Dziś jest poniedzialek 02 sierpnia 2021, imieniny: Gustawa i Alfonsa

Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki

27 lip 2021

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych i pracowników UG, członków KGW i OSP oraz aktywnych mieszkańców gmin na szkolenie e-learningowe pn. „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”.
Szkolenie odbędzie się w terminie od 2 sierpnia do 20 września 2021 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl. Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę potrzebną do wykorzystania w procesach rozwoju lokalnego w oparciu o fundusz sołecki.

czytaj więcej

STOP przekroczeniom najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości środków ochrony roślin w żywności

26 lip 2021

Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Niestety, chemiczna ochrona roślin niesie ze sobą ryzyko dla bezpieczeństwa człowieka oraz dla środowiska. Ryzyko to wiąże się przede wszystkim z niewłaściwym, niezgodnym z etykietą, stosowaniem środków ochrony roślin. Dotyczy to zarówno zabiegów ochronnych przed szkodnikami i sprawcami chorób roślin, ale też co trzeba pamiętać – desykacji.
Troska o zdrowie konsumentów wymaga, by płody rolne były bezwzględnie wolne od przekroczeń najwyższych dopuszczalnych pozostałości środków ochrony roślin.

czytaj więcej

Dowód osobisty - komunikat - wnioski w formie elektronicznej

26 lip 2021

Szanowni Państwo,
uprzejmie zawiadamiam, że Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSWiA poinformowała, że z dniem 19 lipca br., zgodnie z art. 10 pkt 3 ustawy o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw2 wszedł w życie przepis art. 5 tej ustawy, zgodnie z którym złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego będzie możliwe do dnia 26 lipca 2021 r.
Po tym terminie usługi składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka/podopiecznego, zostaną wyłączone.

czytaj więcej

Spisz się w Obrytej

23 lip 2021

Informujemy, iż w ramach trwającego aktualnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, 26 lipca 2021 r. (poniedziałek) w Świetlicy Wiejskiej w Obrytej w godz. od 12.30 do 15:00 będzie możliwość spisania się w ramach obowiązkowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

czytaj więcej

Ankieta Polskiej Fundacji Przemysłu Kosmicznego dotycząca rolnictwa

22 lip 2021

Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego zachęca do wypełnienia ankiety,na podstawie której zostanie opracowany raport dotyczący popularności rolnictwa precyzyjnego w polskich gospodarstwach rolnych. Badanie jest anonimowe, a jego wypełnienie trwa mniej niż 60 sekund. Jest ono przeznaczone dla osób prowadzących własne gospodarstwo rolne.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSf1zffpvfegFyGji3dYLMvPwJ0uEsSPlN3y0pbYxIsgvNoCMA/formResponse

czytaj więcej

Webinarium "Modernizacja gospodarstw rolnych - obszar E - nawodnienia"

22 lip 2021

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach oraz Zachodniopomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają na bezpłatne webinarium „MODERNIZACJA GOSPODARSTW ROLNYCH - OBSZAR E - NAWODNIENIA”

  1. TERMIN WEBINARIUM: 23.07.2021 r.
  2. GODZINA ROZPOCZĘCIA WEBINARIUM: 10.00

LINK DO REJESTRACJI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA: https://zodr.clickmeeting.com/modernizacja-gospodarstw-rolnych-obszar-e-nawodnienia/register

czytaj więcej