Dziś jest sobota 13 lipca 2024, imieniny: Ernesta i Małgorzaty

4 lipca 2024 r. Wójt Gminy Warnice Pan Grzegorz Nizio oraz Zastępca Wójta Pani Anna Hackiewicz-Gębska odwiedzili mieszkańca gminy Pana Teodora Ruczko z okazji jego setnych urodzin. Wójt odczytał i przekazał Panu Teodorowi list od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska a także w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy złożył Jubilatowi życzenia wręczając kwiaty i pamiątkowe gratulacje.
 
Cytując Premiera „seniorzy są i pozostaną strażnikami najważniejszych, nieprzemijających wartości oraz zbiorowej pamięci, dlatego bardzo ważne jest celebrowania takich jubileuszy i podkreślanie dużego znaczenia osób starszych w życiu społecznym”.
 
Pan Teodor jako nastolatek musiał przetrwać trudne i ciężkie czasy wojenne. Po wojnie osiedlił się w Starym Przylepie, gdzie wraz żoną Dorotą wychowali dwoje dzieci. Jubilat doczekał się 7 wnuków, 12 prawnuków i 2 praprawnucząt. Pan Teodor, którego wiek osiągnął stulecie, nosił na swoich barkach bogactwo doświadczeń, które mogłyby zapełnić księgę niejednej historii.
 
Jeszcze raz gratulujemy tak wyjątkowego jubileuszu i życzymy, zgodnie z tym co zostało dośpiewane podczas toastu, 200 lat w zdrowiu i spokoju wśród najbliższych osób.