Dziś jest wtorek 27 lutego 2024, imieniny: Gabriela i Anastazji

Komunikat w sprawie odpadów powstających podczas kwarantanny

20 mar 2020

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że odpady takie nadal należy traktować jako odpady komunalne.
 

czytaj więcej

REKRUTACJA - LISTY PO ROZPATRZENIU ZŁOŻONYCH OŚWIADCZEŃ WOLI

18 mar 2020

INFORMACJA
Komisja rekrutacyjna po rozpatrzeniu złożonych przez rodziców/opiekunów oświadczeń woli przyjęcia dzieci do punktów i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Warnice przedstawia listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych na rok szkolny 2020/2021.
Informujemy, że dysponujemy jeszcze 16 wolnymi miejscami w Punktach Przedszkolnych - (Warnice -2, Stary Przylep -14)
Jednocześnie zawiadamiamy, że wnioski rodziców dzieci nieprzyjętych ze względu na niekompletną dokumentację będą rozpatrywane ponownie w postępowaniu uzupełniającym po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

czytaj więcej

STANOWISKO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA POGRZEBOWEGO

17 mar 2020

Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce w dniu 13 marca br., mając na uwadze przede wszystkim dobro społeczeństwa, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe popiera stanowisko biskupa Diecezji Gliwickiej JANA KOPIEC zawarte w Dekrecie z dnia 14.03.2020 r. polecające aby uroczystości pogrzebowe ograniczyć jedynie do trzeciej stacji (na cmentarzu), w obecności najbliższej rodziny. Msza św. pogrzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu, ale „sine populo” lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego.

czytaj więcej

KOMUNIKAT

16 mar 2020

KOMUNIKAT

W związku z koniecznością zastosowania środków zapobiegawczych wobec zagrożenia  zachorowań na Covid-19 (koronawirus), w trosce o dobro zarówno pracowników, jak i Mieszkańców, od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Gminy Warnice przyjmować będzie interesantów pojedynczo, przy głównym wejściu do urzędu.

czytaj więcej