczny. W ten sposób mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach dzieci ofiarowały swoim Dziadkom upominki. Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz tort specjalnie wykonany na tą uroczystość przez Państwa Aleksandrę i Jacka Kucharzyk.
Serdecznie dziękujemy !!!.

Galeria zdjęć

08.12.2016 - PREZENTY OD ARIMR

W dniu 8 grudnia br. nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w spotkaniu z Prezesem ARiMR, Danielem Obajtkiem oraz pracownikami ARiMR wojewódzwa zachodniopomorskiego. Pan Obajtek podkreślił jak ważną rolę w kształtowaniu pokoleń ma edukacja przedszkolna. Podczas spotkania Prezes Daniel Obajtek przekazał dar ufundowany przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zestawu edukacyjno-dydaktycznego do prowadzenia zajęć w przedszkolu oraz zabawki.

Galeria zdjęć

06.12.2016 - MIKOŁAJ

6 grudnia naszych najmłodszych odwiedziło aż dwóch Mikołajów. Jeden z nich pochodził z Obryty. Obdarował i zasponsorował 40 pięknymi paczkami. Tym „Świętym” okazał się pan Jerzy Mielczarek. Cóż to był za cudowny, tajemniczy dzień, bo 2 godziny później przybył kolejny Mikołaj, którego tożsamości nie znamy i który także przyniósł prezenty.

Galeria zdjęć

30.11.2016 - LISTONOSZ

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy cykl tematyczny- Na poczcie. Dzieci z grupy „Smerfy” omawiały temat dotyczący pracy listonosza i funkcjonowania poczty. Przedszkolaki  poznały pracę listonosza, zakres usług pocztowych oraz dowiedziały się jak podróżują listy. W ramach zajęć tematycznych dzieci gościły Panią listonosz na jednym z nich. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały znaczenie znajomości własnego adresu, utrwaliły także znajomość swojego imienia i nazwiska. Ciekawość maluchów wzbudziła oczywiście czapka oraz torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Widząc zaciekawienie dzieci, pani listonosz zademonstrowała jej zawartość. Podziękowały Jej za udział w zajęciach i złożyły życzenia obdarowując ją słodkim upominkiem.

Galeria zdjęć

29.11.2016 - ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje wychowawczynie zorganizowały w dwóch grupach przedszkolnych w Starym Przylepie zabawę andrzejkową. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy, zabawa przy muzyce oraz słodki poczęstunek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe wróżby. Ogromną radość sprawiły dzieciom tańce z balonami. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.

Galeria zdjęć

25.11.2016 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Starym Przylepie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z grup: Smerfów i Sówek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Galeria zdjęć

25.10.2016 - DZIEŃ GOFRA U SMERFÓW

W poniedziałek grupa Smerfów piekła gofry. W całym przedszkolu unosił się piękny zapach słodkości, a my wszyscy braliśmy w tym udział. Dzieci z wielką radością poznawały kolejne etapy przygotowania ciasta, a potem wypiekania. Następnie przyszedł upragniony czas na poczęstunek. Gofry z pysznymi dodatkami smakowały wszystkim wyśmienicie.

Galeria zdjęć

29.09.2016 - SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT

29 września przedszkolaki w Starym Przylepie odwiedziła Pani Policjant  – Agnieszka Szymańska, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach oraz o korzyściach noszenia ubrań i obuwia z elementami odblaskowymi. Przypomniała również, jak prawidłowo przechodzić przez pasy. Wśród maluchów dużym zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policji. Dzięki taki wizytom na pewno nasze przedszkolaki nie będą obawiały się spotkań z funkcjonariuszami Policji. Postawa bardzo miłej i uśmiechniętej Pani Policjant przyczyni się do tego, że nasze przedszkolaki bez obaw będą mogły w każdej sytuacji zwrócić się do Policji o pomoc. Serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

27.09.2016 - SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

27 września  nasze przedszkolaki odwiedził niezwykły gość: Pani Leśnik z Nadleśnictwa Choszczno. Na początku spotkania Pani Dagmara zaprezentowała dzieciom swój mundur. Opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną.
Serdecznie dziękujemy Pani Dagmarze Haręźlak za to owocne spotkanie i mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Galeria zdjęć

OWOCOWE SZASZŁYKI

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki w Starym Przylepie. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, filmy, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się , że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych milusińskich. Ostatni tydzień września obfitował w takie zajęcia. Bardzo dużo mówiliśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Dzieci samodzielnie wykonywały przepyszne i zdrowe zarazem szaszłyki owocowe. Owocowe szaszłyki wszystkim smakowały, buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę podczas tych zajęć. Nasze przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć.

Galeria zdjęć

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3397776

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia