Dziś jest poniedzialek 10 maja 2021, imieniny: Izydora i Antoniny

Narodowy Dzień Zwycięstwa

07 maj 2021

Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce corocznie 8 maja, na pamiątkę zakończenia II wojny światowej. Z kolei 9 maja świętujemy Dzień Europy. Warto pamiętać, że 9 jest to dzień, w którym co roku wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, świętują kolejną rocznicę przedstawienia Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.

czytaj więcej

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

07 maj 2021

8 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985, przy udziale Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu.

czytaj więcej

Wybierz Osobowość Roku w kategorii Kultura

06 maj 2021

Gratulujemy panu Markowi Malmanowi uzyskania nominacji  Kapituły Redakcji „Głosu Szczecińskiego” do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura.  Pyrzycki autor dwutomowej powieści fantasy „Król Myśli” został wyróżniony za wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu.  W ubiegłym roku otrzymał  Nagrodę Artystyczną Burmistrza Pyrzyc.
Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu, więcej informacji można uzyskać na stronie www.gs24.pl/osobowosc. Głosowanie będzie trwać do środy, 26 maja do godz.22:00. 

czytaj więcej

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

05 maj 2021

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pyrzycach prosi gospodarzy o niekupowanie drobiu z nieznanego źródła pochodzenia w związku z zagrożeniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Powiatowy Lekarz Weterynarii

w Pyrzycach

lek. wet. Krzysztof Dankiewicz

czytaj więcej