Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 września 2018 r. Imieniny: Gerarda i Teodora
 

kliknij aby powiekszyc

Aktualnosci:

ZŁOTO I TRZY BRĄZY HUSARII NA MISTRZOSTWACH POLSKI W ZAPASACH
13 listopad 2017 r., 13:58

   W dniach 03-05.11.2017 jednocześnie w dwóch miejscach odbyły się zapaśnicze Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w stylu wolnym. Młodziczki swoje Mistrzostwa odbywały w Piotrkowie Trybunalskim, zaś Młodzicy w Brzegu Dolnym. Trener Husaria Fight Team Wojciech Antczak szukał rozwiązania, jak zjawić się w tym samym czasie w obydwu miejscach, udało się to za sprawą współpracy z Zapaśniczym Klubem Sportowym z Koszalina; trener Dawid Kret z Koszalina zabrał swoich czterech chłopców i czterech chłopców z Husaria Fight Team do Brzegu Dolnego, zaś Wojciech Antczak zabrał ze sobą dziewczęta z ZKS Koszalin i Husaria Fight Team do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie po zawodach wrócili do Brzegu Dolnego na finały chłopców.

   Piotrków Trybunalski jest już dobrze znany Husarii Fight Team, ponieważ były to już kolejne zawody w tym miejscu. Trener Wojciech Antczak jechał z czterema Młodziczkami - po dwie z Gminy Kozielice i Gminy Warnice.

   Bardzo dobrze spisały się dwie Młodziczki - Natalia Kochanowska z Kozielic, która w kategorii 32 kg była bezkonkurencyjna; wygrała swoją kategorię oraz jako druga reprezentantka Gminy Kozielice i Klubu Husaria Fight Team stanęła na najwyższym podium Mistrzostw Polski Młodziczek. Dla przypomnienia pierwszą była Amelia Kuraszewska w 2016 r.

   Druga, która toczyła zacięte boje, była Joanna Nowak z Gminy Warnice, która po pierwszej przegranej walce wygrała kolejne trzy i tym samym zdobyła historyczny brązowy medal dla Husaria Fight Team Warnice, jak i samej Gminy Warnice

   Aleksandra Furtak z Gminy Kozielice, która walczyła w 67 kg, wywalczyła 10 miejsce, gdzie stoczyła 3 walki, z tego 2 przegrywając i 1 wygrywając, zaś Amelia Czawłytko z Gminy Warnice niestety doznała dwóch szybkich porażek w 48 kg i znalazła się na 23 lokacie  turnieju.

Łącznie w turnieju wystartowało 176 zawodniczek z 56 klubów w Polsce, Husaria Fight Team zajęła 8 miejsce.

   Brzeg Dolny to turniej, gdzie zjawiło się aż 276 zawodników z 60 klubów z całej Polski, jednym słowem elita zapasów wśród Młodzików. Z roczników 2003-2005 w tej grupie wiekowej jeszcze nikt z Husarii Fight Team nie zdobył medalu. Do tej rywalizacji stanęło czterech zawodników z HFT z Gminy Kozielice. Filip Wójciak startujący w 35 kg po 3 zwycięstwach i 2 porażkach plasuje się na 7-8 pozycji w kraju, Eryk Pacyna w kategorii 53 kg po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie plasuje się w drugiej dziesiątce kategorii.  Kolejni to już Bartosz Ochroński (Tetyń) w 42 kg, który poniósł tylko porażkę z aktualnym Mistrzem Polski w drugiej walce turnieju, gdzie aby zdobyć medal brązowy, musiał wygrać trzy kolejne walki i zrobił to, jako jeden z dwóch zapisał się w historii klubu i Gminy w zapasach mężczyzn, którzy zdobywają medal na Mistrzostwach Polski Młodzików. Drugim, który otworzył nowy dział w klubie i Gminie był Eryk Rzeszewski - mieszkaniec Pyrzyc, zaś uczeń Szkoły w Kozielicach. Eryk szedł jak burza w 66 kg, gdzie dopiero przegrał bój w półfinale i przyszło mu walczyć o najmniejsze miejsce na podium, Eryk zrobił to w pięknym stylu wygrywając walkę o brąz 10 do 0 z przeciwnikiem z Łodzi.

Trener Wojciech Antczak

//GALERIA ZDJĘĆ//BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4381288

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia