Dziś jest czwartek 25 kwietnia 2024, imieniny: Marka i Jarosława

Kolejny weekend pełen emocji za nami. Walki w Pyrzycach oraz w Teresinie dobiegły końca. W Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa województwa w grupie kadet, junior i młodzieżowiec. Wystąpił tam bardzo okrojony skład spowodowany kontuzjami. Eryk Rzeszewski został mistrzem w kategorii 80 kg kadet - wygrał wszystkie 4 walki. Natomiast w grupie junior/młodzieżowiec debiutowali: Michał Burdzik, który w  kategorii 79 kg zajął 4 miejsce, a Jakub Nowakowski również w tej kategorii zajął 3 miejsce. W kategorii 57 kg Mateusz Słota zajął 2 miejsce, a Michał Ziętara zajął 2 miejsce w kategorii 68 kg. W zastępstwie za trenera opiekę nad chłopakami przejęli Piotr Szustak i Michał Balcerczak.

Trener Wojciech Antczak w tym samym czasie pojechał do Teresina z ekipą liczącą 8 osób. Turniej wypadł bardzo dobrze srebrne medale zdobyli Kacper Krawczak (75 kg), Eryk Pacyna (68 kg) oraz brąz zdobył Bartosz Ochroński (57 kg) zaś 7 miejsce zdobył Oskar Nowakowski również w kat. 57 kg. Alan Kowalczyk , Antoni Antczak , Mikołaj Krzemiński oraz Bartosz Owsicki zajęli dalsze miejsca w swoich kategoriach ale co najważniejsze zdobyli bardzo cenne doświadczenie w międzynarodowym turnieju podczas którego toczyli walki z Ukraińcami, Litwinami, Rosjanami, Niemcami i Czechami. I mamy nadzieję że któryś z powyższych medalistów w tym roku będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy młodzików które odbędą się w Krakowie.