Dzisiaj jest Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Jana i Flory
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Starym Przylepie

.

 

Kontakt:
SP w Starym Przylepie
Stary Przylep 60
74-211 Brzesko Szcz.
tel. 91 5630997

 

   

Pliki do pobrania:

1. REGULAMIN działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
2. Zmiany w REGULAMINIE działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie - 2011 r.
3. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego
4. Oświadczenie woli przyjęcia do Punktów Przedszkolnych
4. Deklaracja pozostanie dziecka w punkcie przedszkolnym
5. Rezygnacja z Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
6. Rozkład dnia Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
7. Wyprawka dla dzieci - rok szkolny 2017/2018: grupa wiekowa od 2,5 do 3 lat (plik PDF) grupa wiekowa 4 i 5 latki (plik JPG)

21.11.2017 - WIZYTA KOMENDANTA STRAŻY GMINNEJ

21 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Komendanta Straży Gminnej w Warnicach Czesława Fiałko. W spotkaniu wzięły udział gr. SMERFY gr. SÓWKI oraz kl. 0. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Komendant przypomniał dzieciom zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalone zostały numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariusza edukacyjne kolorowanki.

Galeria zdjęć

20.11.2017 - TEATR

Dnia 20 listopada 2017 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie udali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralny pt. „Kraina Lodu”. Spektakl powstał na podstawie uwielbianego przez dzieci na całym świecie filmu Walta Disneya opowiadającego o lasach dwóch sióstr. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł oraz nagle zmieniające się dekoracja.  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Galeria zdjęć

31.10.2017 - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W naszym przedszkolu w Starym Przylepie odbył się Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Zadaniem dzieci było przebranie się za postać z bajki.

Galeria zdjęć

27.10.2017 - WYCIECZKA DO PSP W PYRZYCACH

27 października dzieci z punktu przedszkolnego gr. „Sówki” oraz kl. 0-III miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru..

Galeria zdjęć

11.10.2017 - TEATRZYK

11 października przedszkolaki udały się do szkoły na przedstawienie „Magiczny kapelusz”, prezentowany przez aktorów z Torunia. „Magiczny kapelusz” to teatrzyk o charakterze profilaktycznym. Aktorzy w kabaretowym spektaklu przedstawili refleksyjną opowieść o przyjaźni i poświęceniu pokazując, że wygląd i stan posiadania nie jest miarą wartości człowieka. Połączenie pacynek i gry żywych aktorów sprawiło, że spektakl oglądaliśmy z przyjemnością.

Galeria zdjęć

27.09.2017 - SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa!  Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji.  Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Galeria zdjęć

06.10.2017 - DZIEŃ UŚMIECHU

Grupa przedszkolna „Smerfy”  świętowała w piątek 6 października Światowy Dzień Uśmiechu. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na żółto. Były zabawy, tańce przy muzyce oraz wiele innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Przedszkolaki   wykonały uśmiechnięte buźki a na zakończenie otrzymały medal uśmiechu za wspaniała zabawę. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień.

Galeria zdjęć

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3762906

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia