Dzisiaj jest Czwartek, 17 stycznia 2019 r. Imieniny: Antoniego i Rościsława
 

kliknij aby powiekszyc


Punkt Przedszkolny - Projekt Kontrakt Samorządowy Pyrzyce+

24.08.2018 r.

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W WARNICACH

W ramach projektu:
Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Gminie Warnice na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”

Lista do pobrania - kliknij - (plik PDF)


Wyprawka do przedszkola
Punkt Przedszkolny w Warnicach na rok szkolny 2018/2019 

- KUBEK, SZCZOTECZKA I PASTA DO ZĘBÓW (PODPISANE)
- CHUSTECZKI HIGIENICZNE W PUDEŁKU 4 SZT.
- SZCZOTKA DO WŁOSÓW- DZIEWCZYNKI
- MAŁY RĘCZNIK Z ZAWIESZKĄ (PODPISANY)
- OBUWIE NA ZMIANĘ- KAPCIE
- ODZIEŻ NA ZMIANĘ W WORECZKU- DWA KOMPLETY (PODPISANE)
- PLASTELINA DUŻE OPAKOWANIE MIN. 12 KOLORÓW
- MAZAKI (LEPSZEJ JAKOŚCI)
- KREDKI OŁÓWKOWE DUŻE TRÓJKĄTNE
- KREDKI BAMBINO (ŚWIECOWE)
- KOLOROWANKA ODPOWIEDNIA DO WIEKU – 2 SZT.
- OŁÓWKI TRÓJKĄTNE 2 SZT.
- GUMKA DO ŚCIERANIA
- MAŁY PIÓRNIK (TUBA)
- TEMPERÓWKA
- BLOK TECHNICZNY BIAŁY A4 I A4 PO 1 SZT.
- BLOK TECHNICZNY KOLOROWY A3 I A4 PO 2 SZT.
- BLOK RYSUNKOWY KOLOROWY A4 3 SZT.
- WYCINANKA A4 1SZT
- PIŻAMA
- BIBUŁA 3 SZT. RÓŻNE KOLORY
- TECZKA PAPIEROWA Z GUMKĄ
- BRYSTOL 1 SZT. (DOWOLNY KOLOR)
- STRÓJ GIMNASTYCZNY W WORECZKU MATERIAŁOWYM (PODPISANY)
- NOŻYCZKI Z ZAOKRĄGLONYM CZUBKIEM
- ZESZYT DO KONTAKTÓW (PODPISANY)
- CHUSTECZKI WILGOTNE - 3 OPAKOWANIA

 

Dokumenty do pobrania:
1. Deklaracja pozostania dziecka w Punkcie Przedszkolnym (plik PDF)
2. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego (plik PDF)
3. Regulamin rekrutacji dziecka do Punktu Przedszkolnego (plik PDF)

 

Projekt współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa RPZP.08.00.00 Edukacja, Działanie RPZP.08.05.00 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Kontraktów Samorządowych.

 


GLINIANY ZAKĄTEK

Dzieci odbyły przygodę z ceramiką w kameralnej, przyjaznej atmosferze naszego przedszkola. Dzieci otrzymały glinę, narzędzia i akcesoria do lepienia z gliny. Pod okiem Pani Eli z pracowni „Gliniany Zakątek” dzieci tworzyły swoje własne dzieła sztuki, które następnie zostaną wypalone w profesjonalnym piecu. Wytworzone prace pozostają własnością twórcy.

Galeria zdjęć

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Dnia 07.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do Domu Kultury w Stargardzie na spektakl pt. „ Plastusiowy pamiętnik”. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane wyjazdem i nie mogły doczekać się wycieczki. Z uwagą i zaangażowaniem oglądały występ.

 

Galeria zdjęć

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla dzieci zabawy z animatorem. Przedszkolaki bawiły się z bańkami mydlanymi, wspólnie tańczyły przy dziecięcych utworach muzycznych. Dzieci otrzymały również drobne upominki, zwierzątka z baloników oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Galeria zdjęć

DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 28.05.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się święto naszych kochanych rodziców. Mogli oni zobaczyć talenty swoich dzieci. Dzieci pięknie zatańczyły, zaśpiewały i powiedziały wierszyki. Po występie wręczyły rodzicom przygotowane prezenty i zaprosiły na pyszny poczęstunek.

Galeria zdjęć

SAŁATKA JARZYNOWA

Z myślą o jarzynowych witaminach dzieci z naszej grupy postanowiły zrobić własną sałatkę jarzynową, przy okazji poznając smak i zapach przyniesionych produktów. Dzieci otrzymały tacki i nożyki, żeby mogły stworzyć swoje własne danie. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie jedzenia wymaga szczególnej higieny i nie tylko ręce ale i warzywa powinny być czyste.

Galeria zdjęć

FONDUE CZEKOLADOWE – DZIEŃ CZEKOLADY

W związku z obchodzonym Światowym Dniem Czekolady dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Przygotowana została również słodka niespodzianka, a mianowicie fondue czekoladowe. Dzieci mogły spróbować rozpuszczonej czekolady z różnymi dodatkami jak truskawki, banany, ciastka itp.

Galeria zdjęć

WARSZTATY MYDLARSKIE

Dnia 19 kwietnia odbyły się Warsztaty Mydlarskie, na których dzieci eksperymentowały z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Dzieci same tworzyły mydełka glicerynowe według własnego projektu.

 

Galeria zdjęć

TAJEMNICZE ŻYCIE PSZCZÓŁ I MRÓWEK

W kwietniu do przedszkola przyszedł zaproszony pszczelarz, który opowiadał dzieciom o życiu pszczół i mrówek. Na zajęciach zostały omówione zwyczaje mrówek i pszczół. Dzieci mogły zobaczyć jak żyją mrówki w mrowisku i skosztować pysznego miodu.

 

Galeria zdjęć

MAMO, TATO! ZRÓBCIE ZE MNĄ WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

W związku ze zbliżającymi się świętami zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców na Wielkanocne Warsztaty. Na zajęciach przedszkolaki wraz z bliskimi wykonywały piękne dekoracje z dostępnych materiałów.

 

Galeria zdjęć

WIEM CO JEM

Dzieci zapoznały się ze schematem piramidy zdrowego żywienia, komponowały wartościowe zestawy obiadowe z wykorzystaniem zdjęć z gazetek reklamowych. Na podstawie zdobytej wiedzy stworzyły własną piramidę zdrowego żywienia, którą z dumą prezentowały.

Galeria zdjęć

WIOSENNY EKSPERYMENT

Postanowiliśmy zaingerować w naturę i sprawdzić czy możemy zmienić kolor kwiatów. Dzieci przyniesione przez siebie białe kwiaty wsadziły do zabarwionej wody. Po niedługim czasie kwiaty zaczęły się przebarwiać. Przedszkolaki bacznie obserwowały całą zmianę, którą następnie omówiliśmy i wyjaśniliśmy dlaczego tak się dzieje.

Galeria zdjęć

PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK

Wspólnie z przedszkolakami postanowiliśmy założyć kolorowy i barwny ogródek w naszej sali. Dzieci przyniosły cebulki kwiatów, które następnie sadziliśmy do doniczek. Dzieci obserwowały przez jakiś czas jak kwiaty rosną i jak się zmieniają. 

 

Galeria zdjęć

BAWIALNIA

16.03.2018 r. wybraliśmy się do sali zabaw w Stargardzie. Dzieci były zachwycone wycieczką. Przed wyjazdem przedszkolaki zostały poinstruowane o zasadach bezpieczeństwa zarówno w czasie jazdy autobusem jak i zabawy w bawialni. Dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu. Zabawa była wspaniała, po dwóch godzinach zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Galeria zdjęć

RELIGIA

W środy dzieci mają zajęcia z religii z Panią Beatą Samson. Dzieci ze skupieniem słuchają ciekawych opowieści i biorą czynny udział w zajęciach.

 

Galeria zdjęć

URODZINY PIOTRA

16.02.2018 swoje czwarte urodziny obchodził Piotruś. Składamy Piotrowi jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i samych radosnych dni.

 

Galeria zdjęć

WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym.Wszyscy mieliśmy czerwone ubranka i serduszka namalowane na buziach. Serduszka były wszędzie na dekoracjach i na podłodze. Tańczyliśmy z serduszkami i bawiliśmy się serduszkowymi balonami. Odwiedził nas też Smok Walenty z którym wspólnie zrobiliśmy walentynkowy balon. W zamian za wspaniałą zabawę  Smok Walenty podarował każdemu dziecku pysznego lizaka oczywiście w kształcie serca.

Galeria zdjęć

URODZINY WIKTORII

05.02.2018 w naszym przedszkolu wyjątkowy dzień miała Wiktoria z tej okazji życzymy dużo szczęścia, zdrowia spełnienia marzeń i samych radosnych dni.

 

Galeria zdjęć

URODZINY JAKUBA

29.01. 2018 swój wyjątkowy dzień miał Jakub. Dzieci zrobiły dla niego piękne laurki. Z tej okazji życzymy Jakubowi jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

 

Galeria zdjęć

UHU HA ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA

Nareszcie spadł śnieg i wspólnie z przedszkolakami postanowiliśmy spędzić trochę czasu na zimowych zabawach. Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu i lepienie bałwana. Wszystkie przedszkolaki czynnie brały udział przy lepieniu naszego pierwszego w tym roku bałwana. 

Galeria zdjęć

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Dwa razy w tygodniu odwiedza nas Pani Magda Łukajenko, która prowadzi z dziećmi zajęcia logopedyczne.  Zajęcia obejmują zarówno profilaktykę (zajęcia grupowe) oraz terapię logopedyczną (zajęcia indywidualne).

Grupowa forma zajęć z profilaktyki logopedycznej jest dla dzieci swobodną i bezstresową formą zabawy - pracy.

Galeria zdjęć

JĘZYK ANGIELSKI

W naszym przedszkolu Pani Sylwia Wyrodek wprowadza dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny i prowadzone są w formie zabawy, w korelacji z wszystkimi obszarami edukacji.

 

Galeria zdjęć

JĘZYK ANGIELSKI

W naszym przedszkolu Pani Sylwia Wyrodek wprowadza dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny i  prowadzone są w formie zabawy, w korelacji  z wszystkimi obszarami edukacji.

 

Galeria zdjęć

ZAJĘCIA Z W-F

Dwa razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z W-f. Przedszkolaki uwielbiają ruch i harce, także zajęcia są dla nich ogromną przyjemnością. Dzieci ćwiczą w hali gimnastycznej oraz w sali zabaw.

 

Galeria zdjęć

 

BEZPIECZNE FERIE

16.01.2018 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził Komendant Straży Gminnej.  Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, w ramach których poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu i chętnie odpowiadały na pytania.

Galeria zdjęć

URODZINY KAROLINKI

09.01.2018 r. w naszej grupie był wyjątkowy dzień dla Karolinki. Z okazji urodzin składamy naszej solenizantce samych radosnych dni i szczęśliwego dzieciństwa.

Galeria zdjęć

 

20.12.2017 r. - JASEŁKA

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały jasełka. W przygotowania włączyli się również rodzice, przygotowując dzieciom stroje i stajenkę, za co oczywiście serdecznie dziękujemy. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Galeria zdjęć

MAMO, TATO ZRÓB ZE MNĄ OZDOBY CHOINKOWE

11.12.2017 r. w naszej grupie odbyły się warsztaty swiąteczne. Dzieci wspólnie z rodzicami, rodzeństwem i paniami wykonywali ozdoby na naszą choinkę. Po ozdobieniu drzewka odwiedził nas długo wyczekiwany gość. Święty Mikołaj przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci.

 

Galeria zdjęć

06.12.2017 - UBIERAMY CHOINKĘ

Minionki z wielkim zaangażowaniem ubierały choinkę, która teraz zdobi naszą salę. Samodzielnie zakładały lampki oraz choinkowe ozdoby.

 

 

Galeria zdjęć

URODZINY LENKI

Życzymy Lence dużo usmiechu, spełnienia marzeń i samych radosnych chwil.
 

 

 

Galeria zdjęć

URODZINY HANI STOIŃSKIEJ I HANI GĘBSKIEJ

Serdeczne życzenia dla naszych solenizantek, samych radosnych chwil i szczęsliwego dzieciństwa.
 

 

 

Galeria zdjęć

24.11.2017 - KUBUŚ PUCHATEK

Dziś zaprosiliśmy na wspólne oglądanie bajki "Kubuś Puchatek" przedszkolaków z grupy Pani Eweliny Swat. Dziękujemy za mile spędzony czas.

 

 

Galeria zdjęć

14.11.2017 - CIEPŁA PRZEKĄSKA

Zajęcia kulinarne, przygotowywaliśmy fondue z żółtego sera. Dzieci uczyły się przestrzegania zasad higieny i kultury podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

 

Galeria zdjęć

06.11.2017 - Z GŁĘBI ZIEMI

Rozmawialismy przy ilustracjach o prehistorii naszej planety oraz pracy paleontologów. Poznawalismy poracę wykopaliskową archeologów i sami moglismy stać się archeologami wykopując z piasku ukryte przedmioty.


 

Galeria zdjęć

03.11.2017 - POKAŻ CO CZUJESZ

"Pokaż, co czujesz" - ćwiczenia dramowe połączone z rozmową na temat łagodzenia konfliktów. Dzieci wyrażały stan emocjonalny za pomocą niewerbalnych srodków przekazu.
 

 

Galeria zdjęć

03.11.2017 - CHUSTA ANIMACYJNA

Zabawy z chustą animacyjną.

 

Galeria zdjęć

 

 

31.10.2017 - DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W dniu 31.10.2017 r. dzieci odwiedziły pobliski cmentarz. Zapaliły znicze przy krzyżu. Celem wyprawy było kultywowanie tradycji związanej z Dniem Wszystkich Świętych. Swoim zachowaniem dzieci pokazały, że cmentarz jest miejscem ciszy, modlitwy i zadumy.

 

Galeria zdjęć

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4672665

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia