Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny: Olimpii i Łazarza
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Starym Przylepie

21.08.2018 r.

WYPRAWKA DO PRZEDSZKOLA
GRUPA SMERFY ORAZ GRUPA SÓWKI W STARYM PRZYLEPIE
ROK SZKOLNY 2018/2019

Wyprawka do pobrania (plik PDF)


20.08.2018 r.

PODZIAŁ PUNKTÓW/ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  
NA GRUPY W STARYM PRZYLEPIE/ WARNICACH 
ROK SZKOLNY 2018/2019

- Grupa Smerfy w Starym Przylepie
- Grupa Sówki w Starym Przylepie
- Grupa Pszczółki w Warnicach
- Oddział Przedszkolny "0" w Starym Przylepie
- Oddział Przedszkolny "0" w Warnicach

 

Podział na powyższe grupy do pobrania w pliku (plik PDF)

 


Załączniki:
1. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu/ Oddziału Przedszkolnego w Warnicach/ Starym Przylepie(plik PDF)
2. Harmonogram rekrutacji (plik PDF)


29.06.2018 r.

Wyniki rekrutacji uzupełniającej: Lista kandydatów przyjętych/nieprzyjętych do Punktów Przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych "0" na terenie Gminy Warnice (plik PDF)


.

Szanowni Państwo, 
 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Warnicach informuje:


1.  Kontynuacja wychowania przedszkolnego

Rodzice dzieci uczęszczających w 2017/2018r. do danego punktu/ oddziału przedszkolnego w SP w Warnicach lub filii w Starym Przylepie mogą złożyć 
Deklarację pozostania dziecka w punkcie przedszkolnym ” 
w terminie od 26 lutego 2018 r. do  2 marca 2018 r. w sekretariatach szkół.


2. Rekrutacja do punktu/oddziału przedszkolnego

Rodzice, którzy wyrażają chęć złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do punktu/oddziału przedszkolnego w SP Warnice lub filii w Starym Przylepie mogą złożyć Wniosek o przyjęcie do punktu/oddziału przedszkolnego wraz z aktem urodzenia ( ksero) dziecka oraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych w terminie od 5 marca 2018 r. do  12 marca 2018 r. w sekretariacie szkół.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji określony jest w załączniku nr 1 do Zarządzenie Nr 13/2018 Wójta Gminy Warnice z dnia 22 lutego 2018 r.

Istnieje możliwość przyjęcia dziecka  spoza gminy Warnice pod warunkiem, że po przyjęciu miejscowych dzieci pozostaną jeszcze wolne miejsca.

Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktów/Oddziałów Przedszkolnych wraz z pozostałymi oświadczeniami można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Warnicach oraz w filii w Starym Przylepie lub na stronie Gminy Warnice w zakładce „Przedszkola”.

Załączniki:
1. Deklaracja pozostania dziecka w punkcie przedszkolnym (plik PDF)
2. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu/ Oddziału Przedszkolnego w Warnicach/ Starym Przylepie (plik PDF)
3. Harmonogram rekrutacji (plik PDF)


 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Kontakt:
SP w Starym Przylepie
Stary Przylep 60
74-211 Brzesko Szcz.
tel. 91 5630997

 

   

Pozostałe pliki do pobrania:

1. REGULAMIN działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
2. Zmiany w REGULAMINIE działania Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie - 2011 r.
3. Rezygnacja z Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
4. Rozkład dnia Punktu Przedszkolnego w Starym Przylepie
5. Wyprawka dla dzieci - rok szkolny 2017/2018: grupa wiekowa od 2,5 do 3 lat (plik PDF) grupa wiekowa 4 i 5 latki (plik JPG)

WYCIECZKA DO SKANSENU "JEZIORAK"

Grupa „ Smerfy” i grupa „ Sówki” dnia 18 maja wybrały się na wycieczkę do Skansenu Jeziorak w Zaborsku, gdzie Państwo Kosno stworzyli miejsce pełne uroku. Skansen powstał w celu prezentacji miejscowego rzemiosła, historii, sztuki i obyczajów związanych z tradycjami lokalnymi. Dzieci miały możliwość samodzielnie przygotować bułeczki, które po upieczeniu zabrały do domu. Wykonały także  wiosenne deseczki przy użyciu farb i elementów ozdobnych. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych, malowania kredą a na koniec czekała na przedszkolaków kiełbaska z grilla. Dziękujemy Pani Katarzynie oraz całej obsłudze za mile spędzony czas.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

WIZYTA W BIBLIOTECE

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W dniu 16 maja 2018 roku przedszkolaki z grupy „Smerfy” odwiedziły bibliotekę. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci zwiedziły miejsce, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. 
Dziękujemy Pani Alinie Chełstowskiej za serdeczne przywitanie.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

WIZYTA U DENTYSTY ORAZ U STRAŻAKÓW

W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, grupa „Smerfy” grupa „ Sówki” oraz kl. „0”odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny dr Elżbiety Wajs w Warnicach. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani pielęgniarka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie, każde z dziecka mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog wykonała przegląd zębów. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani pielęgniarki drobny upominek. Odwiedziliśmy również jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Warnicach. Dzieci z dużym zainteresowanie zwiedzały remizę oraz wóz strażacki.
Serdecznie dziękujemy.

D. Nizio.

Galeria zdjęć

27.04.2018 r. - DZIEŃ ZIEMI

27 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci bliżej poznały planetę Ziemię, brały udział w zajęciach plastycznych oraz wykonywały powierzone im zadania od Pani Przyrody. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec każde dziecko złożyło przysięgę i otrzymało medal „Przyjaciela Przyrody”.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

24.04.2018 r. - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

24 kwietnia w przedszkolu w Starym Przylepie odbyło się  spotkanie z Panią policjant Agnieszką Szymańską, w którym uczestniczyły dzieci z grupy przedszkolnej „ Smerfy, „Sówki” oraz odział „0”. Na spotkaniu dzieci zgłębiły wiedzę na temat ruchu drogowego, poznały znaki drogowe oraz powtórzyły wiadomości jak bezpiecznie zachować się na drodze?. Na zakończenie dzieci otrzymały niespodzianki w formie odblasków. Spotkanie z funkcjonariuszem policji  na pewno  długo zapadnie w pamięci. 
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Szymańskiej.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

10.04.2018 r. - DZIEŃ CZEKOLADY

Dnia 10.04.2018 r grupa z Punktu Przedszkolnego "Sówki" obchodziła "Dzień czekolady". Tego dnia dzieci zapoznały się z historią smakołyku, pochodzeniem i różnymi wyrobami. Następnie dzieci przygotowały czekoladowy tort, którego z wielkim apetytem skosztowały.
M.Gorąca.

 

Galeria zdjęć

28.03.2018 r. - FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

W środę 28 marca odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Fascynujący Świat Pszczół” organizowane przez pasiekę „Boża Iskierka”. Dzięki zajęciom dzieci zapoznały się ze światem pszczół oraz dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję oglądać prawdziwe ule, kombinezon pszczelarski , podkurzacz, plastry pszczele. Dzieci smakowały miód oraz pyłek kwiatowy i wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Na koniec przedszkolaki otrzymały prezenty: słoiczek miodu oraz dyplom.
A. Rutkowska.

Galeria zdjęć

16.03.2018 r. - CENTRUM ZABAW

16 marca br odbyła się wycieczka do Centrum Zabaw w Stargardzie.W wycieczce wzięły udział dziec z Punktów Przedszkolnych w Starym Przylepie uczniowie oddziału "O" , klasa "I" oraz dzieci z Przedszkola Unijnego w Warnicach  "Minionki". Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracji dzieci.Po dwóch godzinach zabawy, dzieci pełne wrażeń i emocji wróciły do przedszkoli i szkoły.
M. Gorąca.

Galeria zdjęć

15.03.2018 r. - PLANETARIUM

Dnia  15.03.2018 r. dzieci z grupy "Sówki" i "Smerfy" uczestniczyły w seansie edukacyjnym pt."Mobilne Planetarium".Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny.Pokaz odbywał się w kapsule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Pokaz dostarczył bardzo dużo wrażeń.

M. Gorąca.

Galeria zdjęć

01.03.2018 r. - AUTOCHODZIK

Dnia 1.03.2018r. dzieci z Punku Przedszkolnego w Starym Przylepie mogły uczyć się przez zabawę z "AUTOCHODZIKIEM". Zaproszeni Policjanci z Komendy Policji z Pyrzyc przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.
M. Gorąca.

Galeria zdjęć

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości przedszkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez przedszkolaków. Tak również było i w tym roku. 15 lutego 2018 roku, dzieci z grupy Sówki, przedstawiły piękną inscenizację dla swoich licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie zatańczyły, recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
D. Nizio.

Galeria zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się 9 lutego w Gminnym Punkcie Przedszkolnym w Starym Przylepie. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny aby podziękować za ich miłość i opiekę. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

CYRK W PRZEDSZKOLU

12 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk . Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagrodziły artystów gromkimi brawami.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

PRZEDSTAWIENIE

Dnia 12.02 2018 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie udali się do Pyrzyckiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „ PRZYDASIE” – przygoda niewielka guzika z pętelką, w wykonaniu aktorów z Teatru Łódź FORM.ART dla małych dzieci. Antek i Amelka, głowni bohaterowie sztuki, mieszkają z rodzicami w niewielkim mieszkanku. Niestety, jak to zwykle bywa z dziećmi, mają kłopoty z utrzymaniem porządku i wykonywaniem swoich obowiązków. Na szczęście, kiedy dzieci idą spać, w ich pokoju pojawiają się Przydasie - małe krasnoludki, które pomagają w pracach domowych. Ta zabawna opowieść niesie również za sobą morał, o tym, że warto dbać o porządek wokół siebie i wykonywać swoje obowiązki. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
D. Nizio.

Galeria zdjęć

DZIEŃ PIZZY

Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy dlatego obchodziliśmy w przedszkolach Sówki i Smerfy ten "smaczny dzień". Wspólnie przygotowaliśmy wszystkie składniki, każdy komponował swój kawałek pizzy według własnego uznania. Na koniec zrobiliśmy sobie małą ucztę. Tego dnia apetyt dopisał każdemu! Uczniowie ze szkoły, także spróbowali nasze wyroby. 
M. Gorąca.

Galeria zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Dnia 26 stycznia 2018 roku w Gminnym Punkcie Przedszkolnym w Starym Przylepie w grupie „Smerfów” i „ Sówek” odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełniony uśmiechem i wypiekami na twarzy. 
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

12.01.2018 r. - RODZINNE KOLĘDOWANIE

Dnia 12.01.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólnego kolędowania w okresie Świąt Bozego Narodzenia.  Spotkanie, śpiewanie kolęd oraz przedstawienie dzieci z grupy Smerfy dało wszystkim uczestnikom wiele radości; było wzmocnieniem więzi miedzy rodzinami a przedszkolem. 
A. Rutkowska.

Galeria zdjęć

09.01.2018 r. - SPOTKANIE Z KOMENDANTEM

9 stycznia dzieci z kl. 0 oraz grupa starsza przedszkolna brała udział w spotkaniu z Komendantem Straży Gminnej w Warnicach Czesławem Fiałko. Dzieci zostały uświadomione, że z pozoru beztroskie zabawy na śniegu, sankach czy łyżwach mogą być niebezpieczne jeśli odbywają się w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nie przeznaczonych. Przedszkolaki przypomniały sobie również ważne numery alarmowe. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze, na koniec dzieci otrzymały prezenty w postaci kolorowanek edukacyjnych. 
D. Nizio.

Galeria zdjęć

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dnia 21.12.2017 r. przedszkolaki  ,,Sówki'' przedstawiły Jasełka. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a przedszkolaki swym pięknym występem podbiły serce publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.... Piękny taniec, śpiew pastorałek i kolęd świątecznych uświadomiły i przypomniały wszystkim o tym, że Swięta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów , nauczycieli i zaproszonych gości. 
Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani kierownik szkoły Dorota Gorąca, która podziękowała uczniom za występ, oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. 
Magdalena Gorąca.

Galeria zdjęć

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze gościł uśmiech. 
Serdeczne podziękowania dla Państwa Marioli i Jerzego Mielczarka 
D. Nizio.

Galeria zdjęć

6.12.2017 r. - MIKOŁAJKI

6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki, dzieci z niewielką pomocą ań pięknie przystroiły choinkę. Podczas wspólnej pracy dzieci odwiedził wyjątkowy gość Św. Mikołaj, który miał dla naszych maluszków wspaniałe prezenty. Wszyscy świetnie się bawili. Serdeczne podziękowania dla Państwa Marioli i Jerzego Mielczarek
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

W przedszkolu jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Nie zabrakło miśków przyniesionych z domu i wspólnej zabawy z nimi. Głównym punktem dnia był tajemniczy list od Misia, w którym to prosił dzieci o wykonanie kilku zadań. Smerfy musiały odpowiedzieć na pytania związane ze zwyczajami niedźwiedzi, zatańczyć z pluszakiem, wyrecytować  wiersz o tym jaki jest miś. Nie zabrakło również gimnastyki porannej z naszymi przytulankami. Dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.
M. Łukajenko.

Galeria zdjęć

30.11.2017 r. - ANDRZEJKI W GRUPIE SÓWKI

"Hokus-pokus, czary-mary,niech się spełnią andrzejkowe czary.” 

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Galeria zdjęć

30.11.2017 r. - ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się środę 29 listopada. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.

Galeria zdjęć

29.11.2017 r. - KONCERT JESIENNY

W dniu 29.11.2017 r w Punkcie Przedszkolnym w Starym Przylepię w grupie SÓWKI odbył się Koncert Jesienny. Dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie śpiewania, tańczenia i recytowania wierszyków. Cała uroczystość skupiona była wokół tematyki jesiennej. Drugim ważnym dla dzieci momentem było Pasowanie na Starszaka, którego dokonała Pani Kierownik Dorota Gorąca, po czym nastąpiło wręczenie pamiątkowych medali i słodkich upominków.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych stroi dla dzieci.

Galeria zdjęć

27.11.2017 r. - PASOWANE SMERFY

W poniedziałek, 27 listopada w Starym Przylepie małe Smerfy stały się dużymi przedszkolakami. Dziesięcioro z 12-osobowej grupy maluchów złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na przedszkolaka. Przedtem jednak dzieci zaprezentowały prawdziwie przedszkolne umiejętności. Wierszyki, piosenki, a nawet proste zagadki - oto, jaką wiedzą i umiejętnością mogą się już pochwalić 3- i 4-latki. Przygotowały je Panie Magdalena Łukajenko i Anita Rutkowska.

   Uroczystego pasowania dokonała P. Dyrektor Małgorzata Jakubowska, a Wójt Anna Hackiewicz-Gębska obdarowała maluchy kolorowymi upominkami i dyplomami. Po cześci oficjalnej Smerfy ruszyły do dumnych Rodziców, aby im pokazać wspaniałe nagrody, jakie otrzymały za swoje występy. Przy słodkim poczęstunku czas upłynął miło i sympatycznie.

Galeria zdjęć

24.11.2017 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24.11.2017 r. przedszkolaki z grup Sówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe.

Galeria zdjęć

21.11.2017 r. - WIZYTA KOMENDANTA STRAŻY GMINNEJ

21 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Komendanta Straży Gminnej w Warnicach Czesława Fiałko. W spotkaniu wzięły udział gr. SMERFY gr. SÓWKI oraz kl. 0. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Komendant przypomniał dzieciom zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalone zostały numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariusza edukacyjne kolorowanki.

Galeria zdjęć

20.11.2017 r. - TEATR

Dnia 20 listopada 2017 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie udali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralny pt. „Kraina Lodu”. Spektakl powstał na podstawie uwielbianego przez dzieci na całym świecie filmu Walta Disneya opowiadającego o lasach dwóch sióstr. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł oraz nagle zmieniające się dekoracja.  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Galeria zdjęć

31.10.2017 r. - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W naszym przedszkolu w Starym Przylepie odbył się Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Zadaniem dzieci było przebranie się za postać z bajki.

Galeria zdjęć

27.10.2017 r. - WYCIECZKA DO PSP W PYRZYCACH

27 października dzieci z punktu przedszkolnego gr. „Sówki” oraz kl. 0-III miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru..

Galeria zdjęć

11.10.2017 r. - TEATRZYK

11 października przedszkolaki udały się do szkoły na przedstawienie „Magiczny kapelusz”, prezentowany przez aktorów z Torunia. „Magiczny kapelusz” to teatrzyk o charakterze profilaktycznym. Aktorzy w kabaretowym spektaklu przedstawili refleksyjną opowieść o przyjaźni i poświęceniu pokazując, że wygląd i stan posiadania nie jest miarą wartości człowieka. Połączenie pacynek i gry żywych aktorów sprawiło, że spektakl oglądaliśmy z przyjemnością.

Galeria zdjęć

27.09.2017 r. - SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa!  Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji.  Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Galeria zdjęć

06.10.2017 r. - DZIEŃ UŚMIECHU

Grupa przedszkolna „Smerfy”  świętowała w piątek 6 października Światowy Dzień Uśmiechu. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na żółto. Były zabawy, tańce przy muzyce oraz wiele innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Przedszkolaki   wykonały uśmiechnięte buźki a na zakończenie otrzymały medal uśmiechu za wspaniała zabawę. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień.

Galeria zdjęć

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4594262

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia