Dziś jest sobota 13 lipca 2024, imieniny: Ernesta i Małgorzaty

ZABORSKO SZYJE MASECZKI

17 kwi 2020

Od 17 kwietnia 2020 r. mieszkańcy Zaborska mogą bezpłatnie odbierać maseczki ochronne wielokrotnego użycia w sklepie „U ASI”

Maseczki są dostępne dzięki wspaniałej akcji zorganizowanej z inicjatywy Pani Urszuli Sroka Radnej Gminy Warnice i jednocześnie sołtysa miejscowości Zaborsko, która zmobilizowała grupę mieszkanek do szycia maseczek.

czytaj więcej

PRZYMROZKI - OSTRZEŻENIE

16 kwi 2020

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH
Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie
Obszar: Województwo zachodniopomorskie
Ważność od dnia 16.04.2020 r. do dnia 19.04.2020 r.

czytaj więcej

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Warnice

16 kwi 2020

W trudnych dniach walki z pandemią koronawirusa nie ma nic cenniejszego niż zdrowie mieszkańców naszej gminy. Jest ono obecnie priorytetem dla władz gminy Warnice.

Od dnia 17.04.2020 r. Gmina Warnice przekazuje nieodpłatnie maseczki wielokrotnego użytku każdej potrzebującej osobie zamieszkującej na terenie Gminy Warnice.

 

czytaj więcej

Od 16 kwietnia obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

15 kwi 2020

W czwartek (9 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki w obecności ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego ogłosił przedłużenie dotychczasowych obostrzeń w walce z koronawirusem (między innymi zamknięcie szkół). Od przyszłego tygodnia obowiązkowe będzie zasłanie ust i nosa w miejscach publicznych.

czytaj więcej

Dziś jest Światowy Dzień Trzeźwości

15 kwi 2020

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

czytaj więcej