Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny: Olimpii i Łazarza
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Warnicach

21.08.2018 r.

WYPRAWKA DLA DZIECI – PUNKT PRZEDSZKOLNY W WARNICACH 
ROK SZKOLNY 2018/2019

• Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4 – 2 szt.
• Kredki ołówkowe Bambino
• Mazaki (lepszej jakości)
• Kredki świecowe Bambino
• Plastelina
• Farby plakatowe
• Pędzle  - 3 szt. ( różnej grubości)
• Klej w sztyfcie duży – 2 szt.
• Temperówka
• Teczka papierowa z gumką
• Kolorowanka
• Notes
• Filc – 5 sztuk (różne kolory)
• Druciki kreatywne – 1 opakowaie
Dodatkowo:
• Obuwie na zmianę
• Odzież na zmianę
• Fartuszek
• Kubek
• Pasta do zębów
• Szczoteczka zębów
• Ręcznik
• Chusteczki higieniczne w kartoniku
• Chusteczki nawilżane

WSZYSTKO PROSZĘ CZYTELNIE PODPISAĆ!
PODRĘCZNIKI ZAMÓWI NAUCZYCIEL!!!


20.08.2018 r.

PODZIAŁ PUNKTÓW/ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  
NA GRUPY W STARYM PRZYLEPIE/ WARNICACH 
ROK SZKOLNY 2018/2019

- Grupa Smerfy w Starym Przylepie
- Grupa Sówki w Starym Przylepie
- Grupa Pszczółki w Warnicach
- Oddział Przedszkolny "0" w Starym Przylepie
- Oddział Przedszkolny "0" w Warnicach

Podział na powyższe grupy do pobrania w pliku (plik PDF)

 


Załączniki:
1. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu/ Oddziału Przedszkolnego w Warnicach/ Starym Przylepie(plik PDF)
2. Harmonogram rekrutacji (plik PDF)

---------------------------------------------

29.06.2018 r.

Wyniki rekrutacji uzupełniającej: Lista kandydatów przyjętych/nieprzyjętych do Punktów Przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych "0" na terenie Gminy Warnice (plik PDF)

 Szanowni Państwo, 
 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Warnicach informuje:


1.  Kontynuacja wychowania przedszkolnego

Rodzice dzieci uczęszczających w 2017/2018r. do danego punktu/ oddziału przedszkolnego w SP w Warnicach lub filii w Starym Przylepie mogą złożyć 
„ Deklarację pozostania dziecka w punkcie przedszkolnym ” 
w terminie od 26 lutego 2018 r. do  2 marca 2018 r. w sekretariatach szkół.


2. Rekrutacja do punktu/oddziału przedszkolnego

Rodzice, którzy wyrażają chęć złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do punktu/oddziału przedszkolnego w SP Warnice lub filii w Starym Przylepie mogą złożyć Wniosek o przyjęcie do punktu/oddziału przedszkolnego wraz z aktem urodzenia ( ksero) dziecka oraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych w terminie od 5 marca 2018 r. do  12 marca 2018 r. w sekretariacie szkół.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji określony jest w załączniku nr 1 do Zarządzenie Nr 13/2018 Wójta Gminy Warnice z dnia 22 lutego 2018 r.

Istnieje możliwość przyjęcia dziecka  spoza gminy Warnice pod warunkiem, że po przyjęciu miejscowych dzieci pozostaną jeszcze wolne miejsca.

Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktów/Oddziałów Przedszkolnych wraz z pozostałymi oświadczeniami można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Warnicach oraz w filii w Starym Przylepie lub na stronie Gminy Warnice w zakładce „Przedszkola”.

Załączniki:
1. Deklaracja pozostania dziecka w punkcie przedszkolnym (plik PDF)
2. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu/ Oddziału Przedszkolnego w Warnicach/ Starym Przylepie(plik PDF)
3. Harmonogram rekrutacji (plik PDF)


 

 

 

Kontakt:

SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Warnice 30
74-201 Warnice
tel. 91 561 28 60

Pozostałe pliki do pobrania:

1. WYPRAWKA DLA DZIECI – PUNKT PRZEDSZKOLNY W WARNICACH; ROK SZKOLNY 2017/2018

-------------------------------

12.06.2018 r. - DZIEŃ MAMY I TATY

W dniu 12.06.2018r. w przedszkolu w Warnicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci złożyły rodzicom życzenia, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wielka trema, trochę łez, ale występ się udał! Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. To było wyjątkowe i pełne wrażeń spotkanie. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części oficjalnej odbyły się słodki poczęstunek. Uroczystości przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze  i na pewno na długo pozostanie  w pamięci dzieci i rodziców.

Galeria - więcej

07.06.2018 r. - WYCIECZKA

Dnia 07.06.2018 r. dzieci z Punktów Przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Warnicach udali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy Pamiętnik”. Niezwykle barwne i zwariowane przygody małego plastelinowego ludka i jego przyjaciół zachwyciły wszystkich. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy na ich buziach.

Galeria - więcej

04.06.2018 r. - DZIEŃ DZIECKA

04 czerwca na placu przedszkolnym odbył się bardzo radosny dzień dla przedszkolaków z Punktów Przedszkolnych w Warnicach i dzieci z oddziału zerowego – DZIEŃ DZIECKA. W tym dniu cały dzień trwała zabawa. Imprezę prowadzili profesjonalni animatorzy. Dzień obfitował w liczne atrakcje: bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce oraz smakowanie pysznej waty cukrowej. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały  "balonikowe zwierzątka".

Galeria - więcej

29.05.2018 r. - WIZYTA W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, 29.05.2018 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Chętni pozwolili nawet zrobić sobie mini przegląd zębów. Na koniec wizyty dzieci dostały dyplomy. Maluchy były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mamy nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Galeria - więcej

22.05.2018 r. - URODZINY

W dniu 22.05.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Lenki. Solenizantce odśpiewano głośne Sto Lat, wręczono prezent, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Lenka jak zawsze była wesoła i uśmiech nie schodził jej z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

Galeria - więcej

16.05.2018 r. - URODZINY

Urodziny naszych Przedszkolaków są pełne niespodzianek, tańców, zagadek, zabaw edukacyjnych i konkursów. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany dla dziecka. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie - tak też było 16 maja na 5 urodzinach Maciusia. Wszystkiego najlepszego!!!.

Galeria - więcej

08.05.2018 r. - WIZYTA W BIBLIOTECE

We wtorek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Panie pokazały dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowały i dały do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Galeria - więcej

24.04.2018 r. - WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

23 kwietnia Przedszkole w Warnicach odwiedził bardzo ważny gość - Policjantka z Komendy Policji w Pyrzycach Pani Agnieszka Szymańska. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się na drodze, podróżować samochodem oraz w jaki sposób bezpiecznie bawić się w domu jak i poza nim. Spotkanie z funkcjonariuszem policji na pewno długo zapadnie w pamięci dzieci i żaden maluch nie będzie obawiał się kiedy zobaczy policjanta. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem słuchały opowieści. Po tak wyczerpującej rozmowie wszystkie dzieci z pewnością będą pamiętały o zachowaniu bezpieczeństwa w codziennym życiu. Na zakończenie wizyty wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaski. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Galeria - więcej

20.04.2018 r. - PYSZNE I ZDROWE KANAPKI

W piątek przedszkolaki  podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, pomidory, rzodkiewka, papryka. Nie zabrakło także wędlin, serów i pieczywa. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Galeria - więcej

19.04.2018 r. - WARSZTATY MYDLARSKIE

W czwartek 19 kwietnia w Punkcie Przedszkolnym w Warnicach zapachniało… Dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Dzięki zajęciom przedszkolaki mogły utrwalić sobie wiadomości dotyczące zasad higieny, dowiedzieć się kim są stworki zwane bakteriami, poznać właściwości ziół i olejków kosmetycznych. Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało wcale nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Przedszkolaki sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia prowadzących..
Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka, dzieci zapakowały je w celofanowe torebki, ozdobiły sizalem i rafią ... i oryginalny prezent gotowy!

Galeria - więcej

12.04.2018 r. - ŚWIĘTO CZEKOLADY

Kto z nas nie lubi czekolady? Dzisiaj nawet największe niejadki w Przedszkolu w Warnicach musiały być zadowolone. Specjalnie dla nich zostało zorganizowane Święto Czekolady, podczas którego dzieci brały udział w grach i zabawach. Największą atrakcją była fontanna czekoladowa– aż trudno było się powstrzymać od skosztowania takich pyszności. Dzieci nie kryły zadowolenia i przypuszczamy, że chciałyby, aby takie dni w przedszkolu były codziennie. Niestety, to tylko jednodniowe święto, które miło będziemy wspominać.

Galeria - więcej

04.04.2018 r. - WARSZTATY "FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK"

Dnia 04.04.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra „Fascynujący świat mrówek”. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek a także oglądały świat mrówczymi oczami. Na koniec spróbowały miodu spadziowego i dostały na pamiątkę drobne upominki.

Galeria - więcej

29.03.2018 r. - ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. W tym roku zajączek zostawił list dla przedszkolaków. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnego skarbu. Zgodnie z poleceniem maluchy wybrały się z koszyczkami na poszukiwanie słodkości. Koszyczki bardzo szybko zapełniały się wielkanocnymi jajkami. Oj, zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud!!! Był to miły i radosny dzień.

Galeria - więcej

27.03.2018 r. - URODZINY

Życzenia i uściski!!! Nasza kochana Kinga 5 urodzinki miała i z całym przedszkolem świętowała. Piękny prezent od dzieci i pani dostała, a później pysznym tortem i cukierkami dzieci poczęstowała. Sto lat Kinia! Cieszymy się, że mogliśmy świętować z Tobą ten szczególny dzień w przedszkolu.

 

Galeria - więcej

26.03.2018 r. - URODZINY

W dniu 26.03.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu piąte urodziny Julci. Solenizantce odśpiewano głośne Sto Lat, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Julia jak zawsze była wesoła i uśmiech nie schodził jej z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

Galeria - więcej

22.03.2018 r. - DZIEŃ WODY

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Galeria - więcej

21.03.2018 r. - WITAJ WIOSENKO

Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu przedstawienie pt.: „Witaj Wiosenko”. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami i głośnymi okrzykami. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy Pani Wiosna oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie i wręczyła każdemu wiosenny kwiat. Po przedstawieniu wspólnie z rodzicami udaliśmy się na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wspaniała pogoda i atmosfera imprezy sprawiła dzieciom i rodzicom wiele radości. Wszyscy poczuli, że wiosna naprawdę przyszła. Każdy z uśmiechem na twarzy odchodził do domu.

Galeria - więcej

20.03.2018 r. - WSPÓLNE Z RODZICAMI ROBIMY MARZANNĘ

Robienie i topienie Marzanny jest staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny. Marzanna, jest kukłą wykonaną głównie ze słomy, starych ubrań i kolorowych papierów. Sama kukła jest symbolem zimy, zaś jej utopienie według zwyczaju ma spowodować jej odejście, przebudzenie przyrody do życia. Poniżej prezentujemy wykonanie marzanny przez dzieci. W przygotowaniach zimowej panny pomagali rodzice. Serdeczne dziękujemy za przybycie!

Galeria - więcej

19.03.2018 r. - DZIEŃ SŁOŃCA W PRZEDSZKOLU

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Słońca. Była to okazja do zapoznania dzieci z  rolą Słońca w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Tego dnia wszystkie dzieci i pracownicy ubrani byli na kolor żółty, było słonecznie i radośnie. Przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Nawet potrawy tego dnia były w kolorze żółtym.

Galeria - więcej

08.03.2018 r. - NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA DLA KOLEŻANEK

„Ósmego marca marcowy wiatr
z odświętną miną do miasta  wpadł.
Wszedł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiet z tysiąca róż.
Wszyscy zdumieni patrzyli nań.
- Dla kogo te kwiaty? - Dla wszystkich Pań!”

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Chłopcy z Punktu Przedszkolnego w Warnicach jak zawsze przygotowani pamiętali o swoich koleżankach i już od progu obdarowywali swoje damy drobnymi upominkami. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy chłopcom.

Galeria - więcej

URODZINY GRACJANA

W dniu 01.03.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu piąte urodziny Gracjana. Solenizantowi odśpiewano głośne Sto Lat, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Gracjan jak zawsze był wesoły i uśmiech nie schodził mu z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

 

Galeria - więcej

27.02.2018 r. - MALI OGRODNICY

Już najmłodsze dzieci uczą się, jak sadzić i siać rozmaite rośliny, czego rośliny potrzebują do życia i jak o nie dbać, dzięki temu możemy obserwować, jak z malutkiego nasionka powstaje kwiat, warzywo czy zdrowe zioła. Bardzo lubimy takie zajęcia.

 

Galeria - więcej

23.02.2018 r. - DZIEŃ WŁOSKI W PRZEDSZKOLU

„Pszczółki” z Punktu Przedszkolnego w Warnicach odbyły niezwykłą „podróż do Włoch”. Podczas zorganizowanego w placówce włoskiego dnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii. Przewodnikiem wycieczki była nauczycielka grupy – pani Ewelina. Dzieci poznawały stolicę, flagę oraz najciekawsze zabytki i regiony Włoch, witały się zwrotem "Bongiorno" a żegnały - "Arrivederci". Cały dzień obfitował w wiele atrakcji. Piękno włoskiego kraju, jego historię, kulturę, sławne postaci, znane miasta i charakterystyczne zabytki dzieci poznawały w prezentacji oraz na widokówkach i ilustracjach w albumach. Nie zabrakło oczywiście tak popularnej na całym świecie pizzy – dzieci upiekły prawdziwą włoską pizzę, którą wspólnie przygotowały i ze smakiem skonsumowały.  „Podróż do Włoch” okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.

Galeria - więcej

14.02.2018 r. - WALENTYNKI

14 lutego był dla przedszkolaków z  Warnic prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. W tym dniu serca towarzyszyły nam przez cały dzień.  Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że tylko raz w roku. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało pysznego lizaka w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. WSZYSTKIM ŻYCZĘ DUŻO MIŁOŚCI PANI EWELINA!

Galeria - więcej

08.02.2018 r. - TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 08.02.2018 r. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji w oddziale przedszkolnym. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Galeria - więcej

07.02.2018 r. - WULKAN

07.02.2018 r. w sali Punktu Przedszkolnego w Warnicach powstał najprawdziwszy wulkan! Przy pomocy dzieci udało się doprowadzić do wybuchu wulkanu, który otrzymał nazwę „LORD”! Zabawa przednia, a przy tym ile się dowiedziały – z książek i od pani nauczycielki, ale przede wszystkim z doświadczenia fizycznego.

 

Galeria - więcej

06.02.2018 r. - PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe, dlatego w okresie zimowym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków, codziennie z okien przedszkola z radością obserwują sikorki, wróble i inne ptaki, które zjadają pozostawione przez nie zimowe smakołyki.  Dokarmiając ptaki dzieci zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. „Pszczółki” są bardzo dumne z tego, że mogą w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu ekologii, a co najważniejsze dokarmiać głodne zwierzęta.

Galeria - więcej

05.02.2018 r. - ZABAWY NA ŚNIEGU

„Chociaż mróz w policzki szczypie,
chociaż śnieg nam w twarze sypie,
nie martwimy się tym wcale.
Padaj śniegu, padaj dalej”.

Korzystając z uroków tegorocznej zimy systematycznie zabieramy nasze przedszkolaki na plac przedszkolny. Zabawa jest przednia. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie i wykazują się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Po takiej zabawie na świeżym powietrzu do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

Galeria - więcej

01.02.2018 r. - SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

Z myślą o jarzynowych witaminkach grupa „Pszczółek” postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia potrawy przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

Galeria - więcej

26.01.2018 r. - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, w których dane nam jest okazać wdzięczność naszym dziadkom za ich bezwarunkową miłość do swoich wnucząt. Każdy z nas, kto spędził z Nimi swoje dzieciństwo, wie, jak wiele uczuć i pięknych momentów doświadczył w kontakcie z tymi kochanymi osobami. Święto Babci i Dziadka wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza w naszym przedszkolu odbyła się 26 stycznia. Babcie i dziadków licznie przybyłych na uroczystość im poświęconą powitała i złożyła serdeczne życzenia wychowawczyni. Następnie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza. Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci, zarówno dzieci, jak i dziadków.

Galeria - więcej

16.01.2018 r. - WIZYTA KOMENDANTA STRAŻY GMINNEJ

16.01.2018 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Warnicach odwiedził Komendant Straży Gminnej.  Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, w ramach których poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz zakresu działań Straży Gminnej. Podczas spotkania dzieci były żwawo zainteresowane pogadanką, zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki i wykonano wspólne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za wizytę!!!

Galeria - więcej

10.01.2018 r. - BAL KARNAWAŁOWY

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE…
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą; ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 10.01.2018 r. odbył się wspólny bal karnawałowy dla przedszkolaków z Punktów Przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Galeria - więcej

21.12.2017 r. - WIGILIA I JASEŁKA

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu w dniu 21.12.2017 r. odbyła się wspólna Wigilia dla rodziców i dzieci. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyni przygotowały piękne, jedyne w swym rodzaju Jasełka. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie i Dzieci. Spektakl ubogacały piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu dzieci i wszystkich zebranych. Występ przedszkolaków wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój a i wycisnął niejedną łzę w oku. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu oraz pierogów z grzybami przygotowany przez rodziców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka. Chcielibyśmy by ten grudniowy dzień na długo pozostał w naszej pamięci.

Galeria - więcej

14.12.2017 r. - ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI

W czwartek 14 grudnia u „PSZCZÓŁKEK” odbyły się zajęcia otwarte pt: „Robimy kolorowe bombki”. Maluchy wspólnie z rodzicami wykonały bombkę z różnych materiałów. Pomysłów nie było końca. Powstały piękne kolorowe bombki, które zawisną na choinkach. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w naszych zajęciach.

Galeria - więcej

06.12.2017 r. - SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką. Nawiązała się wymiana zdań. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się grzecznie bawić i słuchać. Na koniec po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

Galeria - więcej

05.12.2017 r. - UBIERAMY CHOINKĘ

Już grudzień, a jak grudzień to i święta... W dniu 05 grudnia nasze przedszkolaki przypomniały sobie tradycję ozdabiana świątecznego drzewka. Drzewko bożonarodzeniowe jest symbolem życia i odrodzenia, ukazującym wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia, które są tuż przed nami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby. Dzień ten w przedszkolu był dniem wyjątkowym.

Galeria - więcej

29.11.2017 r. - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

„Czary mary, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary”. Tymi słowami 29 listopada w Punkcie Przedszkolnym w Warnicach, rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Piękne dekoracje, muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych atrakcji. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Było wrzucanie monety do wody, odczytywanie symboli i wiele innych. Przedszkolakom najbardziej podobała się zabawa z butami, które wędrowały przez całą salę do drzwi. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy! Zabawa przebiegła nam w miłej i radosnej atmosferze.

Galeria - więcej

24.11.2017 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

W dniu 24.11.2017 r. przedszkolaki z grupy Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, a ma koniec misiowy poczęstunek „małe co nieco” Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Galeria - więcej

21.11.2017 r. - DZIEŃ KREDKI

21 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Kredki. Na początku zajęć rozmawialiśmy o roli kredek w życiu dziecka. Poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Wykorzystałyśmy również metodę burzy mózgów „Co by było gdyby świat był bez koloru…”. Przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Przedszkolaki uczyły się, że kredka nie służy tylko do malowania po kartce, ale również może służyć do malowania buzi. „Pszczółki” również przeliczały kredki oraz klasyfikowały według ustalonych cech. Dzieci wykonały również magiczna pracę. Dzień zakończył się wystawą prac. Tak wesoły czas z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych.

Galeria - więcej

16.11.2017 r. - WYCIECZKA DO SKANSENU

Dnia 16 listopada przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Warnicach wybrali się na wycieczkę  do Skansenu Jeziorak w Zaborsku, gdzie Państwo Kosno stworzyli miejsce pełne uroku. Skansen powstał w celu prezentacji miejscowego rzemiosła, historii, sztuki i obyczajów związanych z tradycjami lokalnymi. Dzieci miały możliwość samodzielnie przygotować bułeczki, które po upieczeniu zabrały do domu. Wykonały także jesienny plakat i przy pomocy opiekunów namalowali na drewnie swój „List do Mikołaja”. Miały również możliwość zwiedzić warsztat stolarki. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych. Wszystkim obecnym dzieciom dopisywały humory. Śmiechu było co nie miara. Dziękujemy Pani Katarzynie i Pani Basi za mile spędzony czas.

