Dziś jest sobota 13 kwietnia 2024, imieniny: Przemysława i Hermenegildy

W dniach 5-7.04.2019 r. w Komornikach pod Poznaniem obył się II rzut Pucharu Polski będący jednocześnie drugą kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w województwie świętokrzyskim.
Wśród kadetów walczyli Bartosz Ochroński i Oskar Nowakowski w 55 kg , Eryk Pacyna 65 kg, Kacper Krawczak 71 kg oraz Eryk Rzeszewski 80 kg, a kadetki reprezentowała tylko Amelia Kuraszewska 65 kg.
Wśród Kadetów, w których może się znaleźć tylko najlepsza 16-stka w kraju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, rywalizacja jest bardzo mocna , wszystko zależy od dyspozycji dnia, kto jak jest przygotowany fizycznie i psychicznie oraz od samego szczęścia w losowaniu. Po bardzo ciężkich walkach w dwóch turniejach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się tylko dwaj zawodnicy Bartosz Ochroński 55 kg który na I PP był piąty, zaś na drugim uplasował się już na trzecim miejscu. Drugim szczęśliwcem, który uzyskał awans jest Kacper Krawczak w 71 kg, który w I PP zajął trzynastą lokatę, a na drugim był jedenasty i łącznie dało mu to ostatnią lokatę wśród 16 zawodników, którzy dostali się na OOM.
Wśród kadetek bez apelacyjnie najlepsza była Amelia Kuraszewska, która wygrała pierwszy PP. Na drugim była druga, ale lekko odnowiła się kontuzja kostki i trener nie chcąc ryzykować większego problemu zdrowotnego wycofał Amelię z walki finałowej.

Trener Wojciech Antczak