Dzisiaj jest Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Jana i Flory
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny w Warnicach

 

 

Kontakt:

SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Warnice 30
74-201 Warnice
tel. 91 561 28 60

Pliki do pobrania:

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego
2. Oświadczenie woli przyjęcia do Punktów Przedszkolnych
3. Deklaracja pozostanie dziecka w Punkcie Przedszkolnym
4. WYPRAWKA DLA DZIECI – PUNKT PRZEDSZKOLNY W WARNICACH; ROK SZKOLNY 2017/2018

-------------------------------

15.11.2017 r. - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA

Dzień 15 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z punktu Przedszkolnego w Warnicach. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA ORAZ NADANIE IMNIENIA GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW, KTÓRE OD TERAZ BĘDĄ „PSZCZÓŁKAMI”.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wiersze i piosenki. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Dyrektor Ewa Rebeko dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz prezenty. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień. Teraz z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato- jestem przedszkolakiem!!!

Galeria - więcej

09.11.2017 r. - WIZYTA POLICJANTA

Dnia 9 listopada 2017 roku w Punkcie Przedszkolnym w Warnicach odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem policjantem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Galeria - więcej

24.10.2017 r. - WYJAZD DO TEATRU LALEK PLECIUGA W SZCZECINIE

24 października dzieci z Punktu Przedszkolnego w Warnicach oraz dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt: „Kiedy zakwitnie margerytka”. Jest to urzekająca opowieść dla młodszych dzieci o sile i znaczeniu przyjaźni. Co się wydarzy, gdy małe kaczątka wraz z mamą wyruszą na poszukiwanie pierwszych margerytek? W piękny letni dzień dwa małe kaczątka wybierają się wraz z mamą na polanę, by zobaczyć, jak rozkwita margerytka. Po drodze spotykają zaspanego niedźwiadka, tchórzliwego zająca i marzącego o podziwie osiołka. Świeżo zawiązanej przyjaźni i wspólnej wyprawie na polanę zagraża podstępny lis, który pragnie schwytać kaczątka... Ta prosta i urokliwa historia w piękny sposób wprowadzi młodsze dzieci w świat wartości. Co będzie silniejsze: lenistwo, strach i chęć zdobycia podziwu – czy przyjaźń?

Galeria - więcej

18.10.2017 r. - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Warnicach. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” były frytki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z „Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się, skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka, jego różne nazwy. Gdy ziemniaki smażyły się w frytkownicy, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowany był slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce itp. Kolejną konkurencją było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i będą zdobiły kącik przedszkolny, ciesząc oczy wszystkich.

Galeria - więcej

13.10.2017 r. - ROBIMY SOK OWOCOWY

Dzieci z Punktu Przedszkolnego z Warnic doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach 13 października postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola jabłka, gruszki i marchewki. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany został bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Galeria - więcej

11.10.2017 r. - WIZYTA LEŚNIKA

W dniu 11.10.2017 r. przedszkolaków z Warnic odwiedził niezwykły gość Pan Podleśniczy Szymon.  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści na temat pracy leśniczego, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz właściwego zachowania. Podczas zajęć leśnik zadawał dzieciom wiele pytań, w celu sprawdzenia ich wiedzy. Maluchy aktywnie uczestniczyły w przyrodniczym quizie, w którym rozpoznawały, z jakiego drzewa pochodzą liście. Wizyta pana Szymona okazała się ciekawą lekcją przyrody, która na długo zostanie zapamiętana przez naszych wychowanków.

Galeria - więcej

04.10.2017 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

 „Słychać śpiew wśród naszych sal, to muzyki wielki czar” - tak rozpoczęliśmy 4 października Światowy Dzień Muzyki, który prawidłowo obchodzony jest 1 października. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w wielu muzycznych zabawach. Dzieci tańczyły z kolorowymi chustkami i odgadywały muzyczne zagadki, rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach. Przedszkolaki przyniosły własne instrumenty, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z grupy. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę, słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. Na koniec dnia każdy wykonał pracę plastyczną. To był wesoły i pełen wrażeń dzień.

Galeria - więcej

03.10.2017 r. - URODZINY ALICJI

W dniu 03.10.2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Ali. Solenizantce odśpiewano głośne Sto Lat, wręczono prezent, a następnie wspólnie przystąpiono do słodkiego poczęstunku. Ala jak zawsze była wesoła i uśmiech nie schodził jej z buzi. Wszystkiego najlepszego!!!

Galeria - więcej

 

18.09.2017 r. - URODZINY BŁAŻEJA

Urodziny w naszym przedszkolu obchodzimy w sposób szczególny. Jest to wyjątkowy dzień. pełen wrażeń i niespodzianek. Tak też było w poniedziałek, świętowaliśmy 5 urodziny Błażeja. Jubilatowi zaśpiewano głośne STO LAT, złożono życzenia i wręczono prezent. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Galeria - więcej

 

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 3762936

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia