Dziś jest poniedzialek 02 sierpnia 2021, imieniny: Gustawa i Alfonsa

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych w sierpniu

15 lip 2021

Związek Gmin Dolnej Odry przypomina, że odpady wielkogabarytowe będą odbierane tylko po zgłoszeniu, którego należy dokonać co najmniej na 7 dni przed terminem wskazanym w harmonogramie.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych należy zgłosić do Biura Związku Gminy Dolnej Odry – telefonicznie 91 461 5088; 519 096 627 lub mailowo – biuro@zgdo.eu lub pocztą tradycyjną.

czytaj więcej

Nasze śmieci – Wspólny problem

15 lip 2021

Obraz zawiera treść:

Od 1 lipca 2021 roku pracownicy firm odbierających odpady będą sprawdzać, czy w pojemnikach na odpady zmieszane nie znajdują się odpady, które podlegają zbiórce selektywnej.

Kontroli podlegać będą również pojemniki i worki do zbiórki selektywnej.

Pamiętaj! Im więcej odpadów zmieszanych, tym wyższe koszty systemu gospodarowania odpadami, a tym samym wyższe stawki za odpady dla mieszkańców.

W przypadku stwierdzenia przez pracowników firm odbierających odpady, nieprawidłowo zebranych odpadów, nie zostaną one odebrane, a pojemnik lub worek zostanie oznaczony żółtą lub czerwoną naklejką. W przypadku pojawienia się naklejki na worku/pojemniku, właściciel zobowiązany będzie posegregować odpady ponownie.

Selektywna zbiórka dotyczy wszystkich i jest obowiązkowa.

Prawidłowo posegregowane odpady zostaną odebrane podczas kolejnego odbioru, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

15 lip 2021

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Obszar: Województwo zachodniopomorskie

Ważność (cz.urz.): od godz. 7.30 dnia 15.07.2021 (czwartek) do godz. 7.30 dnia 17.07.2021 (sobota)

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1. Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie opady gradu.

czytaj więcej

QA I ARGUMENTACJA DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ

14 lip 2021

Czy szczepionka jest bezpieczna? Jakim badaniom i procedurom podlega?
Niezależnie od rodzaju szczepionki, każda z nich przechodzi staranne badania i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje. Skrócono do minimum procedury rejestracyjne, ale badania wykonywano według najwyższych standardów bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku innych szczepionek. Szczepionki, tak jak pozostałe produkty lecznicze, przed wprowadzeniem na rynek wymagają uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Wymagania dot. ich rejestracji są bardzo rygorystyczne.

Za dopuszczenie do obrotu szczepionek pandemicznych odpowiada Komisja Europejska, po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP). EMA wdrożyła szereg mechanizmów wspierających prace rozwojowe nad szczepionkami przeciw COVID-19, takich jak: szybkie i bezpłatne doradztwo naukowe oraz szybką weryfikację i zatwierdzanie planu badań pediatrycznych.

W Polsce dopuszczeniem szczepionek do obrotu zajmuje się Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Decyzja może być także podjęta przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską po przeprowadzeniu przez Europejską Agencję Leków procedury scentralizowanej.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

14 lip 2021

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na pierwszą dobę

Obszar: Województwo zachodniopomorskie

Ważność (cz.urz.): od godz. 7.30 dnia 14.07.2021 (środa) do godz. 7.30 dnia 15.07.2021 (czwartek)

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/2 (wszystkie powiaty) Burze z opadami deszczu 30-50 mm, lokalnie do 60 mm lub porywami wiatru o prędkości 90-115 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na drugą dobę

Obszar: Województwo zachodniopomorskie

Ważność (cz.urz.): od godz. 7.30 dnia 15.07.2021 (czwartek) do godz. 7.30 dnia 16.07.2021 (piątek)

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1 (wszystkie powiaty) Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie opady gradu.

czytaj więcej

Wspólnie odkrywajmy tradycyjne smaki Pomorza Zachodniego!

13 lip 2021

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego pochodzą z różnych zakątków Polski. Nasi przodkowie przybywali tutaj, kiedy po wojnie zmieniły się granice. Napływającą na Pomorze Zachodnie ludność stanowili przeważnie osadnicy z centralnej Polski, ale także ludność z dawnych wschodnich terenów naszego kraju. Przyjeżdżając przywozili ze sobą zwyczaje i swoje ulubione potrawy oraz smaki. Już tutaj, na miejscu, starali się stworzyć namiastkę swoich małych ojczyzn kulinarnych. Dlatego tradycja kulinarna Pomorza Zachodniego jest młoda, ale przez złożoną historię, jedyna w swoim rodzaju. Zadbajmy o nią!

 

czytaj więcej

Podpisanie umów na "Granty sołeckie 2021"

12 lip 2021

Dzisiaj (tj. 12 lipca br.) w Lipianach, pomiędzy wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem reprezentującym Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego a Wójtem Gminy Warnice Panią Aliną Werstak, zostały zawarte umowy na granty sołeckie dla Sołectwa Reńsko oraz Sołectwa Obryta.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

12 lip 2021

Województwo Zachodniopomorskie

Zjawisko/ stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo zachodniopomorskie (wszystkie powiaty)

Ważność: od godz. 15.00 dnia 12.07.2021 do godz. 23:00 dnia 12.07.2021

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: W związku z dynamiczną sytuacją synoptyczną ostrzeżenie może ulec zmianie lub wydłużeniu.

czytaj więcej