Dziś jest wtorek 05 grudnia 2023, imieniny: Kryspina i Saby

Wyróżnienie "Ludzie Ziemi Pyrzyckiej"

13 lis 2023

11 listopada, w Narodowym Dniu Niepodległości w Pyrzycach odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu, na której wręczono statuetki Nike i przyznano tytuły Ludzie Ziemi Pyrzyckiej. Z wielką radością informujemy, iż w tegorocznym gronie laureatów znalazła się mieszkanka gminy Warnice – Zdzisława Baran.

czytaj więcej

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Barnimie

13 lis 2023

9 listopada 2023 r. nastąpiło uroczyste otwarcie „Nowej oczyszczalni ścieków w Barnimie”. Prace budowlane wykonane zostały w wyjątkowo krótkim czasie jak na tak wielką inwestycję tzn. w okresie ok. 12 miesięcy. Inwestycja współfinansowana była z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, radni Rady Gminy Warnice, sołtysi oraz oczywiście zainteresowani mieszkańcy.

czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

10 lis 2023

W związku z obchodami Święta Niepodległości zwracam się z prośbą o oflagowanie domów w dniu 11 listopada 2023 r.
 

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

czytaj więcej

Konkurs KRUS - "Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś"

06 lis 2023

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie informuje, że został ogłoszony IV Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś". Przedsięwzięcie dedykowane jest osobom pełnoletnim, podlegającym ubezpieczeniu społecznemu rolników.

czytaj więcej

Zaproszenie

31 paź 2023

Przyjdź i poznaj funkcjonowanie nowych obiektów

09.11.2023 r. (czwartek)
Godz. 11:00 Barnim

czytaj więcej

Komunikat - odłowiony pies

31 paź 2023

W  miejscowości Kłęby odłowiono psa. Jest to samiec mieszaniec  średniej wielkości, maści czarnej, na piersiach biały tzw. krawat, białe także stopki. Pies młody, nieufny wobec ludzi, przyjazny do dzieci, w ogóle nie przejawia agresji. Z relacji mieszkańców wynika, że został przywieziony do tej miejscowości samochodem i wyrzucony z pojazdu. Jeśli ktoś rozpoznaje pieska na załączonych fotografiach prosimy o kontakt...

czytaj więcej