Dzisiaj jest Środa, 20 czerwca 2018 r. Imieniny: Bogny i Florentyny
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

OBÓZ EDUKACYJNO-HISTORYCZNY
19 maj 2017 r., 13:48

   W dniach 15-17 maja 2017 r. grupa prawie 70 dzieci uczestniczących w projekcie „Aktywne społeczeństwo gminy Warnice” wyjechała na OBÓZ EDUKACYJNO–HISTORYCZNY. Uczestnicy obozu mieli okazję przebywać na obszarze Pojezierza Wałeckiego, poznać tamtejsze tereny, legendy, historię. Zapewniona była opieka, nocleg, wyżywienie i różne atrakcje.
   Dzieci odwiedziły 12. Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, z bliska oglądały i słuchały o samolocie MiG-29 GT nr 4105 z wizerunkiem gen. Stanisława Skalskiego, mogły też „na żywo” zobaczyć jak w powietrze wzbijają się dwa samoloty. Pod czujnym okiem Grupy Rekonstrukcyjnej „Stowarzyszenie Grup Warownych” wszyscy poznali poszczególne elementy polskiego munduru wojskowego, żołnierskiego ekwipunku oraz rodzaje broni. Nie obyło się bez rzucania granatami i bez wykrywania min. Dzieci były zachwycone!
   Po powrocie do ośrodka w Ostrowcu po korytarzach biegali żołnierze w rogatywkach, maskach przeciwgazowych, z pasami, menażkami wojskowymi i innymi zakupionymi „pamiątkami”. Nie było czasu na nudę - dzieci podzielone na grupy brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych, do dyspozycji był plac zabaw, boisko, były również tańce z instruktorami. Zgodnie z planem dzieci odwiedziły Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie mogły skorzystać z pływalni, na której na co dzień ćwiczą polscy olimpijczycy.
   Kolejną „atrakcją” był Most Kłosowski. Jest to wisząca konstrukcja spinająca dwa brzegi jeziora Raduń. Spore zainteresowanie wzbudziła tzw. „magiczna górka” - miejsce, w którym prawa fizyki, jakie znamy, nie znajdują zastosowania. Rzeczy, które normalnie powinny staczać się w dół, tutaj toczą się pod górę. Dzieci udały się również do Jabłonowa koło Mirosławca, w którym znajduje się Zagroda Żubrów. Tam usłyszały wiele ciekawostek o tych zwierzętach oraz karmiły je marchewkami. Tylko spostrzegawczym uczestnikom udało się zobaczyć rysie żyjące na wolnym wybiegu.
   Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu, z uśmiechami na twarzach wspominając kolejną przygodę.

Obóz dla dzieci, które nie pojechały w pierwszym terminie, odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r.

Obóz zorganizowany został w ramach projektu „Aktywne społeczeństwo gminy Warnice”, finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Stowarzyszenie BIESIADA w partnerstwie z gminą WARNICE.

//galeria zdjęć//BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4165738

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia