Dziś jest wtorek 26 września 2023, imieniny: Justyny i Cypriana

Obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

10 cze 2020

Obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia. Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

czytaj więcej

Remont świetlicy wiejskiej w Wierzbnie

09 cze 2020

W miejscowości Wierzbno rozpoczął się remont świetlicy wiejskiej w ramach projektu do którego przystąpiła Gmina Warnice  pn. "Poszukiwacze zaginionych inicjatyw"  na terenie Gmin: Banie, Bielice, Cedynia, Mieszkowice, Warnice, Widuchowa.  W inicjatywę zaangażowała się grupa inicjatywna oraz wolontariusze z Wierzbna. W ramach projektu zostanie wyremontowane całe wnętrze świetlicy.

czytaj więcej

Laptopy dla uczniów

09 cze 2020

W wyniku uzyskanych dofinansowań z programów grantowych „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +” w ramach Programu Operacyjnego Polska cyfrowa na lata 2014 – 2020, zakupione laptopy zostały już przekazane na czas nauczania zdalnego do potrzebujących uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach oraz filii w Starym Przylepie.

czytaj więcej

Program "Moja woda"

09 cze 2020

Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z nowego programu „Moja Woda”. To kolejna inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które zainwestują 100 mln zł w łagodzenie skutków suszy w Polsce. Nabór wniosków rozpocznie się w lipcu.

czytaj więcej

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

09 cze 2020

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca  2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w biurach powiatowych Agencji.

czytaj więcej

INFORMACJA

09 cze 2020

W dniu 12 czerwca 2020 r. Urząd Gminy w Warnicach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Warnicach będą zamknięte.

czytaj więcej