Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

Szanowni Państwo,

w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat.  Przed wizytą w punkcie szczepień trzeba wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19”. Można pobrać go ze strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19.

Podczas szczepienia, z dzieckiem musi być obecny rodzic lub opiekun prawny. Zachęcamy do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna prawnego. Oczywiście, jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to będzie mógł go wypełnić na miejscu w punkcie szczepień. Wówczas osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia (dotyczy osób 16-17 lat). W przypadku dzieci w wieku 12-15 lat rodzic dziecka musi być obecny podczas szczepienia.

E-skierowanie otrzymają wszystkie osoby, które ukończyły 12 r.ż. W przypadku osób, które ukończą ten wiek w 2021 r. E-skierowania będą wystawiane po fakcie ukończenia 12 r.ż. w odstępach tygodniowych.

Dla wszystkich chętnych osób, które mają ukończone 18 lat na bieżąco trwa rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 - na warunkach bez zmian (obowiązuje formularz dla osób dorosłych).

Mieszkańcy Gminy Warnice mogą się zarejestrować do mobilnego punktu szczepień, który zlokalizowany jest w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Warnicach. Rejestracji można dokonać tylko telefonicznie dzwoniąc pod nr telefonu 696 082 087 lub pod nr telefonu Urzędu Gminy w Warnicach: 91 561 28 90 w. 31 lub 91 578 32 84 w. 31 (czynne w godzinach pracy Urzędu Gminy Warnice).

Poniżej do zapoznania kwestionariusze, które będzie trzeba wypełnić przed szczepieniem. Ankiety dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie! Ale jeśli istnieje możliwość wydrukowania to zalecamy przybyć na szczepienie z wypełnionymi formularzami.

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

3) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

OSOBY Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI

Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych trwa od 10 marca 2021 r.

Pacjenci przewlekle chorzy z ryzykiem ciężkiego przebiegu COVID-19, którzy zaliczają się do tzw. etapu 1B to:

  • pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  • pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  • pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Mieszkańcy Gminy Warnice, którzy zaliczają się do powyższej grupy i posiadają e-skierowanie, od 10 marca mogą się zarejestrować do mobilnego punktu szczepień, który zlokalizowany jest w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Warnicach. Rejestracji można dokonać tylko telefonicznie dzwoniąc pod nr telefonu 696 082 087 lub pod nr telefonu Urzędu Gminy w Warnicach: 91 561 28 90 w. 31 lub 91 578 32 84 w. 31 (czynne w godzinach pracy Urzędu Gminy Warnice).

Poniżej do zapoznania kwestionariusz wstępnego wywiadu dla tej grupy oraz oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych, które będzie trzeba wypełnić przed szczepieniem. Ankiety dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osób z grupy 1B przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

 

Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, Urząd Gminy Warnice zapewni bezpłatny transport do mobilnego punktu szczepień. O potrzebie transportu proszę informować w momencie rejestracji.

Mieszkańcy, którzy będą mieli potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y z systemu Szpitala ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin, Szczepienia odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Warnicach, więc prosimy nie udawać się na adres z SMS-a do Szczecina.