Galeria - więcej

15.11.2017 r. - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA

Dzień 15 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z punktu Przedszkolnego w Warnicach. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA ORAZ NADANIE IMNIENIA GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW, KTÓRE OD TERAZ BĘDĄ „PSZCZÓŁKAMI”.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wiersze i piosenki. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Dyrektor Ewa Rebeko dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz prezenty. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień. Teraz z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato- jestem przedszkolakiem!!!

Galeria - więcej

09.11.2017 r. - WIZYTA POLICJANTA

Dnia 9 listopada 2017 roku w Punkcie Przedszkolnym w Warnicach odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem policjantem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Galeria - więcej

24.10.2017 r. - WYJAZD DO TEATRU LALEK PLECIUGA W SZCZECINIE

24 października dzieci z Punktu Przedszkolnego w Warnicach oraz dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt: „Kiedy zakwitnie margerytka”. Jest to urzekająca opowieść dla młodszych dzieci o sile i znaczeniu przyjaźni. Co się wydarzy, gdy małe kaczątka wraz z mamą wyruszą na poszukiwanie pierwszych margerytek? W piękny letni dzień dwa małe kaczątka wybierają się wraz z mamą na polanę, by zobaczyć, jak rozkwita margerytka. Po drodze spotykają zaspanego niedźwiadka, tchórzliwego zająca i marzącego o podziwie osiołka. Świeżo zawiązanej przyjaźni i wspólnej wyprawie na polanę zagraża podstępny lis, który pragnie schwytać kaczątka... Ta prosta i urokliwa historia w piękny sposób wprowadzi młodsze dzieci w świat wartości. Co będzie silniejsze: lenistwo, strach i chęć zdobycia podziwu – czy przyjaźń?

Galeria - więcej

18.10.2017 r. - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Warnicach. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” były frytki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z „Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się, skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka, jego różne nazwy. Gdy ziemniaki smażyły się w frytkownicy, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowany był slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce itp. Kolejną konkurencją było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i będą zdobiły kącik przedszkolny, ciesząc oczy wszystkich.

Galeria - więcej

13.10.2017 r. - ROBIMY SOK OWOCOWY

Dzieci z Punktu Przedszkolnego z Warnic doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach 13 października postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola jabłka, gruszki i marchewki. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany został bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Galeria - więcej

11.10.2017 r. - WIZYTA LEŚNIKA

W dniu 11.10.2017 r. przedszkolaków z Warnic odwiedził niezwykły gość Pan Podleśniczy Szymon.  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści na temat pracy leśniczego, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz właściwego zachowania. Podczas zajęć leśnik zadawał dzieciom wiele pytań, w celu sprawdzenia ich wiedzy. Maluchy aktywnie uczestniczyły w przyrodniczym quizie, w którym rozpoznawały, z jakiego drzewa pochodzą liście. Wizyta pana Szymona okazała się ciekawą lekcją przyrody, która na długo zostanie zapamiętana przez naszych wychowanków.

Galeria - więcej

04.10.2017 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

 „Słychać śpiew wśród naszych sal, to muzyki wielki czar” - tak rozpoczęliśmy 4 października Światowy Dzień Muzyki, który prawidłowo obchodzony jest 1 października. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w wielu muzycznych zabawach. Dzieci tańczyły z kolorowymi chustkami i odgadywały muzyczne zagadki, rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach. Przedszkolaki przyniosły własne instrumenty, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z grupy. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę, słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. Na koniec dnia każdy wykonał pracę plastyczną. To był wesoły i pełen wrażeń dzień.

Galeria - więcej

03.10.2017 r. - URODZINY ALICJI

W dniu 03.10.2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Ali. Solenizantce odśpiewano głośne Sto Lat, wręczono prezent, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Ala jak zawsze była wesoła i uśmiech nie schodził jej z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

Galeria - więcej

 

18.09.2017 r. - URODZINY BŁAŻEJA

Urodziny w naszym przedszkolu obchodzimy w sposób szczególny. Jest to wyjątkowy dzień. pełen wrażeń i niespodzianek. Tak też było w poniedziałek, świętowaliśmy 5 urodziny Błażeja. Jubilatowi zaśpiewano głośne STO LAT, złożono życzenia i wręczono prezent. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Galeria - więcej

 

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4594206

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia