Dziś jest wtorek 18 czerwca 2024, imieniny: Marka i Elżbiety

KONSEKWENCJE PRAWNE ŁAMANIA ZASAD KWARANTANNY

21 mar 2020

KONSEKWENCJE PRAWNE ŁAMANIA ZASAD KWARANTANNY

Większość osób, które w naszym regionie zostały objęte kwarantanną, stosuje się do jej zasad. Niestety zdarzają się też przypadki osób, które świadomie je łamią. W zależności od okoliczności może się to wiązać z popełnieniem wykroczenia lub nawet przestępstwa. Policjanci weryfikują już dotychczasowe dane na ten temat.

Minionej doby w województwie zachodniopomorskim policjanci sprawdzili 2861 osób objętych kwarantanną. W kilku przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, o których powiadamiana jest inspekcja sanitarna. Mowa jest np. o opuszczeniu miejsca kwarantanny z powodu wyjścia do sklepu, na spacer z psem lub samowolnej zmianie miejsca pobytu.

Policjanci weryfikują każdą taką informację pod kątem naruszenia norm wynikających z Kodeksu Wykroczeń lub Kodeksu karnego.

Przypominamy, że powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie i ściśle związane z powszechnym bezpieczeństwem.

czytaj więcej

Komunikat w sprawie odpadów powstających podczas kwarantanny

20 mar 2020

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że odpady takie nadal należy traktować jako odpady komunalne.
 

czytaj więcej

REKRUTACJA - LISTY PO ROZPATRZENIU ZŁOŻONYCH OŚWIADCZEŃ WOLI

18 mar 2020

INFORMACJA
Komisja rekrutacyjna po rozpatrzeniu złożonych przez rodziców/opiekunów oświadczeń woli przyjęcia dzieci do punktów i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Warnice przedstawia listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych na rok szkolny 2020/2021.
Informujemy, że dysponujemy jeszcze 16 wolnymi miejscami w Punktach Przedszkolnych - (Warnice -2, Stary Przylep -14)
Jednocześnie zawiadamiamy, że wnioski rodziców dzieci nieprzyjętych ze względu na niekompletną dokumentację będą rozpatrywane ponownie w postępowaniu uzupełniającym po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

czytaj więcej

STANOWISKO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA POGRZEBOWEGO

17 mar 2020

Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce w dniu 13 marca br., mając na uwadze przede wszystkim dobro społeczeństwa, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe popiera stanowisko biskupa Diecezji Gliwickiej JANA KOPIEC zawarte w Dekrecie z dnia 14.03.2020 r. polecające aby uroczystości pogrzebowe ograniczyć jedynie do trzeciej stacji (na cmentarzu), w obecności najbliższej rodziny. Msza św. pogrzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu, ale „sine populo” lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego.

czytaj więcej