Dziś jest niedziela 17 października 2021, imieniny: Wiktora i Małgorzaty

Wydarzenie animacyjne - podsumowanie remontu dachu w świetlicy wiejskiej w Zaborsku

22 wrz 2021

11 września w Zaborsku odbyło się wydarzenie animacyjne podsumowujące  realizację przedsięwzięcia remontu dachu na świetlicy wiejskiej  w Zaborsku pn. ”Pod wspólnym dachem z Cieszysławiem” oraz „Pod wspólnym dachem z Zaborskiem”. Inicjatywa była  finansowana w ramach budżetu projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” we współpracy z Gminą Warnice oraz sołtysami wsi Cieszysław Panią Marią Rożuk a także wsi Zaborsko Panią Urszulą Sroką.

czytaj więcej

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

22 wrz 2021

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

od godz. 07:30 dnia 23.09.2021 (czwartek) do godz. 07:30 dnia 24.09.2021 (piątek)

Obszar: województwo zachodniopomorskie, powiat pyrzycki

Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/1 (wszystkie powiaty). Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

czytaj więcej

Bezpłatna mammografia w Warnicach

21 wrz 2021

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:
 
Warnice  –  1 października 2021 w godzinach od 10.00 do 15.00 przy Świetlicy (Dom Strażaka)
 
W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

czytaj więcej

Zielona Strefa Integracji - impreza w Warnicach

21 wrz 2021

W związku z realizacją projektu Zielona Strefa Integracji w ramach programu „Społecznik na lata 2019 - 2021 – Program Marszałkowski” OSP w Warnicach wraz z Sołtysem Warnic i Wójtem Gminy Warnice zaprasza na imprezę integracyjną wieńczącą realizację zadania. Impreza integracyjna odbędzie się w dniu 25 września 2021 r. o godzinie 18.00 na terenie, gdzie zostało utworzone miejsce spotkań dla lokalnej społeczności tj. za siłownią zewnętrzną w sąsiedztwie OSP Warnice.

czytaj więcej

Projekt - Utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich

21 wrz 2021

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie w partnerstwie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Koszalinie, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Gorzowie oraz Rejonowym Zrzeszeniem w Gryficach
zaprasza
wszystkich pszczelarzy (zrzeszonych oraz niezrzeszonych w związkach pszczelarskich) z terenu województwa zachodniopomorskiego do udziału w projekcie pn. „Utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich na terenie województwa zachodniopomorskiego poprzez zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi”...

czytaj więcej

Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych - porady stacjonarnie

20 wrz 2021

Starostwo Powiatowe w Pyrzycach informuje, że od września 2021 r. Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych w Pyrzycach udziela porad prawnych stacjonarnie. Punkt działa w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach ul. Lipiańska 4, lokal nr 17 c (parter).
Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej prowadzone będą także stacjonarnie we wszystkich gminach powiatu pyrzyckiego przez organizację Stowarzyszenie Zaborskie Towarzystwo Naukowe, ul. Dworcowa 18, 89-632 Brusy.

czytaj więcej

Konkurs "Społecznik Roku" - Newsweek Polska

15 wrz 2021

Znasz osobę, która działa na rzecz innych udzielając się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? A może kogoś, kto bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? Zgłoś ją do trzynastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2021 r.

czytaj więcej

Rehabilitacja lecznicza w ramach KRUS

15 wrz 2021

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej, która jest organizowana we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników, w formie 21-dniowych turnusów.
Głównym celem rehabilitacji – z której każdego roku korzysta około 14 tysięcy osób, jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie go do poziomu umożliwiającego ubezpieczonemu dalsze wykonywanie pracy w gospodarstwie rolnym, a w przypadku osób, które utraciły zdolność do pracy, jej przywrócenie, o ile jest to możliwe w wyniku leczenia i rehabilitacji.

czytaj więcej