Dziś jest poniedzialek 10 maja 2021, imieniny: Izydora i Antoniny

Majowe Święta, 1 maja święto pracy, 2 maja dzień flagi RP, 3 maja święto Konstytucji

1 maja obchodzimy Święto Pracy, znane również, jako Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce 1 maja jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy, a że tego dnia obchodzone jest również Ogólnopolskie Święto Kaszanki, to śmiało można uczcić oba wydarzenia rozpalając grilla w przydomowym ogródku.

W obecnej sytuacji z okazji Święta Pracy życzymy wszystkim czytelnikom przede wszystkim zdrowia i możliwości pracy w spokojnej atmosferze, pracy dającej satysfakcję i poczucie spełnienia.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ponadto z świąt nietypowych warto wymienić, że tego dnia obchodzony jest również Dzień Grilla.

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to, jest obchodzone w Polsce od 1919 roku, jednak w okresie PRL-u zostało zniesione i następnie, w 1990 roku, przywrócone. Dzień ustawowo wolny od pracy. Z świąt nietypowych, tego dnia obchodzony jest również Dzień bez Komputera