Dziś jest poniedzialek 10 maja 2021, imieniny: Izydora i Antoniny

Dzień Ziemi

22 kwi 2021

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.                               

czytaj więcej

W zdrowym ciele zdrowy duch

20 kwi 2021

„W zdrowym ciele zdrowy duch, więc warzywa jedz za dwóch” – taka idea powinna przyświecać nam wszystkim, o czym w dniu dzisiejszym przypomniała mieszkańcom Warnic Pani Sołtys Teresa Suliga rozdając zdrową soczystą sałatę.
W imieniu obdarowanych dziękujemy i życzymy smacznego!

czytaj więcej

Bitwa Regionów

20 kwi 2021

Pragniemy poinformować i przypomnieć, że trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”.
 
Po licznych konsultacjachhttp://www.bitwaregionow.pl termin naboru do konkursu Kół Gospodyń Wiejskich został przesunięty i potrwa do 30 czerwca br. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, a jego nadrzędnym celem jest promocja regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

czytaj więcej

Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej

20 kwi 2021

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że została udostępniona na platformie ePUAP usługa Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej. Platforma ma ułatwić rolnikom zgłaszanie wypadku przy pracy rolniczej oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą choroba zawodową.

czytaj więcej