Dzisiaj jest Środa, 20 września 2017 r. Imieniny: Filipiny i Eustachego
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Warnicach

Rodziców dzieci zainteresowanych uczestnictwem w projekcie, a zdeklarowanych w innych grupach prosimy o podjęcie decyzji czy w miesiącu wrześniu 2017 r. dziecko będzie uczęszczało do jednej z trzech obecnie istniejących grup przedszkolnych. Obecność dziecka w miesiącu wrzesień można zgłaszać telefonicznie w sekretariatach  szkół pod numerami telefonów - Warnice 91 561 28 60, Stary Przylep 91 563 09 97.
Z dniem utworzenia nowej grupy przedszkolnej (z projektu unijnego 9 godz.) dzieci, które były już zakwalifikowane zostaną przeniesione do przedszkola w Warnicach.

Informacje dla zaintersowanych rodziców (kliknij powyżej na obrazek)

Kontakt:

SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Warnice 30
74-201 Warnice
tel. 91 561 2860

Pliki do pobrania:

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego
2. Oświadczenie woli przyjęcia do Punktów Przedszkolnych
3. Deklaracja pozostanie dziecka w Punkcie Przedszkolnym
4. WYPRAWKA DLA DZIECI – PUNKT PRZEDSZKOLNY W WARNICACH; ROK SZKOLNY 2017/2018

-------------------------------

29.06.2017 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w Warnicach odbyło się 29 czerwca. Maluchy, ich rodzice, pracownicy Punktu Przedszkolnego oraz nauczyciele spotkali się o godzinie 9.00, by wspólnie spędzić ostatnie chwile przed wakacyjnym wypoczynkiem. Na uroczystość przybyła również Wójt Anna Hackiewicz-Gębska oraz dyrektor Zespołu Szkół Ewa Rebeko. Były podziękowania, słodkości i smaczna kiełbaska z grilla przygotowana przez rodziców. Wszystkie maluchy uczęszczające na zajęcia do przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Były również podziękowania dla rodziców za udzielaną pomoc w trakcie minionego roku szkolnego. Życzymy maluchom bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Galeria - więcej

27.06.2017 r. - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, 27.06.2017 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Chętni pozwolili nawet zrobić sobie mini przegląd zębów. Na koniec wizyty dzieci dostały dyplomy. Maluchy były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mamy nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Galeria - więcej

21.06.2017 r. - WYCIECZKA DO 'DOMU CHLEBA' W MARIANOWIE

21 czerwca przedszkolaki z Warnic i klasy „0” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do gościńca „Chlebowy Dom” w Marianowie nieopodal Stargardu.  Główną atrakcją wycieczki były warsztaty piekarniczo-cukiernicze dla dzieci na terenie gospodarstwa agroturystycznego. W „Chlebowym Domu” dzieci własnoręcznie formowały podpłomyki, chlebki, rogale, bułki drożdżowe i ciastka. Uciechy było przy tym co niemiara. Wypieki mogły później skosztować, a resztę zabrać do domu. Kolejnymi atrakcjami wycieczki były: spacer nad jezioro, przejażdżka „mechaniczną bryczką” oraz poczęstunek w postaci pizzy. Dużo radości sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką oraz zabawy na placu zabaw.  Wizyta w Marianowie na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż wszystkie wspominają ją z zadowoleniem. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, która była prawdziwą radością oraz niezwykle pouczającą i smaczną lekcją.

Galeria - więcej

07.06.2017 r. - PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Galeria - więcej

01.06.2017 r. - DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Panie porwały naszych milusińskich w podróż po wszystkich kontynentach świata. Dzieci bawiły się wspaniale. Dzień obfitował w liczne atrakcje: tunel, rzucanie do celu w tarczę, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce oraz smakowanie pysznych lodów. Nie zabrakło też wesołego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych malunków na chodniku kolorowymi kredami.

Galeria - więcej

25.05.2017 r. - DZIEŃ MAMY I TATY

Urodziny naszych Przedszkolaków są pełne niespodzianek, tańców, zagadek, zabaw edukacyjnych i konkursów. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany dla dziecka. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie - tak też było w czwartek 18 maja na 5. urodzinach Alana. Wszystkiego najlepszego Alanku!!!

 

Galeria - więcej

 

18.05.2017 r. - URODZINY ALANA

Urodziny naszych Przedszkolaków są pełne niespodzianek, tańców, zagadek, zabaw edukacyjnych i konkursów. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany dla dziecka. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie - tak też było w czwartek 18 maja na 5. urodzinach Alana. Wszystkiego najlepszego Alanku!!!

 

Galeria - więcej

 

05.05.2017 r. - WIZYTA W BIBLIOTECE

W piątek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Sabina pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju atlasów o: motocyklach, samochodach, roślinach, zwierzętach, bajkach. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Sabinie, że niedługo znów ją odwiedzą.

Galeria - więcej

04.05.2017 r. - URODZINY DOMINIKA

W dniu 04.05.2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu szóste urodziny Dominika. Solenizantowi odśpiewano głośne Sto Lat, wręczono prezent, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Dominik jak zawsze był wesoły i uśmiech nie schodził mu z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

 

Galeria - więcej

 

 

13.04.2017 r. - ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. W tym roku zajączek zostawił list dla przedszkolaków. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnego skarbu. Zgodnie z poleceniem maluchy wybrały się z koszyczkami na poszukiwanie słodkości. Koszyczki bardzo szybko zapełniały się wielkanocnymi jajkami. Oj, zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud!!!  Był to miły i radosny dzień.

Galeria - więcej

12.04.2017 r. - ŚWIĘTO CZEKOLADY

Kto z nas nie lubi czekolady? Dzisiaj nawet największe niejadki w Przedszkolu w Warnicach musiały być zadowolone. Specjalnie dla nich zostało zorganizowane Święto Czekolady, podczas którego dzieci brały udział w grach i zabawach. Największą atrakcją była fontanna czekoladowa– aż trudno było się powstrzymać od skosztowania takich pyszności. Dzieci nie kryły zadowolenia i przypuszczamy, że chciałyby, aby takie dni w przedszkolu były codziennie. Niestety, to tylko jednodniowe święto, które miło będziemy wspominać.

Galeria - więcej

04.04.2017 r. - PYSZNE I ZDROWE KANAPKI

We wtorek przedszkolaki  podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, pomidory, rzodkiewka, papryka, a także szczypiorek. Nie zabrakło także wędlin, serów i pieczywa. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Galeria - więcej

29.03.2017 r. - WARSZTATY GLINIARSKIE

29.03.2017 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Warnicach wzięły udział w zajęciach gliniarskich prowadzonych przez panią Elę ze Stargardu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje oraz do czego służy. Dzieci były bardzo uradowane, że mogą pougniatać, wyrabiać, nadawać formę glinie, rozwałkowywać i wykrajać z niej różne kształty oraz nadawać ciekawą fakturę. Doświadczyły, jak doskonałym materiałem do zabawy jest glina. Poprzez lepienie, ugniatanie, szczypanie dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to zaangażowania dzieci, cierpliwości i koncentracji. Powstały niepowtarzalne prace, które następnie zostały zabrane do wypalenia w specjalnym piecu. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.

Galeria - więcej

27.03.2017 r. - URODZINY KINGI

Życzenia i uściski!!! Nasza kochana Kinga 4. urodzinki miała i z całym przedszkolem świętowała. Piękną książeczkę od dzieci i pani dostała, a później pysznym tortem i cukierkami dzieci poczęstowała. Sto lat Kinia! Cieszymy się, że mogliśmy świętować z Tobą ten szczególny dzień w przedszkolu.

 

Galeria - więcej

21.03.2017 r. - WITAJ WIOSENKO

Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu przedstawienie pt.: „Witaj Wiosenko”. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami i głośnymi okrzykami. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy Pani Wiosna oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie i wręczyła każdemu wiosenny kwiat. Po przedstawieniu wspólnie z rodzicami udaliśmy się na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wspaniała pogoda i atmosfera imprezy sprawiła dzieciom i rodzicom wiele radości. Wszyscy poczuli, że wiosna naprawdę przyszła. Każdy z uśmiechem na twarzy odchodził do domu.

Galeria - więcej

09.03.2017 r. - MALI OGRODNICY

Już najmłodsze dzieci uczą się, jak sadzić i siać rozmaite rośliny, czego rośliny potrzebują do życia i jak o nie dbać, dzięki temu możemy obserwować, jak z malutkiego nasionka powstaje kwiat, warzywo czy zdrowe zioła. Bardzo lubimy takie zajęcia.

Galeria - więcej

08.03.2017 r. - NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA DLA KOLEŻANEK

„Ósmego marca marcowy wiatr
 z odświętną miną do miasta  wpadł.
Wszedł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiet z tysiąca róż.
Wszyscy zdumieni patrzyli nań.
- Dla kogo te kwiaty? - Dla wszystkich Pań!”

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Chłopcy z Punktu Przedszkolnego w Warnicach jak zawsze przygotowani pamiętali o swoich koleżankach i już od progu obdarowywali swoje damy drobnymi upominkami. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy chłopcom.

Galeria - więcej

01.03.2017 r. - URODZINY GRACJANA

W dniu 01.03.2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Gracjana. Solenizantowi odśpiewano głośne Sto Lat, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Gracjan jak zawsze był wesoły i uśmiech nie schodził mu z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

 

 

Galeria - więcej

 

23.02.2017 r. - TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 23.02.2017 r. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji w oddziale przedszkolnym. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Galeria - więcej

14.02.2017 r. - WALENTYNKI

14 lutego był dla przedszkolaków z Warnic prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. W tym dniu serca towarzyszyły nam przez cały dzień.  Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że tylko raz w roku. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało pysznego lizaka w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. WSZYSTKIM DUŻO MIŁOŚCI ŻYCZY PANI EWELINA!

Galeria - więcej

03.02.2017 r. - BAL KARNAWAŁOWY

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE…
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą; ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 03.02.2017r. odbył się wspólny bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Galeria - więcej

02.02.2017 r. - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, w których dane nam jest okazać wdzięczność naszym dziadkom za ich bezwarunkową miłość do swoich wnucząt. Każdy z nas, kto spędził z Nimi swoje dzieciństwo, wie, jak wiele uczuć i pięknych momentów doświadczył w kontakcie z tymi kochanymi osobami. Święto Babci i Dziadka wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza w naszym przedszkolu odbyła się 02 lutego. Babcie i dziadków licznie przybyłych na uroczystość im poświęconą powitała i złożyła serdeczne życzenia wychowawczyni. Następnie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza. Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci, zarówno dzieci, jak i dziadków.

Galeria - więcej

01.02.2017 r. - WIZYTA KOMENDANTA STRAŻY GMINNEJ

01 lutego 2017 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Warnicach odwiedził Komendant Straży Gminnej.  Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, w ramach których poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa oraz zakresu działań Straży Gminnej. Podczas spotkania dzieci były żwawo zainteresowane pogadanką zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały gościowi śpiewając piosenkę, której się ostatnio nauczyły.

Galeria - więcej

30.01.2017 r. - URODZINY OLIWII

Dzisiaj mieliśmy okazję zaśpiewać głośne sto lat naszej koleżance Oliwii, która świętowała swoje 5 urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Po życzeniach i mocnych uściskach nadszedł czas na zabawę, tańce i oczywiście słodki tort. Życzymy spełnienia marzeń!!!

 

Galeria - więcej

 

27.01.2017 r. - URODZINY JAKUBA

W dniu 27.01.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Kubusia. Solenizantowi odśpiewano głośne Sto Lat, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Jakub jak zawsze był wesoły i uśmiech nie schodził mu z buzi. Wszystkiego najlepszego KUBUŚ!!!

 

Galeria - więcej

 

21.12.2016 r. - WIGILIA I JASEŁKA

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu w dniu 21.12.2016 r. odbyła się wspólna Wigilia dla rodziców i dzieci. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyni przygotowały piękne, jedyne w swym rodzaju Jasełka. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie i Dzieci. Spektakl ubogacały piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu dzieci i wszystkich zebranych. Występ przedszkolaków wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój a i wycisnął niejedną łzę w oku. Po występach przedszkolaki zostały obdarowane prezentami od Pani Wójt Anny Hackiewicz-Gębskiej oraz od Wicedyrektor Zespołu Szkół w Warnicach Pani Małgorzaty Jakubowskiej, za co serdecznie dziękujemy. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu oraz pierogów z grzybami przygotowany przez rodziców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka. Chcielibyśmy by ten grudniowy dzień na długo pozostał w naszej pamięci.

Galeria - więcej

20.12.2016 r. - FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

20 grudnia w Zespole Szkół w Warnicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek w którym wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy 0 i I-III. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, a po występach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Galeria - więcej

19.12.2016 r. - ROBIMY KOLOROWE BOMBKI

W poniedziałek 19 grudnia u przedszkolaków  z Warnic odbyły się zajęcia otwarte pt: „Robimy kolorowe bombki”. Maluchy wspólnie z rodzicami wykonały bombkę z różnych materiałów. Pomysłów nie było końca. Powstały piękne kolorowe bombki, które zawisną na choinkach. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w naszych zającach.

Galeria - więcej

14.12.2016 r. - ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Święta tuż, tuż czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 14 grudnia dla dzieci z przedszkola był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które następnie pięknie udekorowaliśmy. Serdecznie dziękujemy mamie Kacperka i Kingi oraz mamie Alicji za pomoc w przygotowaniu pyszności..

Galeria - więcej

06.12.2016 r. - SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci…

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką. Nawiązała się wymiana zdań. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się grzecznie bawić i słuchać. Na koniec po zapewnieniach,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

Galeria - więcej

05.12.2016 r. - UBIERAMY CHOINKĘ

Już grudzień, a jak grudzień to i święta... W dniu 05 grudnia nasze przedszkolaki przypomniały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Drzewko bożonarodzeniowe jest symbolem życia i odrodzenia, ukazującym wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia, które są tuż przed nami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby. Dzień ten w przedszkolu był dniem wyjątkowym.

Galeria - więcej

02.12.2016 r. - INSCENIZACJA WIERSZA J. BRZECHWY 'NA STRAGANIE'

W dniu 02.12.2016 r. w przedszkolu w Warnicach odbyła się inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Przedszkolaki zaprosiły na uroczystość Panią Dyrektor, rodziców oraz koleżanki i kolegów z zerówki wraz z wychowawczynią Panią Grażynką. Przygotowania trwały od kilku tygodni, mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia i z uśmiechem na twarzy swoje role. Pani przygotowała inscenizację, a rodzice stroje dla swoich pociech. Dzieci przebrane były za warzywa, a także na scenie pojawiła się Pani Jesień, Kucharka, Narrator oraz Dziadek. W dniu występu wszyscy byli podekscytowani. Odbyła się próba generalna i po śniadaniu wyruszyliśmy zmierzyć się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Pani Ewelina powitała wszystkich przybyłych gości i oddała głos narratorowi; rozbrzmiały słowa: „Na straganie w dzień targowy…”. Widzowie z zaciekawieniem słuchali aktorów. Przedstawienie udało się idealnie. Aktorzy z roześmianymi buziami ukłonili się, po czym otrzymali gromkie brawa od publiczności. Po występie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

Galeria - więcej

30.11.2016 r. - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

„Czary mary, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary”. Tymi słowami 30 listopada w Punkcie Przedszkolnym w Warnicach, rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Piękne dekoracje, muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych atrakcji. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Było wrzucanie monety do wody, odczytywanie symboli i wiele innych. Przedszkolakom najbardziej podobała się zabawa z butami, które wędrowały przez całą salę do drzwi. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy! Zabawa przebiegła nam w miłej i radosnej atmosferze.

Galeria - więcej

25.11.2016 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wspólnie ze starszakami z klasy „0” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Na początku wszyscy spotkaliśmy się w bibliotece, gdzie koleżanki ze starszych klas wraz z Panią Sabinką zaprezentowały krótki wstęp do tego święta. Następnie dziewczynki przeczytały opowiadania o Misiach. Dzieci z ciekawością słuchały bajek. Odbyła się również poranna gimnastyka z misiami. Potem udaliśmy się do starszaków na bajkę. Wiele radości w Dniu Pluszowego Misia sprawiła dzieciom twórczość plastyczna: malowanie portretów swoich ulubionych pluszaków. Na zakończenie uroczystości było „Małe co nieco”; dzieci degustowały miód oraz misiowe przysmaki, a wszystko popijały sokiem Kubuś. Uwieńczeniem naszej uroczystości było wręczenie dzieciom dyplomów PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Galeria - więcej

15.11.2016 r. - URODZINY NIKOLI

Życzenia i uściski!!! Nasza kochana Nikolka 4 urodzinki miała i z całym przedszkolem świętowała. Piękną książeczkę od dzieci i pani dostała, a później pysznym tortem i cukierkami dzieci poczęstowała.  Sto lat kochana Nikolko! Cieszymy się, że mogliśmy świętować z Tobą ten szczególny dzień w przedszkolu.

 

Galeria - więcej

26.10.2016 r. - WYJŚCIE NA CMENTARZ

Dzisiaj uczciliśmy pamięć zmarłych odwiedzając cmentarz. Dzielnie doszliśmy piechotą na pobliski cmentarz, odwiedziliśmy groby i zapaliliśmy znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji dzieci pokazały, że wiedzą, jak należy się zachować w takim miejscu; zachowywaliśmy się bardzo grzecznie i spokojnie.

 

Galeria - więcej

21.10.2016 r. - SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

Z myślą o jarzynowych witaminkach grupa przedszkolaków z Warnic postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

Galeria - więcej

19.10.2016 r. - MUCHOMORY

Już dawno nastał wrzesień, a wraz z nim jesień zaczęła wkraczać w naszą codzienność. Przyszedł czas na jesienne zabawy. Ostatnio na naszych zajęciach robiliśmy muchomorki z ziemniaka i pietruszki, z czerwonym kapeluszem w białe kropki. Oto rezultaty naszej pracy.

 

Galeria - więcej

12.10.2016 r. - URODZINY ALICJI

W dniu 12.10.2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu trzecie urodziny Ali. Solenizantce odśpiewano głośne Sto lat, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Ali jak zawsze towarzyszył dobry humor. Sto lat Alu!

 

Galeria - więcej

 

 

07.10.2016 r. - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Warnicach. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” były frytki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z „Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się, skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Gdy ziemniaki smażyły się w frytkownicy, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowany był slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce itp. Kolejną konkurencją było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i będą zdobiły kącik przedszkolny, ciesząc oczy wszystkich.

Galeria - więcej

03.10.2016 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

„Słychać śpiew wśród naszych sal, to muzyki wielki czar” - tak rozpoczęliśmy 3 października Światowy Dzień Muzyki, który prawidłowo obchodzony jest 1 października. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w wielu muzycznych zabawach. Dzieci tańczyły z kolorowymi chustkami i odgadywały muzyczne zagadki, rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach. Przedszkolaki przyniosły własne instrumenty, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z grupy. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę, słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. Na koniec dnia każdy wykonał grzechotkę. To był wesoły i pełen wrażeń dzień.

Galeria - więcej

30.09.2016 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września Chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola np.: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat”. Wręczono chłopcom upominki, złożono życzenia i uściskano. Dodatkowo dziewczynki otrzymały symboliczne upominki. Był to dzień pełen atrakcji, wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Galeria - więcej

29.09.2016 r. - OWOCOWE JEŻYKI

Wrzesień to miesiąc pełen owoców. Przedszkolaki z Warnic postanowiły wykorzystać dary jesieni i wykonać owocowe jeżyki. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Na początku każdy umył ręce, założył fartuszek i zaczął tworzyć smaczną i zdrową przekąskę. Tylko zdjęcia uwieczniły te małe arcydzieła, ponieważ słodkie winogrona zaczęły szybki znikać w buźkach zgłodniałych artystów.

Galeria - więcej

16.09.2016 r. - URODZINY BŁAŻEJA

Urodziny w naszym przedszkolu obchodzimy w sposób szczególny. Jest to wyjątkowy dzień. pełen wrażeń i niespodzianek. Tak też było w piątek, świętowaliśmy 4. urodziny Błażeja. Jubilatowi zaśpiewano głośne STO LAT, złożono życzenia i wręczono prezent. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Galeria - więcej

 

15.09.2016 r. - URODZINY MARTYNKI

Urodziny naszych Przedszkolaków są pełne niespodzianek, tańców, zagadek, zabaw edukacyjnych i konkursów. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany dla dziecka. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie - tak też było w czwartek 15 września na 4. urodzinach Martynki.

 

Galeria - więcej

13.09.2016 r. - KODEKS PRZEDSZKOLAKA

13 września przedszkolaki z Warnic zgodnie podpisały kodeks przedszkolaka, poświadczając własnym odciskiem dłoni, iż zgadzają się na zasady współpracy w swojej grupie! Dzięki temu będą jak jedna wielka, kochająca się rodzina, w której ważna jest pomoc, szacunek, wsparcie oraz umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów.

 

Galeria - więcej

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3629526

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia